Yogun Protein Aliyorum, Ama...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve redsailor tarafından 6 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. redsailor

redsailor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle merhaba,foruma yeni üye oldum.Ben bu spora gönül verenlerden birisiyim,başlayalı tam 1 ay oldu.Günde yaklaşık 250 gr.rahat protein alıyorum bunu(1 bütün tavuk,10 yumurta beyazı,1 adet 160 gr.tonbalığı vede 100 gr kadar protein tozu kullanıyorum %85 lik.Karbonhidrat olarakta günde yaklaşık yarım paket makarna veya piilav yiyorum,ilk başladığımda 74 kiloydum şuan da ise 81 kiloyım.vücut inanılmaz hacim kazandı.yağ oranım oldukça düşük,fakat vücudun büyümesiyle birlikte,yüzümde sanki şişmanlamış gibi duruyor,tabi buda benim moralimi bozuyor.acaba yüzümü ince tutabilmek için yapabileceğim bişi varmı ayrıca boyum da 180cm.teşekkürler...

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazıkki bölgesel zayıflama diye birşey doğal olarak mümkün olmadığından bunun için yapabileceğin tek doğal şey, vücuduna su toplatmamak (fazla tuz kullanmamak(sakın sıfırlama tuz alımını)) ve yağ oranını olabildiğince düşük tutmak. bunlara rağmen böyle bir sorun var ise tek çözüm estetik cerrahi.

3. redsailor

redsailor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler önerinizi dikkate alıcam...belki psikolojik de olabilir ama sanırım vücut su tutuyor gibi.o yüzden bir şişkinlik de olabilir.

4. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    maşallah 250 gr protein alabiliyorsun demek.1ayda 6kilo birden almak pek iyi deil yalnız.Böyle devam etme derim ben..Çok fazla gibime geldi...Ya da benim kilo almam çok zor olduğu için bana öle geldi....3beyazdan uzak dur derim ben.Tuzu da az olarak kullan...Yağda da zeytin yağını tercih edebilirsin.Ama onu da az kullan derim ben...Başarılar diliyorum..

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    80 kg icin 250 gr prootein ha!! bence de biraz fazla. eger bu 250 gramin hepsini kullanmassan karaciger onlari bi daha donusu olmamak uzere yaga cevircegini biliyor muydun? proteinler maalesef vucutta depolanmiyo (en azindan protein olarak), karacigerde (ve yanlis hatirlamiyosam dalakta) en cok 3 gun kadar tutulup daha sonra yaga cevriliyor.

sen o 250nin 50sini bana gonder ;)

son olarak; 1 ayda 7 kilo mu aldin!! bu gercekten ilginc. yuzunun siskin gorunmesi de bundan olsa gerek. bu kadar kisa surede bu kadar kilo aldiysan alisamamissindir daha. zamanla alisacagini umuyorum. kolay gelsin..

6. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Benim bildiğim kadarıyla vücut proteini depoluyor bunun en açık kanıtı ise yazılışını tam olarak bilmiyorum ama okunuşu gut hastalığı olarak biliniyor ve benim 3 amcamda ve babamda bu hastalık mevcut bu hastalığa yakalanan insan yemesine içmesine dikkat etmek zorunda yoksa fazla protein aldığı esnada ölümle bile sonuçlanabiliyor.En azından ben öyle biliyorum :)

7. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücut proteini amino asit halinde depolamaz. İnce bağırsaktan sonra kullanılmayan amino asitler vücut tarafından yağa dönüştürülür okuduğum kadarıyla internetteki çeşitli kaynaklardan. Gut hastalığı ise protein hazmında çıkan ürik asitin fazlalığının eklem boşluklarına girip burada yanma hissi oluşturmasıdır. Yani depolanmış proteinden değil aşırı protein hazmından kaynaklanıyor. Genetik faktörler de yardımcı oluyor diye biliyorum.

Bir ayda yedi kilo kas yapmak (doğal yollardan) mümkün değil bildiğim kadarıyla, o yedinin bir kısmı da yağdır. Yüz kilo alıp vermeyi genelde ilk gösteren yer olduğu için gözüne çarpmıştır. Yani ben şişkinlik demiyorum direkt yağ yapmışsındır diyorum. Günlük kalori alımını gözden geçirmen ve araya kardiyo eklemen gerekebilir.

Fazla protein zararlı mı değil mi zaten üzerinde anlaşmaya varılamamış bir konu. Bazıları zararlı diyor bazıları birşey olmaz diyor. Ama bence en iyisi 200'e çek en azından onu. Yağsız kilon x 2.5 dan fazla oluyor yinede. Gelişim için yeterli.

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    atlaın dediklerine katılmakla beraber bu 1 ay içinde alınan 7 kilonun tamamına yakınının su ve yağ olduğunu söyeleyebilirim.çok protein alıyorum ozaman çok kısa sürede kas inşaa edebilirim diye bir görüş yok.zaten kilon düşükmüş,fazladan almış olduğun bu kadar proteini yağa çevirdiğinden emin olabilirsin..şu an 80 kilosun,120 gr protein senin için yeterli.en fazla 150-160 gr al.enerji ihtiyacını karbonhidratlardan karşılamaya çalış

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    dostum kg basına 1,2 yani 100 gr alman kafi herseyin fazlası zarar suyun bile fazlası zarar kg basınada 2.5 gr yani 200 gr karb.almalısın .....ayrıca aldıklareının cogu yag bunuda böyle bil....dikkat et dostum

10. redsailor

redsailor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ya yazdığınız yorumlar için hepinize çok teşekkür ederim.Ama varya moralimi 0 yaptınız yani :lol: gerçekten çok aşırı protein kullanıyorum,karbonhidratada yüklendim galiba.ama vücutta yağ var gibi durmuyor ,sanırım büyük bir kısmı su toplamış gibi hissediyorum.Zaten maddi olarak 250 gr proteini aslacam diye bayaa bire harcamam oluyordu eniyisi sizi dinleyim 150-200 gr a çekicem,çok sağlam antreman yapıyorum bir ay önce si ile bugun arasında neredeyse 2,3 kat kuvvet artışı oldu diyebilirim vede gelişme gerçekten şaşırtıcı,bunu aldığım fazla proteine bağlıyordum,ama dediğiniz gibi yağa çevirecekse çok pişşşmanımmm valla.

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    bu konu kişisel bakıma giriyor yani sadece yüzüm zayılasın diye birşey sözkonusu olamaz belki aramaya sağlık kuruluşlarında devam etmelisin ama yinede zor bide yazı bekle bakalım

12. redsailor

redsailor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bencde fazla ümitsizlik iyi deil zaten,yaza doğru istediğim sonucu elde edeceğime inanıyorum,umarım düzelir zamanla,birde dedikleri gibi ilk defa bu kadar kiloyu böyle kısa zamanda almamıştım,heralde alışamadığım için bana öyle geliyo...

13. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Araştırman için çok saol Atlas bu konu hakkında da bilgimiz oldu teşekkürler ;)

14. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    hsd'ye kulak verin

dediği gibi bölgesel yağ atma diye bi şey yok ki ya!!!

Sayfayı Paylaş