Yorgunluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Orinafore tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    öncelikle merhaba arkadaslar...ben şu son 3 aydır yaşadıgım bi sorunu paylasacagım..ciddi bir yorgunluk var üzerimde ve güç kaybı yasıyorum..inanın 10 mekik çekemez haldeyim..belki havalardan olabilir ama bence daha başka bi nedeni var..sizden ricam bunun nedeni ne olabilir ve ne gibi yontemlerle eski gücüme kavusabilirim..cratein vs gibi kürler önerirmisiniz? hepinize şimdiden teşekkürler..bench_O

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    bence önce beslenmeni gözden geçirip,vitamin alımına dikkat etmelisin,bol bol salata,meyve-sebze yanında protein kaynaklarınıda tüketmelisin...

3. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bir dahiliye doktoruna gidip tiroit testi isteyin. Hormonal bir durum olabilir.

Orinafore bunu beğendi.
  4. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    acıkcası bi antidepresan kullanıyorum ve onunlada alakalı olabilir..cinsel gücümde dogru orantılı olarak kayboldu..ancak doktor ilaçla alakası olmadıgını soylemişti..

5. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    sanırım fazla bilgi sahibi degilsiniz..rica ediyorum profosyonellere soruyorum..ne yapabilirim?

6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    eğer yeterli miktarda beslenemiyorsanız bu gibi sıkıntıları yaşarsınız günlük almanız gereken karbonhidrat ve protein miktarını alıyormusunuz 3 aylık bir sporcu oldugunuz için bir takım seyleri eksik yapıyor olabılırsınız öncelikle beslenmenizi gözden gecirin eger iyi beslenıyorum diyorsanız bır doktara gidin..

birde beslenme programınızı yazarsanız daha saglıklı yorumlar alabilirsiniz..

Son düzenleme: 11 Temmuz 2009
    SEZER YZL ve FleXoR bunu beğendi.
  7. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    teşekkür ediyorum..şimdi sabah omlet yerim oglen 200 gr tavuk,1 porsiyon patates kızartması ve salata aksam da yine 200 gr tavuk veya et ,mısırlı pilav ve salata...aralarda abur cubur vs...genelde aksamları yiyebiliyorum..ayrıca yasadıgım şehir cok nemli sıcaktan insan yemek istemiyor..sizce creatin kürü yapmalımıyım?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sorun genel olduğu için konu dışından yeni başlayanlar bölümüne taşınmıştır ..

FleXoR ve bonatschi bunu beğendi.
  9. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    3 aylık sporcuyum dememiş, son 3 aydır bu sorunu yaşıyorum demiş..
    Buna etken tabiki hava sıcaklığı, aşırı nem, bunun getirdiği uyku problemler ve antidepresan olabilir..
    1-2 hafta kadar spora ara verip dinlenmek hem mental hem de fiziksel açıdan yararlı olcaktır sanırım..

VG'ye yeni başladım ancak eski milli sporculardanım, bu durumu zamanında birkaç kez yaşadım ve her defasında kendime 1 haftalık dinlenme süreci verdim..Sonuçta tekrar mental ve fiziksel olarak kendimi hazır hissettim..

10. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    anti depresan ben de kullanıyorum rixper ve prozac... yorgunluk yapıyor bu galiba. ama nemli hava da çok feci yorgunluk yapıyor belli bir süreden sonra!

11. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Uykunuzun büyük kısmını gece (24-06) almıyorsanız eğer bu da yorgunluğun sebebi olabilir. Kaliteli dinlenme olmadığı zaman toparlanma çok uzun sürer.

12. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    uykumda düzensizdir geç yatar geç kalkarım ama düzeltmeliyim.

13. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Uykumun düzensiz olduğu zamanlar bi araba dayak yemiş gibi uyanıyorum sabahları, ve antremanda oluşan ağrıların iyileşmesi çok uzun sürüyor. O yüzden düzenli ve gece alınan uykunun önemi büyük benim için.

14. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yorgunluğun birçok nedeni olabilir.

=> Yanlış antrenman programı

=> Eksik veya yanlış beslenme

=> Yoğun çalışma

=> Az dinlenme

gibi... Kendince düşün hangisinde hata yaptıysan o yönünü düzeltmeye baki koç gibi erkek adamsın bişey olmaz. Maşallah deyin :)

15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Orinafore, antidepresan kullanırken nasıl dinamik olmayı planlıyorsun. Antidepresan kullanmasan bile cafein takviyesi yapman gerekli. Ben çok sıkı besleniyorum; genellikle de dinçim; ama antreman da apayrı bir olay. Yani hardcore antreman yapıyorsun antremandan önce glisemik değeri yüksek içecek, enazından şekersiz nescafe içlemelisin. Aspirin, efedrin, cafein'i karıştırıp içen bir arkadaşım vardı. Anormal güç artışı oldu; ama sağlığa da zararlı. Özellikle efedrin tık diye götürür bence adamı. Ben türk kahvesini tek geçiyorum bu konuda. Antremanı da akşamın geç saatlerinde yapma. Bence öğlen en güzel antreman saatidir. Sabah kahvaltısından sonra öğlen yemeğini de yediysen kim tutar seni.

16. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    saolun arkadaslar..ama ara işe yaradı sanırım kendime geldim..şimdi sizden ricam hangi ürünü kullanmam konusunda yardımcı olmanız?...ya creaitn ya tribulus yada karışık bişeyler almayı planlıyorum..ne tavsiye edersiniz sadece antrenmanda güç ve enerji için?

17. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Durum psikolojik olabilir, çünkü aynı durum bende de mevcut, bir sorun olduğunu düşünüyorum ama bir türlü o sorunu çözemiyorum, eskiden bütün bölümleri tek tek gezerdim test sonuçlarında kötü bir durum çıkmazdı, ben de "bunlar bulamıyor, anlayamıyorlar sorunumu" diye diğer bölümlere gidip testler yaptırırdım... Ama bir türlü üzerimdkei sorunlara çözüm bulamadım... Son gördüğüm terapilerde şartlandırmayı öğrendim...

Örneğin sen de "sorunum az uyumaktan kaynaklanıyor" diyip 30 dk fazla uyusan belki kendini rahat hissedebilirsin... Bu arada ben panik atak hastasıyım. :)

Arkadaşımızın biri efedrin tarzı birşeyler yazmış ve uyarmış bu ilaç adamı götürür diye, haklı...

http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp?ilac=35944

18. og-me

og-me Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Spordan yarım saat önce içtiğim sade kahve veya nescafe nin yerine hiç bir şeyi koymam. Tavsiyem doğal takıl. İnanmıosan 1 kere dene ki zaten aynı gün etkisini göreceksin eminim.

19. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    ben tribulus almayı dusunuyorum ne tavsiye edersiniz?

20. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Üç aydır bu sorunu yaşıyorsan bence bir doktora görün, gerekli tahliller yapılır. Eğer çok önemli bir sorunun, inşallah yoktur diye umuyorum. Sende rahatlarsın. Anti deprasanın dozu yüksek geliyor ve sende sürekli uyuşukluk yapıyor, hiçbirşey yapmak içinden gelmiyor olabilir. vs. vs. bunlar dönem dönem vücudumuzun ve beynimizin üzerindeki aşırı stres, uzun süreli ağır fiziksel aktivitelerden oluşan yorgunluk ve baskıdan oluşabilecek normal durumlardır. Yinede bir doktora görün için rahatlasın. Kreatin %10 gibi güç artışı sağlar, tribulus ise testesteron oranını yükseltecektir. Yani cinsel yönden daha aktif olacaksın ama kendini bütün gün zinde hissedeceğin anlamına gelmiyor. Geçmiş olsun kardeşim.

Sayfayı Paylaş