Zayıf parçalı vücut vs Iri geniş yapılı vücut

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sarp10 tarafından 19 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Tamam senin istediğin gibi olsun 100mg hatta 200mg o da olmadı 300mg salgılasınlar inan o bile zar zor birşeyler yapmaya yeter.Boyla ilgili örneğinin hiçbir anlamı yok durduk yere yersiz benzetmeler yapıyorsun aç steroidlerin icadından önceki sporculara bak ya sixpackleri eksiktir yada kütleleri, çoğunun bacakları çok gelişmemiştir çünkü normal bir insan hepsini bir arada elde edemiyor.Kimseye yalan yere ümit vermeyin insanların canını yakmayın ben bunu sevmiyorum bu sporda işte.

NeverEnough bunu beğendi.
  2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Herkes steroid abuse konusunda o kadar sınırları zorluyor ki, aşırıya kaçmadan steroid kullanan herkese doğal muamelesi yapılmaya başlandı. Dediğin gibi çok can sıkıcı bir durum. Hadi biz kim ne halt biliyoruz da, spora yeni başlayan insanlar bunları görüp spordan soğuyorlar.

Yeni moda da şu: Steroidler mucize yaratmıyor bla bla. Madem mucize yaratmıyorlar, otur tavuk yiyerek o vücudu yap o zaman diyesim geliyor. Steroidi normalleştirmek kadar tehlikeli bir şey yok. Dediğim gibi yeni moda da bu. :) Ortada bir oyun var, steroid kullananlar bu oyunda HİLE yapıyorlar. Bunu söylemekten asla çekinmeyeceğim.

MrDiyar ve de517 bunu beğendi.
  3. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Karl Malone, LeBron James, David Robinson, Semi Ojeleye bu adamların vücutlarını inceleyin. Nba'de steroid yasak. Hatta Giannis Antetokounmpo'nun 3 sene içindeki değişimine bakın. Nba'de steroid madde kullanan oyuncular basketboldan men ediliyor bu oyunculara her dakika yasaklı madde kontrolü yapılıyor. Size göre bu vücutlar da steroid ama aslında değiller tescilli şekilde temizler. 120 Kg %7-8 yağ oranında adamlar bunlar bu arada. Ve bu adamların hiç biri hipertrofi antrenmanı yapmıyorlar çünkü aşırı kütle alıp yavaşlamak istemiyorlar, belli bir yere kadar yapıp sonrasında salıyorlar. Usain Bolt'da bunlara örnektir. 195 boy 95 kg %6-8 yağ oranı ve hızlı olması gerektiği için hipertrofi yapmayan biri. Bu adamların vücut geliştirme sektöründe olduğunu düşünün 5-10 kg daha kas kütlesi eklerlerdi vücutlarına. Bu adamlar profesyonel atlerler hiç birine steroid diyemezsiniz.

MrDiyar bunu beğendi.
  4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Evet.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam profesyonel spor branşlarında yarışıp da doping kullanmayan 1 tane sporcu yoktur. Sadece yakalanan sporcular vardır. İkisi çok farklı şeyler.

6. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Bu adamlar her zaman teste giriyorlar ve 1 sezondan men edilmeyi riske mi atacaklar yani? Esrar alıp yakalananlar bile 20 maç ceza alıyor Nba'de. Kimse bunu riske edemez. John Collins bu sezon steroid kullanıp yakalandı ve 40 maç ceza aldı. Hadi Nba'i geçtim, Bolt gibi Olimpik yarışmacıların ne kadar sıkıntılara girebildiğini biliyoruz örnekleri çokça mevcut doping yakalanmalarından sonra. Bazı adamlar genetik olarak şanslıdır bunu inkar edemezsiniz. Haftada ''56 mg'' testesteron üretebilen natural bir vücut geliştirmeciyi alıp Phil Heath gibi besleyelim, aynı kürleri verelim bakalım onun gibi olabilecek mi? O zaman ortada herkes 130 kg %5 yağ oranı ile dolaşırdı. Her epik vücuda bu steroid demek benim aklıma malum filmlerdeki oyunculara bakıp "abi bunlar ilaçlı ya ondan böyle" diyenleri getiriyor :D Bazı şeyleri kabul etmek gerekiyor.

