Yutdışında yok bizde var...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve poetwhitebird tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar üretim burda degil.ham madde disardan geliyor burda ambalajlaniyor...

2. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Türk malı deyince ben bizim üretimimiz zannetmiştim

3. adanalıcocuk

adanalıcocuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yok ya turkiyede üretilen supptament yok arkadaslar ben kesin biliyorum
    ama eczacibasi ve bir yabanci ortak 2006 da bir turkmarkasi cikaracaklar diyede duymustum ve bu duyumda saglamdi ne oldu bilmiyorum insallah olur
    ve %200 farkli almak zorunda kalmayiz ben berlinden 49€ ya getirdiyorum burda nerdeyse 300milyon %400 oluyor neredeyse ama ominolar felan bukadar farkli deyil kimisi ayni fiyat

4. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben fiyatı uygun diye HARDLINE marka L-carnitine aldım. Kutusunda "L Carnipure markası ile İsviçre'de Lonza firması tarafından patentli üretilmiştir." yazıyor. www.carnipure.com diye adres te vermişler. Ayrıca Polietilen şişe Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak "Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 16/09/2003 tarih ve 34-05292-00001-3 sayılı izni ile Kavi Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Çataltepe Plastik ve Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. İstanbul tesislerinde üretilmiştir yazıyor.

5. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    hardline küçükyalıda yapılıyor yada dolduruluor..

Akıllara sorular geliyor bu ülke uugur dündarın nice sahte persil omomatik signal baskınlarına yapıp sahtelerini yakalamış bir memleketin cocuklarıyız :)

kafama takılan 2 kg'uk bi protein tozuna yarım kilo calıp yarım kilo nesquick katsa kim anlar hiç birimiz o yüzden burda yapılan hiç birşeye güvenim yok 50 ytlilk şeye 200 veririm ama orjinaliini içerim.. :)

6. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementte Dünyanın en iyileri arasında almanlar en ön sıradalar...Üretilen supplementin ülkesi ne olursa olsun hammaddesi mutlaka almanyadan alınıyor...

Türkiyede üretilen daha doğrusu üretildiği söylenen bu ürünler sadece hammaddeyi işleyip paketlemekten ibaret..

Bunu iyi biliyorum çünkü bende bir arkadaşla birlikte supplement üretimi işine girecektim bakanlıklara kadar gidip üretim izni için araştırmalar yaptık..Almanyada hammadde alacağımız yerleri bile tespit ettik ama supplement ve benzer ürünlerin imaline sağlık bakanlığı izin veriyor yani çok ama çok sıkı prosedürler var yaklaşık 3-400 bin YTL lik bir yatırım yapmak gerekiyor...

Her önüne gelende hop diye izin alamıyor Türkiyede bu konuda güzel bir pazar var ama öğrendiğim kadarı ile 2 yıldan beri üretim izni alamamış şirketlerde var...

Türkiyede üretim yapan şirketler fırsatçı ürünleri kaliteli değil az bir kalitesi varsa bununda sebebi Alman malı hammadde kullandıklarından...hammaddeye nerde ise hiçbir ilave yapmıyor etkisini artırmaya çalışmıyorlar..

Ben Alman hammaddesi ile Romanyada imal edilen toz amino kullanıyorum italyada piyasaya veriliyor bunlar...lipton çay kadar bir poşet içindeki toz amino nun değeri 6000 mg yanlış okumadınız altıbin mg.bir kutuda 25 poşet var....

Şimdi bir düşünün bakalım tablet olarak 6000 mg lik değere ulaşmak için kaç tablet kullanmalısınız?20-30? bir kutu 1 haftada biter...üstelik bu benim kullandığım ürünün bana maliyeti 20 YTL Türkiyede yok şu anda ilk elden ben getirtiyorum satış için değil kendi kullanımım için yanlış anlaşılmada olmasın.

Demem odurki..Türkiyede üretim yapan kişiler sadece fırsatçı sattıkları ürünlerden nerde ise %1000 kazandıkları halde halen dahada fazlasının peşindeler.

Kalitesi bilinen ürünleri alın bunları almayın bence.

7. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bir noktayı belirteyim. Weider dünyanın en iyi markası değildir kesinlikle... Hangisi olduğu tartışılır ama kesinlikle Weider değil.
    USA de Weider'i pek sallamıyorlarda açıkcası... Ama yinede kaliteli birkaç markadan bitanesi bence. (alternatifi için bkz. Optimum)

Hardline çeşitli firmalardan patent alarak ve bu patentle ürünler biyerlerde ürettirerek türkiyeye sokuyor. Bunları ambalajlıyor ve satışa sunuyor. yani fason bir firma aslında. Ucuz olmasına gelince zaten hardline diğer markalardan ucuz. Ve fiyat/performans oranı oldukça iyi...

Türkiyede supplement üretimi var. Kesinlikle var! Ama bir marka olarak yok sadece. Ama üretilen ürünlerin kalitesi vasatın çok altında.. İstanbulda bi firma günde 2 ton kadar WHEY üretiyor mesela. (toplam kapasite 6 ton) Ama laktoz oranı çok fazla...

Ve size bir bomba haber. %100 türk patentli. Kendi araştırma labaratuarı olan. Kendi teknolojisini geliştiren ve ürünleri %100 kendi üreten bi türk marka şuan hazırlık aşamasında... Tüm BB camiasına hayırlı olsun :)

8. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Ayrıca almanya BB alanında avrupada lider olabilir. Gerek suplement olsun gerek spor olarak olsun...
    Ama dünya üzerinde lider Almanya dersek hata etmiş oluruz. Ve her marka alman hammaddeler kullanmıyor. Emin olabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaları araştırın derim. Evet türkiyedeki "iyi" markalar alman kökenli olabilir. Zaten hepsi alman malı. Yada başka yerdede üretilse alman patentli... Neden? Çünkü amerikan patentleri daha pahalı. Amerikayla boy ölçüştüremez şuanda almanya BB ile alakalı hiç bi konuda bence. Biz sadece Türkiye olarak almanyanın etkisinde kalıyoruz. Daha yakın olduğumuzdan dolayı...

Zaten en basit örnek WHEY'i ele aldığımızda, peynir altı suyunu neden almanlardan alalim ki. Sivasımızın, konyamızı, hatayımızın köylerinde üretilen peynir altı suları ineklere içirilip, yerlere dökülürken... Sadece işleme teknolojisini satın almalıyız yada kendi teknolojimizi geliştirmeliyiz... Ben herzaman kendi teknolojimizi geliştirmekten yanayım. Sonuçta peynir olsun, süt olsun bişekilde kurutulup, mikrofilitre edilebilir. Varsın çapraz mikrofilitrasyon işlemine tabi tutulmasın. Düzüde yeter bana :)

Polonyada tonu 600$ dan WHEY protein satiliyor %80 orana sahip... Bi hesap yaparmısınız lütfen? Bu adamlar ne kadara mal ediyorda 1 ton WHEY'i 600$a satabiliyorlar... Akıllı olmak gerek.. Teknoloji üretenler işi götürüyor bişekilde...

9. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Walla turk mali mi degil mi bilmem ama eger ki sadece turkiyede var disarida yoksa kesinlikle ise yaramaz diyebilirim...

Sayfayı Paylaş