Yulaf Yemenin Kolay Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve U.F.U.K tarafından 18 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Haklısın ama ben ticaretini düşünmüyorum, sadece konu başlığını bulmuşken yardımcı olabilirim düşüncesine kapıldım. Yardımcı olmayı severim. Yoksa Allah'a şükür 3 kuruşluk yulaf ticaretinin gelirine kalmadık. Ayrıca gelir elde etme amaçlı değil nakliye masrafını eklemeyi düşünmüştüm o kadar. Yoksa en kral yulaf 50 kuruş, kralında kralının kilosu 1 YTLyi geçmez. Ezdirirsen de maliyeti kilo başına 10 kuruşu geçemez. Ben arkadaşlara ucuz yulaf için söylemiştim. Bu konuyu buradan kapatıyorum. Talep olursa da ticaret bölümüne girer yazarım.

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu yazdıgın ne peki?..sporcu gıdası olmadıgını söylüyorsun resmen..

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ALLAh aşkına d.wolf git araştır bakalım insan ların nekadarı yulaf yiyarmuş bu grubu kimler oluşturuyor.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ticaretini düşünmeseniz ve gelir elde etme amacı gütmeseniz bile bir ürünün pazarlamasını (değiş tokuşunu) alım-satım forumunda yapmanız daha uygun olacaktır.

5. dagdeviren_58

dagdeviren_58 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sivas
    Evet bende müsli olarak alıyorum 3 karışım yapıyorum ballı mısır gevreği müsli bide müslinin aynısıdır belki nestle nesfit die bişey var bu üçünü sütle karıştırıp spordan yarım sonra yiyorum gayet güzel

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    dagdeviren_58, spordan sonra basit seker alman lazim, komplex karbonhidrati antremandan once alman daha uygun. Zaten antreman sonrasi sut de cok uygun bir besin degil, whey protein kullaniyorsan sutun wheyin emilimini yavaslattigi soyleniyor. Lutfen konuyu biraz arastir, arama butonunun nasil kullanicagi hakkinda imzamdaki linke tiklayarak bilgi alabilirsin.

7. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almak için yani yulaf ezmesi ideal diyorsunuz öylemi?

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kilo almak için kaliteli bir beslenme programı disiplinli bir şekilde uygulanmalıdır.
    Bu programda da kompleks karbolar da önemi bir yer tutmalıdır kaliteli kütle kazanmak için.
    Kaliteli karbolar içerisinde de en önemlilerinden ve faydalılarından biri yulaftır.

O nedenle yulaf tüketimi "kaliteli" kütle kazanmada önemli etkenlerden biridir diyebiliriz.

9. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

işte bu çok güzel oldu hemen programıma ekliyorum...duydumki açlık hissi oluşturuyormuş sabah yersem okulda açlıktan kıvranırım bu nedenle öğlen yemeğinden sonra alayım..:) bişey sorcam yulaf unu ile yulaf ezmesi aynı şey galiba yada müsli...

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yulaf unu ile taneli yulaf arasındaki tek fark mekaniktir.
    Yani yulaf unu yulafın öğütülmüş halidir.

Müsli daha geniş bir kavram.
    Yani yulaf, mısır gevreği, kuru meyveler, ay çekirdeği gibi besinlerin karışımından oluşan ve bu sayede şeker oranı daha yüksek ve nispeten daha lezzetli ürünler için kullanılıyor bu kavram zannedersem.

Zaten piyasada da müsli ismiyle satılan benzeri ürünler mevcut.

11. dagdeviren_58

dagdeviren_58 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sivas
    aneximandros tam bilmediğim için affına sığınarak spordan sonra yapmam gerekenleri tam bi söylermisin yani 500 ml şeker ihtiva eden içecek yazıyor bahsettiğin linkte ben protein amino hiçbirşey kullanmıyorum maden suyu veya meyva suyu içsem yeterlimidir tam bi açıklarsan çok memnun olurum

12. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    beyler simdi bu yulaf kilo aldırıomu yoksa yaglanmadan karbonhidrat alan sporcuların kahvaltısımı ben kilo vermeye çalısıyorum daha dogrusu yag yakmaya ama sabahları kahvaltıda lifalif yiyorum yulaf hatalımıyım öyleysem biri açıklayabilirmi lütfen?

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Doğru yapıyorsunuz.
    Yulaf kompleks karbo olduğundan glisemix endeksi düşüktür ve uzun vadeye yayılarak sindirilir.
    O nedenle vücut günlük fiziksel aktivitelerde ve idmanda bu enerjiyi rahatlıkla kullanabilir.
    Yulafın ve benzer kaliteli kompleks karboların (esmer pirinç ve makarna, esmer ekmek, bulgur...) yağ yapma ihtimali son derece düşüktür.
    Kaliteli kütle (yağsız) kazanmak için ideal bir besindir.

su, Despo, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. aLexmk

aLexmk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar bütün yazıları okudum ama çok görüş var ve kafam karıştı ben şu şekilde yapmayı düşündüm doğru yada yanlış olduğunu belirtirseniz sevinirim..
    yarım su bardağı yulafı blender ile un haline getiricem 300 ml yarm yaglı süt ve içine 1-2 kaşık bal ekleyip iyice karıstırıcam...bunu sabah içmeyi düşünüyorum ayrıca bu karısımı pet şişede saklayıp öğle yemeğnden sonra yapsam sorun olurmu ? ölçüleri göz kararı yazdım belli ölçülerde ve başka bi şekilde olması gerekiyorsa düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim...[ not bb yapıyorm ama ilk defa yulaf kullanıcm]

15. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Meyva suyu icebilirsin, mumkunse uzum suyu ic, yoksa digerleri de is gorur. Maden suyunun icindeki minareller yuzunden faydasi var ama sporcu icecegimi dersen, ya da antremandan sonra kesin icmelimiyim diye sorarsan cevabim hayir olacaktir.

16. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    ben üzüm suyuyla sodayı karıştırıyorum; üzüm suyu dekstroz, maden suyu da mineraller için.

17. aLexmk

aLexmk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    selamlar benim küçükken çok sevdiğim bi tarif vardı şeker ile yoğurdu karıştırıp yerdim şimdi yulafı nası yiim die düşünürken aklıma bu fikir geldi yoğurt,yulaf ve toz şekeri karıştırdım tadı gayet güzel ama bu şekilde almamın bi zararı olurmu onu bilmiyorum ustalardan bi cewap alırsam sevinirim..!

18. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar nereden bulucaz biz bu yulaz tozunu veya proteinin nerede satılır

19. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    yukarıda belittiğin şekilde denedin mi , içimi nasıl oluyor?

20. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    ben 9-18 saatlerı arası calısıyorum. sporada ıs cıkısı gıdıyorum. ama spordan once (yaklasık 2 saat) kompleks karbonhıdrat almak gerektıgınden işyerınde cıdden sıkıntı oluyordu ya fırsat bulup lokantaya kacıyordum yada pohaca felan gecıstırıyordum. sıtede gezınırken yulafın benım o ogunum ıcın ıdeal oldugu ızelnımı oldu bende. bende 5 kutu lıfalım aldım evde toz halıne getırdım eskı bır protegın kutusuna doldurdum ıs yerıne getırdım. aksam olunca bı kaba 80-90 yulaf tozu+yogurt+bal ıle lapa yapıyorum. yıyorum, hem maddı olarak daha az kulfetlı oldu hemde yemek ıcın dısarı cıkmak zorunda kalmıyorum. tek dezavantajı koca adamın, ustunde takım elbıse elınde yulaf lapa hazırlaması ve yemesı :)

saygılar.........

Sayfayı Paylaş