Yurt Dışından Supplement Getirme Anketi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SANDOW tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Hangi Firmadan Hangi Kargo Firması ile Kac Lbs Siparis Verdiniz ve Sonuc?

1. BB.com Global DHL Post elime gecti

12,5%
  2. BB.com Global DHL Post 0-5 lbs gümrükte takıldı

8,3%
  3. BB.com Global DHL Post 5+ lbs gümrükte takıldı

6,3%
  4. BB.com Global FedEx Express elime gecti

16,7%
  5. BB.com Global FedEx Express 0-5 lbs gümrükte takıldı

4,2%
  6. BB.com Global FedEx Express 5+ lbs gümrükte takıldı

8,3%
  7. Iherb.com DHL International elime gecti

47,9%
  8. Iherb.com DHL International 0-5lbs gümrükte takıldı

12,5%
  9. Iherb.com DHL International 5+lbs gümrükte takıldı

8,3%
  10. Iherb.com UPS International elime gecti

8,3%
  11. Iherb.com UPS International 0-5lbs gumrukte takıldı

8,3%
  12. Iherb.com UPS International 5+lbs gumrukte takıldı

6,3%
  13. Netrition.com AirMail elime gecti

6,3%
  14. Netrition.com AirMail 0-5lbs gumrukte takıldı

6,3%
  15. Netrition.com AirMail 5+lbs gumrukte takıldı

4,2%
  16. Netrition.com Fedex International Priority elime gecti

25,0%
  17. Netrition.com Fedex International Priority 0-5lbs takıldı

4,2%
  18. Netrition.com Fedex International Priority 5+lbs takıldı

10,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
  2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    kutlukan evet bir çok site var kaçak satan fiyatlardan belli oluyor zaten neyse fazla konuya girmek istemiyorum. bir şeyi değerinin kat ve kat ustunde satılırsa aynı kaçak sigara örneği gibi bu tarz kaçakçılıklar artıcaktır,haber olan şahsıda tanıyorum. işin kilit noktası şudur gümrük, koy işleri tarım bakanlığı vs. derken supplementler distrbutorlerin eline geçene kadar bilımum fiyat artıyor. dist. epey ekleyince, ülkemizde lükse giriyor..

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde dün elime gecti iherb/dhl şansıma hiç takılmadı sipariş

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    birkaç ay soğumasını beklemek lazım...

5. makara34

makara34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bana yurtdışından ürün getirttirmeyi anlatacakvarmı?
    Mesala netrition dan filan ? Hesaplarına mı para yatırıyoruz yoksa kredikartı mı veriyoruz ? Türkiyenin her İline teslim varmıbench_O

6. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yukarıda yazanları okumuyosun sanırım

7. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    banada çok pis geçirdiler dhl den.. iherb ve dhl bitmiştir benim için... içeriğine ve fiyatına bakmadan direk takılıyor artık herşey...

8. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar olay artık gorsel basında da catlak vermıs nedenı bu ısı kar amaclı yapanlarda su lınktekı yazıyı okumanızı tavsıye ederım belırlı kesımlerden dırek sporcu gıdalarına baskı olmusss ve durum suan gozler onunde allah sonumuzu hayır etsın

http://www.huseyinust.com/Thread-Vurgun-gibi-ithalat

9. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Keşke daha önce bu anketi okusaydım :( 3 ocakta sipariş verdim... bb.com'dan dymatize elite fusion7 5.15 lbs ve opti-men..Kargo dahil toplam 120 dolar, fed-ex 3.8 kg olarak gösteriyor... Umarım gümrükten geçer :)

10. makara34

makara34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Volkan, okudum da nasıl alışveriş yapacagımız yazmıyor?Banka hesaplarına mı yatırıyoruz

11. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir yasa veya tebliğ değişmedi kafaya görede düzenleme getiremezler durumu anlatacak bir fax çekmemiz lazım ankaraya onlara araştırıyorlarmış. Zaten 5-6 arkadaş fax çekmiş muafiyetle ilgilenen nadire hanım gayet ilgili biri fax çekin gerekeni yapalım dedi AHL gümrük müdürlüğü iiçin AHL gümrük müdürü ile bile görüştüm ama çok kaba biri ne dediğini bile bilmiyor.
    fax numaraları:0 312 306 89 95 yada 96 lütfen herkes dhl nin antreposunda çalışan iki tane gümrük muayene memurunun yaptığı haksızlık için bu numaraya fax çeksin başına gümrük genel müdürlüğüne yazın lütfen eminim 1000 kadar fax gelirse ilgileneceklerdir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:57 ----------

Arkadaşım herkesin takıldı bu hafta içi çok az kişinin geçti ama öyle bir inat oldu ki bende bana zorla istemediğim şeyleri yaptıracaklar ama AHL gümrük genel müdür yardımcısı bana yıllık 150 euro gibi bir sınır olduğunu kayıt altına alındığını söyledi bana yapılan açıklamalarda en mantıklısı buydu hatta doğru olabilir çünkü benim ürünüm çok azdı bir amino liquid ve 300 grm creatin vardı ama dün takıldı ne yapacağımı bilmiyorum ama geri göndereceğim ama kesinlikle ankaraya fax çekip durumu sonuçlandıracağım özellikle AHL gümrük memurlarının kabalıklarını da dile getireceğim arkadaşlar sizde lütfen fax çekin hakkımızı arayalım düzgün bir dille bakın 1000 kişi fax çekse bu iş biter her fax çeken buraya bildirsin çünkü tek çözüm bu ben sabahtan beri belki 100 yeri aradım ama olay bu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:04 ----------

Ya allah allah neden hemen umutsuzluğa kapılıyorsunuz şöyle bir toplanalım fax ı çekelim genel gümrük müdürlüğüne onlar hakkınız alırsınız dedi AHL nihai tüketim felan filan bişiler saçmalıyor ya gerekirse yeni mevzuat bile çıkartırız zaten güncel mevzuat bizden yana bi sorun yok ki sadece iherb e biraz fazla yüklenilmiş kafaya göre iş yapıyor AHL dekiler

tranceaddict ve bat34 bunu beğendi.
  12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    yıllık 150 euro deyip biraz fazla sallamış.. ben bi protein tozunu 6 ay mı kullanıcam?

o ahl daki müdür yrd bende biliyorum ****************

birde şaöyle bir durum var, madem yasak neden daha önce geçmesine izin verdin? (görevi ihmal ve kötü kullanma) madem yasak değil neden malımı kitledin (görevi suistimal ve gasp) bu şekilde tazminat davası bile açılabilir

edit : 3.şahıslara da hakaret yasaktır.Kuralları okuyunuz!

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ocak 2011
  13. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    aynen birader sana sonuna kadar katılıyorum bu konuda zaten ben yarın genel gümrük müdürlüğüne fax çekiyorum biz gerekeni yaparız onlara dediler sen ne diyorsun ya bugün AHL nin gümrük müdürü ile görüştüm. O konuşmayıda bilmiyor ya şöyle milleti örgütlesek ta fax çeksek diyorum düşünsene bin tane fax gelse ankarada gümrük müdürlüğüne AHL gümrük müdürlüğünü şikayer edelim 30 dolarlık ürünümü bile geçirmediler ya arkadaşlar ben gece dilekçeyi hazırlıcam. paylaşırım sizinler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:03 ----------

tazminat değil ama idare mahkemesine görevi kötüye kullanma ve mağduriyetten dava açılabiliyor ve 150 euro altı olduğu müddetçe geçme hakkı var sanırımm genel özet bu nihai tüketim felan filanda diyorlar durun bakalım hele bi fax ı çekelimde

14. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    zaten yasaksa bu seferde neden geçirdin diye bunlara geçirirler

15. ofi

ofi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    geçen seferkinden cok daha sakat bi konu bu konu lütfen silinsin....

16. berg

berg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    silinsede gecmiycek silinmesede gecmiycek

sizce memurlar forum mu takip ediyor?

17. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
  18. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen dostum biraz evvel istanbul il emniyet müdürlüğü mali suçlarla mücadeli müdürlüğünü aradım davaya bakırköy cumhuriyet başsavcılığı bakıyormuş. bende bizde şikayet etmek istiyoruz topluca dedim. savcılığa gitmek lazım mış

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:49 ----------

arkadaşlar bugün bende bu adamla görüştüm zati eşya zati eşya deyip durdu bende dedim gibii 1 kg proteinin ticaretini yapmayacağım kesin kendim için kullanıcam birde telefonu suratıma kappaatmıştı ohh canıma değsin.
    Atatürk Havalimanı Kargo Terminali Müdürü Hayrettin E.'nin de aralarında bulunan..... diyor ya haberde o hayrettin işte

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:53 ----------

GENEL GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ'NE
    Türkiye deki yüksek fiyatları nedeniyle değeri 150 Euro yu geçmeyen içeriği tamamen doğal protein ve karbonhidrat
    içeren gıda takviyelerini Amerika dan iherb.com ve bodybuilding.com dan sipariş eden amatör sporcularız.Uzun süredir bir
    sıkıntı olmadan ürünlerimiz getirebiliyorduk fakat son iki haftadır ürünlerimizin nerdeyse hepsinin Atatürk Hava Limanı
    gümrük müdürlüğü tarafından kargo firmalarının antreposunda bekletilmektedir özellikle DHL kargo firmasının antreposunda
    bulunan 2 gümrük muayene memuru tarafından durdurulduğunu ve AHL gümrük müdürlüğünü aradığımızda bize çok sert bir tepki
    ile karşılaştığımızı özellikle Gümrük müdürünün bizi azarlarca konuştuğunu belirtmek isteriz.Ürünlerimizin yasal olarak
    almamızın yaptığımız araştırmalar sonucunda hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Eğer yanılıyorsak AHL gümrük müdürlüğünün
    neden böyle bir uygulamaya gittiği hakkında bilgilendirilmek istiyoruz.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz

Dilekçe sahibi: B...... N...
    İletişim Bilgileri
    E-posta: [email protected]
    Tel NO : 0 555........ 51

İmza

(göndereceğiniz Fax numarası:0312 306 89 96 veya 96) teyit etmek için gümrük muafiyetinden mesul olan gümrük muafiyet uzmanı nadire hanımın telefon numarası 0 312 306 89 78

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:16 ----------

Arkadaşlar burdan daha yüksek bir mevkii yok ve ben görüştüm detayları anlattım muafsınız dediler siz bize fax çekin biz gerekeni yaparız dediler daha fax çekemedim ama mail attım başbakanlığa [email protected] ye dün 30 dolarlık bir ürünüm kaldı dedim. Lütfen sizde bu dilekçe örneğini paylaşın pazartesi 1000 tane fax ile şaşırtalım herkesi

Sanırım mailler bile işe yaradı :) baksana gümlediler http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16710867.asp

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08.01.11 00:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07.01.11 23:24 ----------

(göndereceğiniz Fax numarası:0312 306 89 95 veya 96) teyit etmek için gümrük muafiyetinden mesul olan gümrük muafiyet uzmanı nadire hanımın telefon numarası 0 312 306 89 78 düzeltiyorum arkadaşlar pardon

19. bat34

bat34 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    beter olsunlar :)

binyamin bunu beğendi.
  20. binyamin

binyamin Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    yamulsunlar inşaallah :) eğer haram yemişlerse :) ama sabah faxlarda gidecek şimdi genel gümrük müdürlüğüne birde tam afişe oldular yani düşman tökezledi kılıcı kellesine vvurma vakti :

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:05 ----------

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü bir kaçakçılık operasyonunda gümrükten gelen yüksek kazançlı ürünlerin, fiyatı daha düşük ürünler şeklinde beyan edildiği tespit edildi. Kaçakçılık yaptıkları iddia edilen şüphelileri gözaltına alan polis ekipleri, soruşturmayı derinleştirdi.

bakın birde haber ne diyorlar günahlarını boynuna bilmem ama binlerce dolarlık sporcu ürünlerini allah bilir distrübütörler için geçirdiler benim gibi ürünü 30 dolar tutan amatör sporcuların ürününü sen antrepoda beklet lenn ben bunu yerde bırakır mıyım :)

tranceaddict, SSUO ve bat34 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş