Zayıf vücut tipinde kilo alma ve antreman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rick123 tarafından 27 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. rick123

rick123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar. Zayıf vücut yapım yıllardır benim için çok büyük bir dert ve aynı zamanda psikolojimi çok etkileyen bir durum. 23 yaşında, 1.80 boyundayım ve 60 kiloyum. 3 ay önce spor yapmaya ve buna bağlı olarak bir beslenme programı uygulamaya başladım. 3 ana ve 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün yiyorum. Öğünlerimde bolca karbonhidrat ve protein almaya dikkat ediyorum. Ara öğünlerimde ise kuru meyve, yulaf ezmesi, muz gibi karbonhidrat değerleri yüksek besinler tüketiyorum. Haftada 4-5 gün antreman yapıyorum. Spora başladıktan 1 ay sonra 1 kilo aldım; kol, bel ve omuz genişliğim 1.5 ile 2 cm arası arttı. Fakat ilk aydan sonra kilo artışımda hiçbir gelişme olmadı. Antrenörüm ise yeterli beslenmediğimi söyledi fakat beslenme programımda yazanlardan daha fazla tüketiyorum. Yaklaşık 1 aydır tartılmıyordum bugün tartıldığımda 1 kilo verdiğimi gördüm ve hayallerim yıkıldı. Vücudumdan çok utanıyorum ve insanların bana “kürdan, cılız” gibi söylemleri yaşantımı çok etkiliyor. Takviye ürün almak dışında her yolu denedim (diyetisyen vs). Çok çaresiz durumdayım ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

Sayfayı Paylaş