zayıflama ve vücut geliştirme hakkında bilgisi olan yardım etsin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve m4m1 tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. m4m1

m4m1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    abiler kardeşler öncelikle hepinize merhaba ben 16 yaşındayım bu yaşıma kadar spordan biraz uzak durmuştum ama bu saatten sonra spor yapmak istiyorum şuanda
    boyum : 1.72
    kilom : 80
    15 şınav / 30 mekik çekebiliyorum fakat 15 şınavdan sonra 2-3 dk nefes nefese kalıyorum bu konu hakkında yardım ederseniz sevinirim birde
    her sabah 07.00 dan 07.45 e kadar tempolu koşuyorum sonra günde 2 defada 15 şınav 30 mekik çekiyorum 2.5-3 lt de su içiyorum sizce bu şekilde devam etsem zayıflarmıyım ve önerileriniz varsa lütfen yardımcı olun...

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    16 yaş için 80 kilo gerçekten fazla ve şınavda nefes nefese kalman kilo yüzünden. eğer 60 kilo olsa idin 50 şınavı tek nefesle nefes dahi almadan çekebilirdin antrenman sonucu.ben iddia ediyorum çünki senin yaşında iken 25 sene önce bunu yapıyordum. şınav ve mekik ne yazıkki çok enerji harcatmaz çünki küçük kas gruplarını çalıştırırsın. bence bir hoca desteği ile ağırlık çalışmaya başla. 3 ayda kendini tanıyamayacaksın.başarılar.

m4m1 bunu beğendi.
  3. m4m1

m4m1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bilgilendirdigin icin cok tesekkur ederim abi ama ağırlık çalış derken ne demek istedigini anlamadm fitness salonuna gitmistim hoca bana program yaptı sadece kosu mekik bisiklet felan yaptırıyprdu ağırlık çalış demedi yani biraz daha acarsan cok sevinirim..

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    ağırlık çalışmaktan kastım bodybuilding. yada dumbell barbell bunlarla plaka takarak ağırlıkla çalışman. yapmış olduğun koşu kardiyo egzrsizi ve bu tempona birazda ağırlık çalışması eklersen kilo vermeyi bırak fit olmaya başlarsın.

m4m1 bunu beğendi.
  5. m4m1

m4m1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Daha iyi degilmi kilo vermeden fit olmak ?? Evde dumbell var zaten onlarlada calsrm

Sayfayı Paylaş