Zayıfım Ama Yüzüm Aşırı Tombul!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Jaimelannister tarafından 15 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jaimelannister

Jaimelannister Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ben bundan 3-4 yıl önce aşırı kiloluydum. Liseye geçince birden zayıfladım (sanırım boya gitti) şu an lise 3'ü bitirdim hala göbek var ve yüzüm aşırı ama aşırı tombul. skinny-fat olayı varmış bunu düzeltmek içinde 5-6 ay ağırlık çalışmak lazımmış benim buna vaktim yok. bu sene zaten üniversite sınavına gireceğim. boyum 175 kilom 63. artık bende zayıf ve sivri yanaklara sahip olmak istiyorum. bunun ağırlık çalışmadan başka yolu var mı? full hiit cardio yapıp yağ oranımı indirsem?

not: isteyene özelden yüzümün fotoğrafını atarım

2. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba, bende senin gibi kiloluydum, kiloluyken boyum 17 kilom 84 tü,bi arkadaşın dambıl satmasıyla başlayan hevesim bende fit olma hevesi uyandırdı, 3 ayda 24 kilo verip 60 a inmiştim baya zayıflamıştım ama bu zayıflıkta gözüken normal insanlara göre daha büyük göbeğim vardı, bu normal bir durum, bunu düzeltmek pek kolay değildir vücut ne kadar süredir şişman kaldıysa yaklaşık o kadar süre zayıf kalması şart, insan derisi yaklaşık 10 yılda bir tamamıyla yenilenir,zayıfladıktan sonra göbek kalmasının sebepleri kalın deri,organ büyüklüğü, yakılamayan yağ ödem( su depolaması),ve kas eksikliği, bu sorunu çözmede en etkili iki olay gerçekten ağırlık antremanı ve beslenme diyebilirim malesef, beslenme konusunda tavsiyem kilonu sürekli sabit tutmaya çalış ve ya kaslanarak kilo al,her gün ihtiyacın kadar protein,karbonhidrat ve yağı al ve fazlasını asla alma,sürekli kilo değişimi gramsal bile olsa göbeğin kalmasını sağlar.karın kası yapmak yağ yakmaz ama karnın daha incelmesini ve iç organlarının düzgün durmasını sağlar hatta iyi karın kası yapabilirsen düm düz karnın olabilir,uyurken asla başın ve göbeğin yatağa dönük yatma, sırt üstü yat, uzun süreli yüz üstü yatmakta organların duruşunu etkiler, en ciddi uyarım gerçekten beslenmene dikkat et, kilonu net oranda sabit tutmaya çalış bir gün yarım kilo alıp öteki gün vermek sık sık kilo oynaması göbeğin kalmasında ciddi sıkıntı, su tutması varsada bol bol su iç, vücut çok ihtiyaç duyduğu şeyi depolar, su az içersen daha çok depolama ihtiyacı duyar, sorunun tam olarak ne olduğunu doktara idip öğren bence

Sayfayı Paylaş