Yulaf yerine ne yenebilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xdogukanx tarafından 27 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar sabahları yulaf yemek lazim tadı iğrenc. Her sekilde denedim yine de igrenc bi tadı var. Bunun yerine kahvaltida halk ekmegin organk tam bugday ekmeğini yiyodum ama bazilair yaglandirir dedi. Yulafin yerine ne yiyebilirim yaglanmadan? Lütfen tarif önermeyin cidden her türlüsunu denedim olmuyo yiyemiyorum. Teşekkürler

2. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Bu kadar takılma bence. Tam buğday ekmeğinide yiyebilirsin. Ayrıca yağlandırmaz, kim dediyse onu dikkate alma, tabiki abartmadan yediğin surece. Fazla yersen yulaf ta yağlandırır. Ben yulafı kilo almak için yiyorum mesela. Yulaf vazgeçilmez bi besinde değildir ayrıca. Alternatif patates haşlamasıda yiyebilirsin, kendi zevkine göre

3. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    yulaf konusunda çok alternatifsiz millet benden sana tavsiye shake yapıp iç örnek olarak 50gram yulaf 300ml süt muz fıstık ezmesi şeklinde blendırdan geçir iç sindiirimi kolay :)

4. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam bilmiyorum ama yulaf beni spordan soğutuyor. Dedigim halk ekmegin organik tam buğday ekmeğini bilen varmı

5. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Tam buğday ekmeğin glisemik değeri(Gİ) 49 değerinde ve benim bildiğim kaliteli karbonhidrat sınıfına giriyor. Aşırıya kaçılmadığı sürece yağlandıracağını sanmıyorum. Glisemik değeri 55'in altında olan besinler düşük glisemik değeri olarak söyleniyor. Yani, pek endişelenmene gerek yok. Daha çok işlenmiş gıdalar yağlandırır ki toplumun büyük kısmı işlenmiş gıdaları hayatından çıkarmış değil.
    Ha, yine endişe ediyorsan Shake hazırlayıp muz, yulaf vb doğal gıdalarla bir tarif yapabilirsin.

6. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    4-5 tane yumurta yiyebilirsin sabahları. Ben öyle yapıyorum. Yulafıda bazı günler.

7. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam yumurtayı da yiyorum mutlska ama karbonhidrat da almak lazim ondan
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Kasım 2018 ---
    Hocam glisemik index mevzusu öyle de. Yine de korkuyo insan. Benim yedigim halk ekmeğin organik olan tam buğdayı tadı felan ekşimsi baya saf organik yazıyor uzerinde ama insan emin olamıyor

8. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Fıstık ezmesi deneyebilirsin. Fıstık ezmesini evde yaparsan daha iyi olur. Katkısız %100 doğal bir besin kaynağı elde etmiş olursun.

9. Buhara91

Buhara91 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yulaf yerine kesinlikle organk tam bugday ekmeği yiyebilirsin. Diyeti kendine zehir etmene gerek yok zaten bir farkı yok bende eğer karb için makrolarını tamamlayabiliyorsan sıkıntı yok. Şunu farkediyorum o kadar tek düze besinlerle spor yapılmaya çalışılıyor ki bunu anlamıyorum. "Nic Palladino" diye bir youtuber var istersen onu izle sürekli video paylaşıyor günlük yediğini içtiğini adam model zaten ve fiziği çok iyi. O zaman anlıyorsun bizlerin ne kadar kastığını beslenme konusunu.

Sayfayı Paylaş