Zayıf olmama rağmen yanlarım böyle sebebi nedir

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve l3rucelee tarafından 17 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. l3rucelee

l3rucelee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  2. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    yağ mı kas mı ora bi elle

3. l3rucelee

l3rucelee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    65 kiloyum hocam oldukça zayıfım ztn ne yağı şekli öyle omuzları genişletmem gerek galiba bu durumu kurtarmak için sizin fikriniz nedir

4. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    pelvis yani leğen kemiğin geniş. bu birinci faktör. herkesin genetiği farklıdır, kimisinin önce bacakları, kiminin üst karnı, kiminin alt karnı, kiminin simit bölgesi, kiminin kolları, kiminin kalçası çabuk ve fazla yağlanır. senin simit bölgen. bu da ikinci faktör. üçüncü bir sebep de oblik kaslarının hacmi de buna ekstra bir dezavantaj katıyor olabilir ikinci fotoğrafa yağ oranın düşük olmasa da obliklerin belirgin yani o kısmı daha da kalın gözükmesine sebep oluyor. anlayacağın genetik olarak bu şekilde bir yapıya sahipsin. tabi ki genetik diye böyle sonsuza kadar kalacaksın diye bir şey yok. sınırlı da olsa bunu azaltabilirsin. öncelikle yağ yakıcaksın, ve o bölgedeki yağlardan kurtulacaksın. kastettiğin %12 yağ oranı değil olabildiğince düşük yağ oranlarına inmek zorundasın. %8-9 gibi. çünkü en zor oraların eriyecek. yani doğal olarak düşebileceğin en düşük yağ oranına inmeye çalışmak zorundasın oradaki yağları götürmek için. bu da sabır ve emek istiyor. ikincisi, senin yerinde olsam karın antrenmanı özellikle oblik bölgesine hareket eklemezdim. zaten düşük yağ oranına inmen gerektiği için karın kasların belirgin olacak, ama sen gidip de karın kaslarını bir de hacmen büyütürsen belini incelteceğine kalınlaştırırsın. illaki six packlerim hacimli olsun diyorsan senin bileceğin iş ama sakın oblik çalışma derim. üçüncüsü, görsel olarak ilüzyon bu sporun en büyük olaylarından biri. belini daha önce göstermek için omuz ve sırt kaslarını çok iyi geliştirmelisin. yağ oranını düşürdüğünde belin incelecek ama dediğim gibi pelvisin kalın olduğu için belin ne kadar incelirse incelsin bu görüntüden tamamen kurtulamayacaksın. bu yüzden dediğim gibi sırt ve omuzlarını genişletip, o bel bölgendeki şekli ilüzyon ile örtmüş olacaksın. emek ve sabır gerektiriyor ama eğer başarırsan şuan beğenmediğin bu görüntüden çok çok daha iyi bir görüntüye sahip olacaksın.

5. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hocam konuyla biraz alakasız ama sanırım sizde hafif bir skalyoz,omurga bozukluğu var hele de yaşınız gençse bi ortopediste gözüküp öyle egzersizlere geçin derim yoksa üstüne ağırlık bindikçe omurganız daha da yamulacak...

6. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim de size bir sorum var
    Boyum 1.70 kilom 60 kalçam dışarıya doğru çıkık bazı forumlarda lordoz deniliyor ama pek emin değilim diz kapağımın üstü de biraz kalın ondan olabilir mi bu durum beni rahatsız ediyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin

7. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim de size bir sorum var
    Boyum 1.70 kilom 60 kalçam dışarıya doğru çıkık bazı forumlarda lordoz deniliyor ama pek emin değilim bacaklarımda biraz kalın ondan olabilir mi bu durum beni rahatsız ediyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin bacaklarımı eritsem geçer mi hangi hareketleri yapmam lazım lütfen bana yardımıc olun

8. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kalça dışarıya doğru çıkık olması orada yağlanma olduğu anlamına da gelebilir benim de kalçam dışarı doğru çıkık,ortopediste sorduğumda önemsenmeyecek bir lordozum olduğunu söyledi genetik olarak bazı erkekler oradan yağlanıyor, belki yağ değildir kastır da emin olmak için en iyisi bir ortopediste gözükmek onun dışında kemik yapını görmeden diyebileceğimiz bir şey yok.

9. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Orası %70-80 ihtimalle yağ hocam ne önerirsiniz isterseniz fotoğraf atabilirim

10. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Tek çözüm yag oranını dusurmek ayrıca sırt calisarak goruntuyu dengeleyrbilirsin, squatı da azaltabilirsin daha fazla buyumemesi için

11. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Squat çalışmıyorum zaten nadiren yani bacaklarımı inceltmek kalça içinde işe yarar mı yarıyor ise hangi hareketleri önerirsiniz?

12. Avanguardia

Avanguardia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de bu sporda yeniyim hocam 7ayı gecmiyordur bile bu konu hakkında burada veya baska sitelerde yardım edebilecek fizyoterapistler var onlara bakmanız daha sağlıklı olur.

13. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Leg Raise egzersizini çalışabilirsin evde de çok rahat yapılan egzersizdir.

14. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İşe yararmı hocam benim durumum için popom dışarı çıkık da sorunum bu

15. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Düzenli bir şekilde çalışırsan yaralı olur :)

16. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam size ulaşma şansım varmı? İnstagram vb yerlerden

Sayfayı Paylaş