Yumurta

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mymerr tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mymerr

mymerr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Forumda okudugum bazi yazilarda iste beslenme programi verin denmis ve bazi arkadadlar su kadar yumurta ama sarisini yeme felan yazanlar gordum sarisinin bi zararimi var ben her sabah 3 tane tam yumurta yiyorum ona gore yemiyelim?

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    imkan varsa köy yumurtası al, sarısı marısı ayırmadan götür. çiftlik yumurtalarına çok güvenmesem de, yine de sarısı ile birlikte yiyorum. sarısını yemeyenlerin gerekçesi, kolesterol.
    türkiyede her yıl iş kazalarından 1200 kişi ölüyor, sıgara ve bağlı hastalıklardan 100 bin kişi ölüyor, erkek teröründen 300 kişi ölüyor. ama yumurtanın sarısından öleni ben henüz görmedim.

3. mymerr

mymerr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    :) iyimis hersey kolestrol deniyor zaten neye guvenecegimizi sasirdik

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    5 Gr yağ bide kolestrolü yüksek bu kadar yani
    yumurtadaki yağ konusuna gelecek olursak trans yağ yada vb yağ türü degil . onun için zararlı degil.
    Kolestrol konusundada bizim kalbimizi tetikleyecek bi hastalıgımız yoki kolestrolü şeyi yememiz yasak olsun
    sarısında bide büssüri vitamin vsvs ver 1 tane kötü tarafını görüpte onca iyi tarafını yok saymayın.
    köy yumurtası konusundada yaver abiye katılıyorum.

Yaver27 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş