Yulaf Ezmesi 9 TL

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve egebartok tarafından 20 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba geçen sene 4.25 TL olan, yulaf ezmesi şimdi 9 TL oldu. Kahvaltıda bunun yerine tam buğday ekmek yesek 3-4 dilim olur mu?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yiyebilirsin aslında. ben buzlukta ekmek saklıyorum. yulafsız kaldığım zaman yiyorum. 3-4 dilim fazla. kalorisi yüksek. 2 orta dilim yeterli olacak diye düşünüyorum. ama yine de yulaf kadar değer taşımıyor. 9 lira kellogs'lar. migrosta 7,5 liraydı bu hafta lifalif. migros arada kampanya yapıyor yulaf ve kahvaltılıklara geçenlerde yaptı 4 paket lifalif aldım. internette var ama bayat olma riski yüksek. o da ağızda acı bir tat bırakıyor.

3. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    hadi kırmızı ete eyvallah dedik de abi saman bile ülkemizde üretilmiyorsa yazık günah ya.

Dracarys17, zRedDragon ve mrthr35 bunu beğendi.
  4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ülkede yakında nefes almaktan bile vergi alıcaklar zaten , mazot aldım dün 38 40 litre 280 tl şaka gibi bir ülkeyiz , tavuklar zamlanmış birde bu arada her yerde , bizim halkımız daha beterini hak ediyor koyun tayfa varken , hatta şöyle birşey anlatıyım iktidar fanatiği bir kiracımız var aynı zamanda akraba , adam deliriyor sevdasından, karısı çocuğu günde tek başına 2 3 ekmek yiyor sabahları ucuza ekmek almak için ben işe giderken fırından bayat ekmek topluyorlar , ama hala fanatikler çok ilginç bir grup, bu arada carfouurda doğa yulaf ezmesi almıştım 1 2 hafta önce yedek olarak 6.5 tlydi sanırım

5. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gross markete git daha ucuz

6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    her gross markette kafana göre gidiğ alamazsın. mesela metro'ya gitmek için esnaf olmak gerekiyor.

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yulafsız olmaz, yediğiniz karbonhidrat kabul olmaz diye bir kural mı var :D Bunlar hep dayatılan şeyler.
    O eskidendi herkes girebiliyor. Önceden de günlük kart çıkartılıyordu. Tabi gene de esnafa kdvsiz yada daha ucuza satış oluyor sanırım

legolas246 bunu beğendi.
  8. bahceci

bahceci Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    3
    tam buğday ekmek bence mantıklı ancak %100 tam buğday olmasına dikkat edin çünkü eğer %51 tam buğday kullanıyorlarsa o ekmeğe tam buğday etiketi yapıştırabiliyorlar. içindekilere bakabilirsiniz. Çoğu ekmekte yüksek oranda sodyum da var. o yüzden yulaf daha iyi bir alternatif bence.

mrthr35 bunu beğendi.
  9. Omeg4

Omeg4 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Fahiş fiyat artışı oldu piyasaya hakim olduğu için istediği gibi top koşturuyor bitter çikolatasını alırdım bu davranışıyla onuda almam.
    Yulaf fiyatı 500gr 5 TL geçmemeli organik fiyatına geçiriyorlar fabrikasyon ürünü.
    Bİm markası yarın aktüel ürünlerinde yulaf ezmesi getiriyor kalıcı olur belki fiyatı 450 gr 5.45 TL oda pahalı ama rekabetler fiyatlar düşebilir.
    Olayın vergiyle bir alakası yok fırsatçılık var almaya devam ettikçe o fırsatçılar devam edecek.
    Her ne ürün olursa olsun sebepsiz fahiş bir fiyat görürsem asla almam alırsanız fiyatı kabul etmiş olursunuz.

burakua17, mma- ve Güç aşkı bunu beğendi.
  10. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bim de arkadaşın dediği gibi 5.5 TL'ye yulaf geliyor yarın 50 gram eksik ama en azından fiyat konusunda iyi. Bir paket alıp, denemek lazım.

Sayfayı Paylaş