Yumurta Alerji Yaptı...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HughJackman tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    sayın mustafa 008 düzenli kan tahlili vb. işlemleri yaptırıyorum. üre kreatinin gibi değerlerim normal. bu değerler fazla alınan proteinin vücutta atılamaması sonucunda yükselir biliyorsun. ikincisi kollesterolumde cok iyi yani bir sorunum yok. bu yuzden sana fikir sahibimisin diye soruyorum işte. sen bence kulaktan dolma bilgilerle yaşıyorsun. ilk once git bir kntrol yaptır ve değerlerine bak. sonrada yorum yaparsın. ben bunlara gore yapıyorum mesela. desteksiz konuşmanın alemi yok. alerji durumunuda anlattım. kuruyemişler bende direk sivilce olarak geri donus yapıyorlar. onuda belirli miktarda alınca oda kalmıyor. yani kendi kendine doğruyu bulmuş oluyorsun. örnek olarak sende gaz yapan bir yiyeceğin bir başkasında aynı etkiyi gostermemesi gibi mesela... bu vb. şeyleri ancak deneyerek bulabilirsiniz. en azından 2 ayda bir tahlil yaptırmaktada fayda var. saygilarimla ..

2. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    bir kere oklahoma tahlih yaptırmış birisi olarak sölüyorum ben kolestrol seviyem yediğim yumurtalardan dolayı artı ve hdlm kötü sonuçlar verdi doktor bana 67 bir kilo olarak diyet yapmamı önerdi günlük 10 yumurtayı tüketen birisiydim anlaşılan tam iyi anlamamışsın iyi oku istersen

3. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    abartma be dostum günde 20 tane mr olympia mı gidiceksin :)

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    inanın bende bir sorun çıkmadı. tabii 20 tane enteresan bir rakam. ancak ben 7-8 den bahsediyorum üstelik bunların sadece 2si 3ü tam. bazen bendede rakam artıyor yemek istersem yiyorum ama nadiren. bendede kollesterolde ve diğer değerlerin hiçbirinde bir sorun çıkmadı. buda demektirki dokunmuyor. en azından bana ben bu 7-8 rakamının bana dokunmadığını anlamış oldum diyebilirim. ama kuruyemişler am tersi etki yapıyor cok sevdiğim bademi cevizi bir turlu yiyemiyorum adam akıllı. hep azar azar. yani anlayacağın herkesin bünyesi farklı etkiler gosteriyor.

5. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Arkadaşlar bendede alerji yaptı günde 3 adet yumurta ( tam tüketiyordum ) şimdi doktordan gel?kafa_

6. KONT DRAKULA

KONT DRAKULA Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    İZMİT/GEBZE
    alerjisi olan her gün yemesin o zaman ara versin haftada 1 kez yesin örneğin

Powertattoo bunu beğendi.
  7. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Peki yumurta protein diyip beyin parçalıyolar :) Biz protein eksikliğini neyle tamamlayabiliriz?

8. KONT DRAKULA

KONT DRAKULA Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    İZMİT/GEBZE
    mesela protein tozlarının %90 nın peynir altı suyundan yapıldığı söyleniyor

adamlar peynir altı suyundan bunu üretiyorsa sizde yapabileceğiniz bir araştırma sonucu kendinize uygun protein kaynakları bulup tüketebilirsiniz

benim favorilerim şunlardır tabi sizde bunları tüketin demiyorum sadece kendi favori gıdalarımı söyleyerek size fikir vermeye çalışmaktayım
    şimdi birileri çıkıp bunlarda azdır olmaz falan demesin ben bunları ye demiyorum sadece ben bunları severek tüketiyorum kendimden örnek vermek istedim

tam tahıllı(işlenmemiş) ekmek, patates, fındık,ceviz,bezelye, fasulye,mercimek,nohut

keyfince araştırıp kendine uygun besinleri ekleyebilirsin yumurtanın yerine

hatta bana göre mercimek ve patates çok verimlidir bu konuda

özelliklede mercimeği tek geçerim

-bu arada alerjin ne şekilde sadece sivilcemi yoksa kaşıntımı veya ikisidemi çünkü duruma göre tamamen kesmen gerekebilir yumurtayı bu noktada doktorunu tam olarak dinlemeni öneririm-

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  9. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Alerjimin tıp dilinde kurdeşen olarak adlandırılıyor. İlaç takviyesi ve iğne ile geçti alerji, fakat korkuyorum suanda yumurta yemeye....

10. CyberLink

CyberLink Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir / Çeşmealtı
    günde bir yumurta yiyen ben, geçen ay sarısını çıkartıp 4 tane yemeye başladım ve birinci haftadan sonra baldır ve koltukaltı bölgelerimde aşırı derecede sivilceler cıkmaya başladı ve yumurtayı kestim şu sıralar sivilceler hiç yok(sadece belirttiğim iki bölgede cıktı bu süreç boyunca)

11. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bende spora baslamadan once gunde 4 yumurta yerdım tam sonra hıc bu foruma bakmamıstım salondakı hocam en az 5 yumurta dedı bende 5 6 ne bulduysam yedım ama tam yedım 2 ay boyunca ve sonra karacıger yaglanması oldu 1 ay yumurtayı kestım sımdı degerler normal doktor sordu kılolu degılsın alkol varmı yok dedım ne yıyosun dedı bende dırek usttekı yazdıgım olayı soledım adam sarısını ıptal ettı ve max 3 dedı bu bem bunyem ıcın tabıkı kımısıne hıc dokunmaz . ayrıca karacıger yaglanmasına baglı olarak yuzumde sankı ergenlıktekı gıbı sıvılceler cıkmaya basladı bende oyle farkettım bı doktora gıt bence kandakı degerlerıne baktır ...

12. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadşalar yumurtaya karşı bu son günlerde vücudum intolerans göstermeye başladı, üritiker denilen ürik asitin artması sonucu alerjiler çıkamya başladı kaşınıyolar.
    şimdi bu aşamada vücudum için gerekli proteini herhangi bir protein tozu markasından almak istiyorum. içerisinde yumurtadaki proteinlerden olmayan bana önerebileceğiniz alerji yapmayacak bi' protein tozu markası var mı ?:(

13. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Daha fazla su ve yeşil salata tüketirseniz sorun ortadan kalkar bence.

hasanateş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş