yorumlara açık

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yoksunyar tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Şampiyon Nicole Bass 188 boyunda, 100 kilo.
    165 boyunda 80 kg olabilirseniz şampiyonluğa çok yakınsınız. Önünüzde çok uzun bir yol var. Bütün basamakları aşmalısınız. Şu an fitness basamağındasınız, vücut geliştirme sayılmaz.

Nicole Bass

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    fitness ve vücut geliştirmeyi iki ayrı branş gibi düşünmemek lazım aslında aralarındaki en büyük farklılık siklet farkıdır..

bir vücut geliştirmeci kütle inşa etmeye çalışır dayanıklılık ve esneklik onun için çok önemli değildir, fitnessçı ise dayanıklılığını arttırarak vücuduna esneklik kazandırır cardio antreman programında önemli yer tutar vücut geliştirmecilere göre düşük ağırlılarla fakat çok tekrarlı çalışır

her ikisindede estetik ön plandadır ama ikisinin estetik anlayışı farklıdır

fitnessçılarda zaman zaman amaca yönelik kütle artışına gitmek için bir vucut geliştirmeci gibi antreman yaparlar, vücut geliştirmeciler de amaca yönelik definisyon sağlamak için bir fitnessçi gibi antreman yaparlar.

@yiğitcanharmancıya not: kimse vücut geliştirmeyi profosyonel olarak yapmak zorunda değil!
    yoksunyar arkadasımız vücudunu bir vücut geliştirmeci olarak 57 kiloya kadar geliştirir bu onun kararıdır. kimse müsabık olmak zorunda değil..

bu arada eklediğin resimdeki abla bizim servis şöförü selami abiye benziyo bi bıyığı eksik :D

Son düzenleme: 25 Mart 2009
    Last of the Mohicans ve yoksunyar bunu beğendi.
  3. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle cesaretinden dolayı kutluyorum.. Kanatlar cidden güzel belirmiş.. Kollar da güzel.. Bir kıza göre çok güzel de bence kızın en son yapması gereken şey bunlar.. Erkeksi gözüküo kız böyle ypnca.. Yarışmalar için falan çalışıon tbrkler yoln açk olsn..

4. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    bu sitede biyerde yazını okumuştum ne kadar sporla ilgilendiğinide yazmıştın sanırım resimleri eklemeyi düşünüyordun... gerçekten bu başlık çok yorum alır, biryerlerde ilk olmak öncülük etmek herzaman olumlu olumsuz çok tepki alır herzaman!
    bence steroid almadan ve yağlanmadan diye bir hedef koyarsan kendine gidebildiğin yere kadar git! zaten bayan vücudunun anatomisi anormaliteye izin vermez bu benim görüşüm, ben şahsen body ile uğraşan bayanların fiziklerinden hoşlanmıyorum ama seninki gayet hoş geliyor şuan göze.. benim hoşuma gitti şuan biraz bronzluk ve biraz da kurulukla çok şık bir vucut tablosu verebilirsin bence ama bayanda bacak ve mide de çok önemli.. onlar ne durumda?

yoksunyar bunu beğendi.
  5. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız, ben müsabıklık adına ele aldım. Yanlışım varsa kendisinden özür diliyorum.

Bayan vücutçuların resimleri çok ender rastlanıyor. Son kez bir tane daha ekliyim dedim:

Ortadaki Lenda Murray. MsOlimpia :)

yoksunyar bunu beğendi.
  6. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    cem bacak ve mide de aynı sırt ve omuzlar gibi..ama işte onları koymaya daha cesaret edemedim.şimdilik bu kadar koydum.ben bu işi streoidsiz yapmak isteyenlerdenim hele ki bir bayan olarak kullanmayı hiç düşünmüyorum.beslenmeme zaten dikkat ediyorum.yağ oranım normalden baya düşük.

7. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    sarışın abla baya itici.ya şu zencilerin kas yapısı ne kadar gelişime açık.L.murrey harika.anatomi atlası gibi

8. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle sızı tebrık edıyorum yoksunyar umarım ıstedıgınız hedefe ulasırsınız baska bır topıcte de uzun suredır spor yaptıgınızı okumustum umarım hep boyle devam eder ....

vucuda gelıcek olursak;bence oldukca guzel bır vucud yapmıssınız su an ıcın ...
    bende cems22 ye katılıyorum erkeklerın oldugu gıbı bayanlarında bır genetıgı var ve bu yuzden steroid vs kullanmadan cok abartı bır vucuda zaten ulasamazsınız ve sızın de boyle bır amacınız yok zaten..

o nedenle hos,saglıklı ve fazla goze batmayan dırı bır vucud cıkartabılırsınız ortaya ...

basarılar dilerim...

yoksunyar bunu beğendi.
  9. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlk göze batan kanatlar oldu sırt ve kollarda iyi gelişmiş bir bayan olduğunuz için extra tebrik ederim başarılar..

yoksunyar bunu beğendi.
  10. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Fotoğraf koyma kurallarına uymuyor ama istisnai bir durum var:)Sanırım bayanların foto koyma kuralları diye bir bölüm oluşabilir:)
    Bence erkekte göğüs ve kol ise kadındada mide,bacak ve omuz en gösterişli kılacak bölgeler fazla aşırıya kaçmamak kaydı ile bu spor güzel bir tercih bayanlar için.Son olarak gelişimi kabul edicek bir görüntü var fotolarda, iyi çalışmalar.

11. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    senden sonra merak ettim acaba sitede kaçtane bayan vardır fotoğraflarını çeken ama koyamayan yada hatta çekemiyen.. yani daha cesaret edemedim demişsin ama yeterince cesaretli adımlar atıyorsun keşke daha çok bayan olsa kendi fotoğrafların bölümünde... streodsiz yapmak istemen iyi, sizlerdeki yan etkiler bizlerdeki gibi olmuyor çünkü.,, ama şöyle bir avantajı var asla jinekomasti derdin olmazdı:D çok tartışma konularına giremiyorum ben ama bu başlıktada antreman beslenme yada yeni fotoğraflarda yorumlarımı yazmaya çalışacağım, çok taktir ettim..

12. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    sen önceki mesajlarımı okumamışsın cexenes.bende biliyorum ne şekilde resim konur.daha bacak ve mideye cesaret edemedim. demiştim.onun dışında omuzlar gözüküyo resimlerde

ama biliyosun bayanlarda çok farklı etkileri var.bazı arkadaşlarım daha 17-18 yaşlarında steroidi kullanmaya başladı.yan etkilerini gayet iyi bi şekilde gözlemliyorum.ayrıca ben canımı çok severim.böbreklerimi mafedemem.streoidsiz nereye kadar gideceksem oraya kadar gitcem inş.

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Mart 2009
  13. SLiM BoDy

SLiM BoDy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Müsabık olup olmamak tabiki sizin kararınız ama bu fotoğraflardaki ablalar kullandıkları steroidten midir yoksa başka bişey midir bilmiyorum ama Tarlabaşı'ndaki travestilere benzemişler. Belli bir seviyenin üzerine çıkanlar gerçekten çok itici oluyor. Şu anki halin bence gayet estetik ama 65 kilonun üzerine çıkarsan büyük olasılık tersi yorum yaparım. :)

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  14. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle tebrikler.

Yazıcaklarım tamamen benim görüşüm, lütfen yanlış anlaşılmasın. Bir erkekte orantısızlık (kas grupları arasında) ne kadar az rahatsız etse de rahatsız eder ancak bir bayanda bu durum bence çok rahatsız edici. Orantısızlığı geçtim, tüm vücut orantılı olsa bile, bir elbise giyildiğinde dışarıda kalan kolların veya sırtın kaslı görüntüsü kesinlikle birçok erkeğe itici gelecektir.

Eğer amacınız müsabık olmaksa sonuna kadar devam etmelisiniz. Ancak amacınız hoş gözükmekse (karşı cinse karşı) ben de bir karşı cins olarak kendi fikirlerimi söylüyorum sadece. Kesinlikle çok abartmamalısınız. 57 kiloda define olmak yerine ayna karşısında hoş olmak çok daha güzel bir hedeftir bence.

