Zayıf ve Göbeklii

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Frukoo tarafından 19 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Frukoo

Frukoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. 1.78 boy 69 kiloyum. Bundan 3-4 hafta önce 64 kiloydum ve bir anda 69 olduğumu gördüm. Boyuma göre normal olmasına rağmen normalden büyük göbeğim var. Bu göbeği eritmek için yağ oranını düşürmem gerektiğini biliyorum. İlk olarak kendimi 3 beyazın 2 sinden uzak tuttum. Lakin tuzdan kendimi ayıramadım. Spora yeni başladım ve hocamın verdiği programda bir günde bütün kaslarımı çalıştırdığım için Haftada 3 kez spora gidiyorum. Normal ekmeği hayatımdan çıkardım. Kepekli ekmek kullanmaya başladım. Kahvaltıda 4 yumurta bir bardak süt 3-4 dilim kepek ekmeği , lapne peyniri dometes ve ton balığı yiyorum. Antreman yaptığım günlerin akşamına haşlanmış 4-5 baget yiyorum antreman yapmadığım günlerde ise karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Yemeklerde yağ olarak zeytin yağı kullanıyorum. Ama yağ oranını düşürmek isterken zar zor kazandığım kilolarıda vermek istemiyorum bu yüzden olabildiğince 1800 kaloriye yakın besleniyorum. Bu yolun başında olduğum için size danışmak istedim yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    edit: akşam yemeklerindede 3-4 yumurta yerim

2. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Sabah aldigin protein miktari cok fazla. Tuzdan ayrilamamak buyuk bir problem degil tabi her ogun her yemege bolca koymuyorsan. Senin yerinde olsam karbonhidrati sabah ve ogle yemeklerinde alirim. Proteini ve sebzeyi bol tutup beslenmende fayda var. Yag yakmayi kas gelisimiyle birlikte yapmak istiyorsan bir kere proteinin bol olacak. Ama bu dengeyi tutturmak biraz zor ve vucudunu iyi dinleyip analiz etmen lazim. Bol sebze ve guzel yaglardan tuket. Karbonhidrati sabah ve oglen yemeklerinde tuket. Onun disinda tuketme. Bu antreman sonrasi glukojen ayaklarina gidip antreman sonrasi meyve sularini falan devirme sakin. Cok yorgun hissediyorsan belki bir meyve yiyebilirsin. Antreman olarak full body workoutlara gec, haftada 3 kez tum vucudunu calistirmis olursun. Kardiyo da eklemeyi unutma programa farkli gunlerde. Bu verdigim tavsiyeler kisa vadede ise yarayacak tavsiyeler degil. Cok kisa surede ciddi bir yag yakimi surecine girmek istiyorsan, bir diyetisyene gitmende veya cok ciddi diyetler uygulamanda fayda var.

3. Frukoo

Frukoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    antreman sınrası sadece 1 adet muz 1 adet bitter çikolata tüketiyorum.Doğru söylüyorsunuz çok tesekkür ederim

4. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ne demek rica ederim, eger amac yag yakmak ise antreman sonrasi sadece 1 muz yeterli olur. Bitter cikolata gereksiz kalori ne yazik ki :)

5. Frukoo

Frukoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamamdır hocam :)

Sayfayı Paylaş