yulaf ezmesi ve aşırı tokluk

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kartel01 tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kartel01

kartel01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar
    kilo almak için 2 ay önce bu spora başladım. boy 177 kilo 72. kilo alma diyeti yapıyorum , sabahları 50 gr yulaf ezmesi+muz ve 3 yumurta yediğim zaman inanılmaz bir tokluk oluşyor bütün gün acıkmıyorum. bu şişkinlik yüzünden diğer öğünlerde yemek yemem zorlaşıyor hatta bazen öğün atlamak zorunda kalıyorum. diğer öğünlerde kendimi zorlayıp yediğim zaman da çok rahatsız ediyor
    aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı ? sanırım yulaf ezmesi kilo vermek isteyenlerin tercih etmesi gereken bi besin. kilo almak isteyenlerin midesini şişirmesinden başka bi işe yaricağını düşünmuyorum

2. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim yumurta genel anlamda tok tutar zaten yulaf ezmeside karbonhidrat kaynağı bende kütle hacim kazanmak için clean bulk dönemini uyguluyorum sabahları 200 gr yulaf ezmesi ve yarım litre yağsız süt öğle arası eti form 2 paket ve yarım litre süt akşam öncesi 150 gr makarna antremanda 2 saat öncede 100 gr tavuk göğüsü yiyorum antreman sonrası gelince 2 tam 2 yumurta beyazı yiyorum ve işede yarıyo

3. kartel01

kartel01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o halde yulaf ve yumurtayı birlikte yememeli miyim? sabah yulaf , antremandan sonra yumurta işe yarar mı dersin?

4. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben öyle yapıyorum zaten karbonhidrat ve proteini ayrı almak daha iyi oluyo eğer antremanın gece ise yumurta yerine lor peyniri kullanabillirsin casein protein daha iyi olur bende yumurta yerine lor yicem yakında ama antremanını gündüz yapıyorsan yumurtada olabilir ben kendi beslenme programımı örnek verdim boyum 184 kilom 80 ve buna rahmen kilo almaya devam ediyorum beslenme programımı düzenlerken kilo başına 4-5 gr karbonhidrat ve 2-3 gr protein formülünü göz önüne alarak düzenledim yağ alarak kilo almak istemiyorsan en önemli etkenlerden biride karbonhidrat öğünlerin geceye kalmasın iştah konusunda bu program banada çok ağır gelmişti ama 1.hafta yavaş yavaş yedim sonrada alıştım şimdi bütün gün tok tutuyo hiç açlık hissi çekmiyorum ve yerkende zorluk çekmiyorum

Sayfayı Paylaş