Şimdi aslında kendimle çelişki içindeyim bir bakıma. İlk başladığımda tek amacım hoş ve fit bir görüntüydü, daha sonra hedefler amaçlar değişti, işin içine kuvvet ve kalıp girdi. Eminim bir bayan da aynı duygular içinde oluyor ve güçlenmek ve irileşmek istiyordur, bu en doğal hakkıdır. Ben sadece bunun göze güzel gelmediğini düşünüyorum. 6 pack güzel olur, geniş omuzlar hoş durur ancak mesela kaslı bir sırt bence bir bayanda çok hoş durmaz veya şişkin bir biceps.

Bunlar sadece benim bir erkek olarak görüşlerim, sporcu olarak görüşlerim ise tam tersine vücudu zorlamak, güç kazanmaktan yana. Kendimle çelişiyorum dediğim gibi. Amacınınızın ne olduğunu bilmiyorum ancak kütle kazandıkça çekiciliğin azalacağını düşünüyorum. Bunu da lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Tebrikler ve başarılar.

yoksunyar bunu beğendi.
  15. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    paradox yorumların için saol.bende sınırları zorlama taraftarıyım sporda.iticilik konusunda da haklısın ama erkek arkadaşımda bu sporla uğraştığından dolayı pek bi sorun yaşamıyorum.hatta tam tersi destek oluyor.ben ondan çok spora aşığım.sevgilimde aynı şekilde.yanlız şurda hem fikir değiliz;ben başkası için hatta erkek arkadaşım için yada daha alımlı görüneyim diye başlamadım bu spora.

16. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle şunu söyliyim, ben de başkası için başlamadım. Hoş gözükmekten kastım sadece dışardaki insanlardan sınırlı değil, insanın kendine olan saygısı yok olmaya başlayınca yaşama sevinci de yokoluyor malesef. Ben bu saygıyı yitirmeye başladığımdan spora başladım. Dediğim gibi herkesin farklı bir başlama sebebi vardır. Benimki hoş gözükmekti, hem kendime hem başkalarına. Size sevgilinizle ve sporla dolu bir ömür diliyorum :)

17. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    adale yapınız iyi sayılır..yalnız gözüme çarpan nokta, bel bölgesinin kalın olması..ama ciddi bir kalınlık değil, kanat bölgesi biraz daha gelişmiş olsaydı, bunu kamufle etmek daha kolay olabilirdi.

57 kiloda bir bayanın fitnessci oldugu düşünülürse daha kütleli durabilir diye düşünüyorum..vücudun bu kiloda henüz daha diri durmamasının nedeni, henüz tam anlamıyla definasyon görmemiş olması bence..definasyon olmadan yapılan hacim çalışmaları daha düşük metabolizma hızıyla olacagı için, biraz daha düşük kalitede kütle kazanma yol açabiliyor..şu an siklet yükseltmek biraz zor olabilir. yaz aylarına daha kuru girmeye çalışırsanız, bir dahaki eylül döneminden itibaren hacim çalışmanız daha olumlu gecer. kısacası, hemen kilo almak çok önemli değil. önemli olan hacimli görünümde bile hatların belirgin olması ve vascularity görünümün ortadan kaybolmamasıdır. bunlar sizin ne kadar dogru bir iş cıkardıgınızı gösterir.

beslenme-antrenman düzeninizi paylaşmamışsınız. daha önceleri, fitness ile uğraşan bayanların beslenmelerini araştırmıştım.. açıkcası, onların da beslenme düzenlerinin biraz agır oldugunu söyleyebilirim. vg ye ciddi bir gözle baktıgınız için bunları merak ettim.

Son düzenleme: 26 Mart 2009
  18. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    d.wolf bi resim daha koyayım orda belim daha net çıkmış.ilk resimde sadece kanatlar çıkmış.buna bak ondan sora belim hakkında yorum yap

19. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum.ana öğünler hariç diğer öğünlerde şu aralar gain fast kullanmaya başladım.başka türlü kilo alamıyorum çünkü.cardio çalışmıyorum bu yüzden.
    göğüs-biceps
    sırt-triceps
    omuz-bacak
    1 günde biceps-triceps süper setlerle antrenman yapıyorum.ayda 1 içerikleri değiştiriyorum.

Ekli Dosyalar:

20. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Yoksunyar, çok başarılı bir yol kat etmişşin. Bundan sonra da hedeflerine doğru başarıyla ilerleyeceğini düşünüyorum. Cesaretini de başarılı çalışmanı da kutluyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş