Yurtta Diyet Hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Solwied tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda birçok başlık var ama tam aradığım cevapları bulamadım

Üniversite yurdunda mutfak imkanım yok yemekhane var ve odamda buzdolabı var ona göre tavsiyelerinizi isticem yemekhane yemekler biraz yağlı olabilir

buzdolabına neler atabilirim diyetim için yağ yakım diyetindeyim

Lor peyniri
    10lu hindi füme
    Kepekli Lavaş
    Süt
    Yoğurt

başka neler ekleyebilirim lavaş ve hindi füme ile antrenman sonrası hindi dürüm düşünüyorum fityemek te gördüm güzel geldi

Son düzenleme: 10 Eylül 2015
  2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    mutfak olmaması kötüymüş...oralarda fiyatı uygunsa ton balık hayat kurtarır.diğer peynir çeşitleri olabilir. kurutumuş et bulabilirsen.

Ben olsam bir aşçıyı yada hizmetliyi veya ne bileyim arkadaş,tanıdık herhangi mutfak kullanabilen birisini kafalarım 2-3 günde bir 2 kilo tavuk,yumurta filan veririm haşlasın diye. kaba koyarım buzdolabından çıkarıp çıkarıp yerim :D

3. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    malesef kötü oldu ton balığı iyi olur evet bak unutmuşum teşekkürler. Hangi peynir çeşitleri mesela ?

Aşçı olayını bilmiyorum açılsın okul görücezde hindi salam çok mu yağlı olur acaba ?

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    diyetine bağlı olarak yağ oranını seçip beyaz peynir,kaşar peynir,tuzsuz örgü peynir,dil peyniri filan olabilir.Yağ çok olacağını sanmıyorum ama protein açısaından besleyiciliği için Hindi salamın benzeri ürünlerin içeriğine iyi bakmalısın bu tarz ürünlerin içlerine et hariç her türlü acaip şeyleri atabiliyorlar

5. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bu sene büyük bi ihtimalle yurtta kalicam. Her gün 500 600 ve tavuk yemek lazım nasıl yapicam . karboyi full yulaftan akşam proteini nasıl alicam

6. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Evet salam konusunda haklısın yarım yağlı beyaz peynirde eklicem dolaba . yazmayı unuttum arkadaş belirtmiş alttaki yorumda yulaf zaten günlük en az 100-120 gram olarak tüketiyorum onuda eksik etmem
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2015 ---
    Full yulaftan zor olurda dışarda keşke haşlanmış yada ızgara tavuk et satan düzgün yerler bulabilsek

7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Karb olarak yulaf iyi tatlandirirsan cok guzel olur ayrıca karb alman sıkıntı olacağı icin ketojenik beslenebilirsin çünkü sağlıklı yağları alman cok kolay eger car alicaksan konserve fasulye nohut bunlardan faydalanabilirsin makrolarini aldigin sürece yediğin şeyin ne olduğunu cokta onemseme lüksün yok sanırım :)

8. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen karbolar yulaf, konserve lerden falan çıkıyor. Yağıda almak kolay, sadece protein sorun şuan sırf yumurtayla ton balığıyla olcak iş değil.

9. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kasar lor gibi süt urunerini kullanabilirsin protein icin

Sayfayı Paylaş