Yurtta fitness ve beslenme programi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kursad Mert tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar uzun zamandir bu siteyi takip ediyordum cogu sey ogrendim ama aklimda hep üniversite sinavindan sonra fitness a baslamak oldugu icin daha yeni basladim baslikta da belirttigim gibi yurtta kaliyorum ve yaklasik 2 haftadir yapiyorum. Kafama takilan bazi noktalar ve bazi tavsiyeler var madde madde yazacagim yardim edebilirseniz sevinirim
    1- İlk olarak boyum 180 ve 90 kiloyum ( konuya foto atmak yasak degilse daha iyi degerlendirmeniz icin ekleyebilirim ) amacim kilo verip kas yapmak (biraz klasik oldu ama ) suan flexor hocamizin hazirladigi ilk ay programini uyguluyorum 1 gun o program 1 gun kardiyo (30dakikalik yuruyus kosu karisik )seklinde bu sekilde calismam dogru mu bir de fitness yaptigim gun bacak calisayim mi sonucta fitness dan sonraki gun kardiyo yapiyorum
    2- beslenme programi olarak sabah ve aksam yurtta yemek cikiyor sabahlari sut yumurta peynir yiyorum aksamlari yemegi saat 6 ile 7 arasi yiyoruz tavuk pilav salata yogurt gibi seyler yiyorum yiyorum oglen de ogrenci merkezinden yine tavuk et tarzi aksam yediklerime benzer seyler yiyorum ekmek yemiyorum tatli ve cikolata gibi seyleri de olabildigince yememeye calisiyorum ayrica spora okuldan vs dolayi yemekten sonra 8 gibi gidiyorum ve fitness dan sonra ton baligi kosudan sonra da elma yiyorum bu yaptıklarımda yanlislik var mi varsa onerileriniz nelerdir ayrica yurda temin edebilecegim alternatif yiyecekler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum
    3- Son olarak 2 hafta sonra ilk ay programi bitiyor 2. ay programina gecmem lazim ama salondaki arkadaslar ( yurdun salonundayiz hocamiz yok ) bolgesel calisirsam kilo vermemin zorlasacagini soyluyorlar ayrica zaten 2 gun ustuste calisacagim icin 3.gun yani dinlenme gunu kardiyo yapmak dogru olur mu bilmiyorum 5-6 kilo verene kadar suanki programla mi devam edeyim yoksa 2. aya geceyim mi kararsizim
    Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

2. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    fitnessden sonra kesınlıkle muz yemenıde öneririm.

3. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tavsiyen icin tesekkurler diger maddeler icin ne diyorsun

4. Kursad Mert

Kursad Mert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok mu yardim edecek olan arkadaslar

5. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    casein, whey, kreatin, bcaa kullanmanı tavsıye ederım muhteşem kombin

6. [Bukowski]

[Bukowski] Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    glutamin ve bcaa al protein tozuna gerek yok

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Zamanında ben de yurtta kalırken bu sporu yapıyordum. Yurt ve spor salonu mesafesi otobüsle 25 dk idi.
    Haftada 4 gün usanmadan gittim. Çok gelişim sağladım.
    Öncelikle yurdun yemekhanesindeki ablalardan, abilerden artık kim varsa haşlanmış yumurta ayırsınlar sana 5-6 tane. Bunu onlara söyle.
    Yemek ne varsa ye, kendin yapma imkanın yokmuş zaten.
    Öncelikle bacak çalışmaları her zaman iyidir, yüksek ağırlıklarla girmezsin, hafif ağırlık yüksek tekrarlı squat, deadlift gibi tüm bölgeyi vuran hareketleri seç. Antrenman esnasında daha fazla büyüme hormonu salgılar ve daha fazla yağ yakımını sağlar.
    Kardiyoyu o kadar yapma. Zaten 30 dklık kardiyo maximum 250-300 kalori yaktırır. 250-300 kalori daha az yesen kardiyoya da gerek kalmayacaktır. Çünkü kardiyo uzun süreli bi etkiye sahip değil.
    Ağırlık antrenmanları ise kalori yakımında uzun süreli etkiye sahip.
    Haftada en az 4, gidebiliyorsan 5 kere ağırlık antrenmanı yap.
    Bölgesel çalışman daha iyi olabilir. O bölgeyi o gün ağır ve güzel çalışırsın. Yağ yakımı daha uzun süreli olur. Hem de kas kütleni arttırmak adına daha verimli sonuçlar alırsın.
    Yağ yakımına değinmişken, kardiyodan sonra elma yemen yanlış. Düşen insülin seviyesini yükselterek yağ yakımını bloke etmiş oluyorsun.
    Aynı şekilde ağırlık antrenmanlarından en az 30 dkya kadar protein tozları dahil hiçbir şey tüketme. Yağ yakımı açısından iyi bir yol.
    Ayrıca yorum atan arkadaşlar, bcaa, kreatin, glutamine falan önermişler. Alsan da hiçbir işe yaramayacaklar. 3-5 ay düzeni oturt. Ondan sonra geçersin supplementlere.
    Ben sana işin mantığını da anlatarak yazdım. Başarılar.

Sayfayı Paylaş