Yumurta Sarısı ve Kötü Kolesterol Seviyem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nakooo tarafından 23 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar,
    Yumurta sarısı ile ilgili bir çok konu açıldığının farkındayım. Hatta yumurta sarısını ayırmayın diyen birçok üye mesajı da okudum.
    Ben bu konuda uzman biri değilim, yalnızca kan tahlili sonucumu paylaşmak istiyorum. yaklaşık
    1 yıldır spor yapıyorum. Ülkemizde protein kaynakları pahalı olduğu için yumurtanın sarısını ayırmıyorum ve yaklaşık günde 7 8 adet yumurtayı sarısı ile birlikte tüketiyorum. Light kaşar her zaman marketlerde bulamadığım için çoğunlukla tam yağlı kaşar da tüketmek zorunda kalıyorum. Şekeri hayatımdan çıkardım.

Geçen gün tahlil yaptırdım ve sonuç: kötü kolesterol 104
    yani iyi.

Spor yapmayan, nadiren et ve yumurta yiyen bir arkadaşımın sonucu: 270
    yani yüksek.

Doktorum, vücudumuzun kolesterole de ihtiyacı var. iyi kolesterol, kötü kolesterolü düşürür gibi şeyler dedi.
    Bunu sizinle paylaşmamın amacı uzmanlık taslamak değil, yalnızca herkesin uzman tavsiyesi alıp, düzenli olarak sağlık kontrolü yaptırması gerektiğini düşünmemdir. Ülkemizde protein kaynakları gerçekten pahalı. Ziyan edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla...

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Herkesin bunyesi farklidir.
    Bazilari cok fazla spor yapsa bile yumurtayla yiyince kollestrolu de yukselir
    Kiminde yukselmez
    Genelleme yapmak yanlis

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurta sarısı ve kolestrol ile ilgili çok yazıya denk geldim bende bir çoğu düşünüldüğü kadar etkili olmadığı yönündeydi. Ayrıca düzenli yapılan sporunda etkisi çok büyük.

4. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    spor yapan ve kalp ile ilgili rahatsızlığı bulunmayanlar 6 7 yumurta yiyebilir aynı sekilde 1 aylik gunde 4 yumurta tuketimimden sonra tahlilde ldl normal hdl 45 felan ciktiydi doktorda cok iyi demisti bence yumurtanın sarisindan korkmak yerine daha çok doğallığına hormonlumu degilmi kismona bakmak daha mantikli diye dusunuyorum.

Sayfayı Paylaş