Yumurta yerine light kaşar yesem sorun olurmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hasim301 tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    diyetteyim 2haftadır yumurtadan çok tiksindim kusacak gibi oldum haşlamadanda omlettende sabah 3yumurta beyazı 1tam yumurtayı omlet yapıp yiyordum onun yerine günde 50gram light kaşarla 1bardak light süt içsem aynı protein oranını alacam hemen hemen yağ yakmama eksi etkisi olurmu ,çok zorlanıyorum yerken

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yumurta kadar kaliteli protein içermez süt ve süt ürünleri, ve içinde laktoz var. Yani asla yumurtanın yerini tutmaz.

I believe in Fitness

3. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Yumurta yerine ikamesi zor bir besin. Hem biyoyarlılık oranı hem protein oranı çok yüksek. Ama zor imkansız değil. Vegan sporcular var. Hiç düşünmedim ama amaç kana hızlı karışmasıysa (diyetine göre gerçi değişir bu ama) tavuk olabilir bence.

4. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    spordan cok beslenme benı zorluyor tavuk gögüsünude zorla yiyorum 3.haftaya girecem önerin varmı yumurta ve tavuk gögüsü için yiyemıyorum çok zorlanıyorm

5. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Yağ tüketebiliyorsan diyetinle çelişmiyorsa sabaha yağlı peynirle, pastırmayla, kavurmayla kahvaltı edebilirsin ama bunların sindirimi yavaş olacak onun için kalktığın gibi bir de whey al sen. Kendine balla bir fıstık esmesi yap market ürünlerini alma boşuna sabah onu da ye aldığın peotein miktarını arttırır o da sütaşın light beyaz peyniri var onun da tadı güzel yağ alamam dersen güzel de proteini var onu ye. Kendini yorma o kadar yağsız olacak, o olacak, karbosuz olacak filan diye 7-8 öğün ye yağlı lezzetli et seç istersen çok fark yaratmaz. Balıktan da somon, uskumru tercih et ama dediğim gibi somon değil de hamsi yersen ölmezsin yeter ki ye. Sabah yediğin reçel nutella olmasın da...

6. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ben tıkandığımda diyeti filan bırakırım sadece yerim 2 saatte bir protein ne olursa hiçbir şeyim yoksa fıstık alır bakkaldan onu yerim. Antrenman sonrası tavuk yemedin diye de bir kaybın olmaz hatta aslına bakılırsa hızlı kana karışması (ant. sonrası için) haricinde diğer temel protein kaynakları olan et ve balıktan bana göre asla üstün değildir.

7. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    zorla yiyorum hocam ya berbat tadı boğazı geçmesini bırak çiğnerken kusacak gibi oluyorum 3 öğlen ögunu için balık yaptım mangalda 3gün onu yicem sonra bakacam duruma göre

8. arayışçı

arayışçı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Elazız, Elazığ, Turkey
    Hacı yumurta beyazı kilo aldirirmi

9. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim fazla kasma bilmiyorum protein tozu kullanıyormusun veya kaç kilosun günde ne kadar protein alman gerek vs . Mesela ben hergün Fit 2 yumurta tüketiyorum az ama gitmiyor ama hergün kayısı kıvamı yaparım en güzeli . Spor günleride 25 gram protein wheyden gelir 5 de amino alırım 10 da ordan .akşam yemeğinde yani spor sonrası et yemeye çalışırım yani gün içinde dengelemeye çalışırım. makarna , pilav bunlarda da var protein . ama arkadaşlarında dediği gibi yumurta ne kadar sevemesekte bu sporda protein için baya iyi.

10. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    YUUUUUMURTASIZZZ OLMAZZZZZZZZZZZZZ .NET

11. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları: