Yeterli Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fernandez24 tarafından 21 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fernandez24

fernandez24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar herkese... 37 yaşında 116 kilo olarak başladığım spora 3 haftadır devam ediyorum...şu anda 108 kiloyum...haftanın 5 günü 45 dakika birebir hocayla çalışıyorum...yanlız beslenme konusunda sizden destek bekliyorum...gün içinde neyi ne kadar tüketmeliyim...sabahları ne yemeliyim...antrenman öncesi ya da sonrası ne yenmeli...bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.... şimdiden herkese çok teşekkür ederim....

2. Berat Alparslan

Berat Alparslan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer amacınız kilo vermeye yönelik ise, 100G civarı protein almalısınız, kilo verirken kas kaybı yaşamamanız adına antrenmandan hemen sonra kanınıza hızlı karışacak bir protein türü seçmelisiniz (Whey gibi.) Bunlar hariç gün içerisinde Tavuk, Et, Balık gibi proteini baskın yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Antrenman günleri ekstradan 1 ölçek Whey koyabilirsiniz. Programı sizin bünyenizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olduğunu düşündüğüm besinlerden oluşturdum. Ortalama 100G civarı protein almış oluyorsunuz, amacınız ise fazla kas kaybetmeden yağ oranını düşürmek. İlla ki kastanda gidecektir bunu da göz önünde bulundurun. Son olarak protein oranı yüksek olup karbonhidrat ve yağ değerleri düşük olan yiyeceklerle istediğiniz öğünde oynama yapabilirsiniz, iyi günler.
    Sabah Kahvaltı
    4x Yumurta 2 dilim peynir, tercihe göre 1 dilim tam buğday ekmeği.
    Öğün Arası - Meyve Sebze gibi hafif şeyler.
    Öğle Yemeği
    Tavuk/Et veya Balık 150G
    Öğün Arası - Meyve Sebze gibi hafif şeyler.
    Akşam yemeği
    Tavuk/Et veya Balık 150G

Sayfayı Paylaş