Yulaf vs ne kadar yiyeceğim nasıl ayarlamam lazım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ayhan. tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar/abiler yaş 16
    Boy 1.78 kilo 72 . Spora yeni başladım. Daha doğrusu kayıt oldum yarın başlayacağım.
    Sabahları yulaf , süt vs yiyeceğim ama ne kadar yemem lazım herkes farklı diyor 50 diyen var 100 diyen var. Ayrıca sütü ne kadar koymalıyım?
    Bir de lor peyniri yenmeli diye duydum sabah kahvaltıda ve akşam yatmadan önce 100 gr civarı . Bunun hakkında neler söylersiniz
    Teşekkürler şimdiden :)

Düzenleme = arkadaşlar yulafı 50 gr sabah 50 gr akşam yesem nasıl olur ? ( akşam ana öğünün yerini tutmayacak tabiki )

Son düzenleme: 22 Ekim 2014
  2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    yulafı gün içerisinde nasıl yersen ye sana kalmış, istersen sabah 100 g yeğ yada 50 g 50 g böl sabah öğlen yeğ derim, sadece akşam 'BEN' tavisye etmiyorum çünkü kaliteli karb yani emilme süresi sürüyor. Yatığında miden rahat olması lazım, bütün gün uğraşıyor bide gece çalışmaya devam ediyor üstüne bunu eklersen az da olsa istiratını elinden alıcaksın ^.^ ( bu konuda araştırma yapmadım sadece fikrimi söylüyorum )
    Nasıl tüketmene gelirsek, az süt koy veya isteiğin kadar koy sana kalmıış bir olay.
    evet loru tüket sabah akşam yemeni tavsiye ederim.
    Makarna yaptığın zaman koy bir kaba üstüne domates püresi ( ketchup yerine kulanuyorum ) lor peynir kekik uff derim ^.^

3. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler hocam
    Bir de şey sormak istiyorum. Bu sabah kasete süt , yulaf , bal , muz vs karıştırıp yedim ama böyle istemeye istemeye yedim zevksiz yani
    Blender ile karıştırıp sonra süt döküp içsem daha mı rahat olur acaba? Veya başka bir öneriniz vr mı

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bir haftadır ,iki günde bir sabahları çökelek tüketiyorum. valla gayet de hoşuma gidiyor. lor denedim, ikinci gün tiksindim. 150 gram çökelek=1.5 lira=50 gram protein,7.5 gram yağ.

5. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    iyi niyetli besleniyosun ama zannettiğin gibi çökelekte okadar protein yok olsada whey değil casein dir, asıl protein LOR peynirindedir

sütle yiyemezsin çok garip bir tat oluyor basit bir tarif sana, yulaf yoğurt muz başka hiçbirşey koyma

6. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sütle yiyemezsin çok garip bir tat oluyor basit bir tarif sana, yulaf yoğurt muz başka hiçbirşey koyma

Bu yazıyı okuyunca bir deneyim dedim gittim bir kaşık denedim. Sabah sütle tükettiğimden daha güzel geldi. Yarın sabah bir de muz koyarım teşekkürler

the admiral bunu beğendi.
  7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    lor yemek için çok gayret ettim. değişik şekillerde denedim ama yok, onu yemek işkence gibi geliyor. protein alacağım diye kendime işkence etmek de istemiyorum. çökelek aynı zamanda keyifle yediğim için tercih ediyorum. peki casein olunca yine de vücudum bunu değerlendiriyor değil mi? sabah saat 07 de yediğim bu besin, uzun süre kaslarımı besliyor değil mi?

8. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    elbette sana gün boyu yeterli miktarda protein kaynağı sağlar, ama umarım Lor peynirine alışırsın faydasını gördükçe ne demek istediğimi anlıycaksın afiyet olsun kardeşim, LOR shake yapmayı denedin mi?

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    onu denemedim. ama böreğini yaparım bazen. içine yeşil soğan maydanoz koyup fırına veriyorum. fırın onu börek yapıp bana veriyor. ama maliyeti artıyor haliyle. bir de bolca hamur yemek zorunda kalıyorum.börek olarak çok severim. bir oturuşta 7-8 tane yerdim önceleri.

10. the admiral

the admiral Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hamurdan uzak dur, LOR SHAKE harika bir şey muz , lor , süt hepsini kabın içine at mikser yada blender la karıştır boza kıvamına geliyor hem tatlı ve gıdalı,yalnız lor tuzsuz olmalıki tat değişmesin, bu shake ile bir seferde yaklaşık 25 gr protein elde edersin muzdan yaklaşık 5o gr karb, gelir kesinlikle tavsiye ederim

Yaver27 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş