Zayıf olmama rağmen göbeğim var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Fransergio tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fransergio

Fransergio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese iyi akşamlar.
    17 yaşındayım, eylülden beri fitness yapıyorum. Daha önce buna hiç dikkat etmemiştim fakat aynanın karşısına geçip yan durunca göbeğimin olduğunu fark ettim. Ben ilk başta çok şaşırdım çünkü ben 182 boyunda ve 68 kiloyum yani zayıf sayılırım. Fakat göbeği görünce resmen devrildim.
    Yediğine içtiğine dikkat eden birisi değilim ne varsa gömerim fakat yağ oranım düşük. Sanırsam %14 gibi bir şey çıkmıştı yani yüksek değil.
    Zaten göbeğimde de öyle aşırı yağ yok yani ama vücudumu saldığımda (karnımı içime çekmediğimde) göbeğim baya baya ortaya çıkıyor.
    Ne yapmam lazım? Ne yemem ne yememem lazım? Aynı zamanda ben kilo almaya çalışıyorum şimdi bir de şekeri yani kalorilerimi düşürürsem işim daha da zora girecek ve yazın fit olmak istiyorum ve yaza 3 ay var. Nolur yardım edin.
    (Antreman programımı değişemem, kardiyo beni yıldırıyor. Beslenme olarak yardımcı olursanız sevinirim)

2. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Kardeşim şeker yok zaten bu sporda genellikle bu 1
    2. Olarak karındaki yağlar vücudun en son kalan enerji deposudur onları yok etmen için ölüm diyetine girmen lazım böyle birleşe gerek yok yarışmaya çıkan adamlarda bile oturunca göbek çıkıyorki yağ oranları %6-7 yağ Tüketimi olarak sağlıklı yağ kullanacaksın abartmadan (zeytinyağı,ceviz,badem) son olarak ta yediğine içtiğine dikkat edeceksin beslenme bu işin en önemli kurallarından

Sayfayı Paylaş