Yulaf ezmesi sindirimi bozuyormu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Enes.B tarafından 15 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Enes.B

Enes.B Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yulaf ezmesini sık tüketen biriyim ama her tükettiğimdi .Büyük tuvaletim çok yumuşak oluyor ishal gibi.İnternetten bu olayın normal olduğuna baktım ama sindirim sırasında yeterli emilimi engelliyormu bunu anlamadım.

2. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Yulaf ezmesinin içinde selüloz vardır,selüloz insanların sindirim sisteminde sindirilmez ama selüloz bağırsak duvarına temas ettiği zaman bağırsakların mukus salgılamasına sebep oluyor ve böylece besinler bağırsakta çok daha rahat hareket ediyor-akışkanlığı artıyor.Bu yüzden kabızlık için lifli-posalı yiyecekler önerilir.

Uzun lafın kısası fazla yulaf ezmesi tüketimi ishale sebebiyet verir.Tüketmeye bir müddet ara verirseniz düzeleceğini düşünüyorum eğer lifli veya posalı yiyecekleri sık tüketmekten kaçınmanız durumunda devam ediyorsa doktora görünün derim.

3. Enes.B

Enes.B Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    . Yani sindiriminde bir sıkıntı oluyormu ishal olmam önemli değil yeterki besinler boşa gitmesin

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Ben düzenli kullanıp üzerine koşunca tuvalet tıkıyorum.

5. farukyucel

farukyucel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sabah ve öğle yoğurt ile yerim işten eve dönerken bağırsaklarım sinyal veriyor demek sebebi buymuş tam buğday ekmek tost ya da sandviç yapsam dahamı iyi olur acaba bu çalışanlar için beslenme çok sıkıntı ev iş arası çok uzak ne yapacaz böyle. lor peyniri siyah zeytin 2 haşlanmış yumurta kahvaltıda öğlende 2 3 dilim ekmek ile çorba mercimek daha mı sağlıklı olur acaba ne yapacağımı şaşırdım nerdeyse

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam sonuçta ishal bir hastalıktır neden önemsemiyorsunuz anlamadım ? Yemek istiyorsanız gene yiyin ama herşeyin fazlası zarar,azaltın.

Besinlerin emilimi konusunda zararı var mı bir bilgim yok ama ishalin zararlarını az çok biliyorsunuzdur.

Sayfayı Paylaş