7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Ben ortada kabul edecek bir şey görmüyorum. Hile yapanlar ve bu hileye kananları görüyorum sadece. Herkesin kendi tercihi. :)

AverageBro bunu beğendi.
  8. Ozan Karakaya

Ozan Karakaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar en az 4-5 yıldır bu sporu yapmaktayım. Çoğu ağırlıklara elimi sürdüm. 1.90 boyunda 104 kiloyum. 95e düştüğüm zamanlar da oluyor. Hedefinize göre deneyerek kendinizi gözlemlemeniz gerekiyor. Kas kütlesi kazanmak sizi motive edecektir. Sağlıklı günler.

Son düzenleme: 23 Mart 2020
  9. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Açıkçası ben hiçbirşey anlamadım ne verdiğin argümanlar argüman ne fikirler kabul edilebilir fikir konuları çarpıtıp 50 farklı yere girdin akıl var mantık var 2 metre adam 100kg olsa ne olur olmasa ne olur bu kütle bile sayılmaz ki şu boy kilo orantısı zayıf bile sayılır.Geçen gördüm konu açmışsın mr olympia seviyesindeki powerlifterler steroid kullanıyor mudur diye inan gülmekten öldüm.Ben sana daha ne diyeyim iyi forumlar fazla tartışmaya gerek yok sen haklısın.

NeverEnough bunu beğendi.
  10. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Dostum merhaba;
    Öncelikle kendi iradesizliğinizin ve bozuk düzeninizin sonucu olan çelimsiz yağlı vücutlarınızı başka insanların emeklerini lekeleme bahanesi olarak görmeyin. 2012 den beri üyeyim bu foruma, yani sen yokken ben vardım önce bunu bir sindir. Aynı zamanda tip-1 diabetus mellitus hastasıyım (insüline muhtaç şeker hastalığı). Sen hormon ve insan vücudunun çalışma prensibi bilgilerini hobi olarak okuyorsun belki ancak ben hayatım buna bağlı olduğu için abartmıyorum binlerce makale okumuşumdur. Hayat şartları sporu bıraktırdı geri başladı vs. ancak senin düşündüğün gibi biri değilim emin olabilirsin. Öncelikle beni tanı istedim. İkinci olarak Berkay Lethe552 nickiyle iken yazdığı antrenman ve beslenme programlarını bulabilirsin. Kendisinin ne kadar iradeli ve istediği besine(bonfile-somon vs.) ve aklına gelebilecek her türlü suplemente ulaşma şansının olduğunu da görebilirsin. Muhtemelen sen televizyonda protein tozu zararlıymış haberleri izliyordun, bu adam babasıyla gnc'den suplement kombinasyonu yapmaya gidiyordu. İmrenirdim o zamanlar kendisine, biz yarım kilo tavuk alamazdık günlük maddiyattan ötürü o ayrı konu :)

Ayrıca Berkay'ın vücudunu çok abartmayın. İyi bir vücut ve emek çok. Aynı emeği sen versen belki daha iyisi bile olabilirsin. Kim bilir. Ancak profil fotoğrafında gördüğüm üzere yarısını bile vermediğin aşikar (Bende aynı şekilde). Berkay polo yaka giydiğinde standart vatandaş rıza kıvamında videolarda da görebilirsin. Spor sonrası pump hali ile iyi bir görsele sahip. Yani naturel her vücutcu gibi. Saygılar.

Logannn bunu beğendi.
  11. AverageBro

AverageBro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Yapılan testlerin bazı steroidleri tespit edemediği çok belli. Bir örnek vermek istiyorum: Jackson Powell diye bir 17 yaşında powerlifter 401 kg squat yapıyor, ama testlerde steroid çıkmıyor. Sadece 17 yaşında bir çocuğun steroid kullanmadan 401 kg squat yapabilmesi imkansız. Powerlifting sporunda bunun gibi birçok örnek daha var. Diğer sporlarda da powerlifterlara yapılmayan özel bir doping testi yok.

NeverEnough ve MrDiyar bunu beğendi.
  12. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    uzun uzun yazıyordum vazgeçtim..
    ''Cahil kimsenin yanında, kitap gibi sessiz ol.'' Mevlâna

MrDiyar bunu beğendi.
  13. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Nba'deki oyuncular hakkında konuşurken 120 kgden bahsediyoruz 100 değil. Ayrıca o soruyu cenk koçak steroid kullanmadığını söylediği için sordum. Emin ol çok daha fazla şey biliyorum bu sporla ilgili sana kıyasla.

MrDiyar bunu beğendi.
  14. top_incline

top_incline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    aga bence yüzden 8'den aşağı yağ oranına dusulmemeli. düşük yağ oranı ne sağlıklı ne de görünüş olarak iyi.

Sayfayı Paylaş