Yer fıstığı ile protein shake yapımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Zenn48 tarafından 29 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar işim gereği pek yemek yiyemiyorum ve hızlı şekildede yiyemiyorum malum bir insanın 2 3 katı yememiz gerektiği için ve su sporlaronda çalışıyorum molamız dinlenmemiz yok sizce protein bakımından günde 400 gram yer fıstığını 2 ye bölüp toz haline getirip yağsız süt ile içsem sıkıntı yaparmı sabah kahvaltımı yapabilirim akşam yemeğimi de yiyebilirim ama öğlen sıkıntı fikirlerinizi bekliyorum

2. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    +1

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    normal bir insanın günlük ihtiyacı mak. 2300 kaloridir. 2 katı 4600 3 katı 6900. sizin bu kadar beslenebileceğinizi düşünmüyorum. nereden öğrendiniz 3 katı almanız gerektiğini? bir strongman in aldığı kalori miktarı bu.

4. Zenn48

Zenn48 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    K
    Kardeşim ben misal diyorum bi insan kilosu kadar protein alıyosa biz 2 2 bucuk latı alıyoruz bana istediğim cevapla gelirmisin lütfen ben kalorimi diyorum burda

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle hitap şekline ve yazdıklarına dikkat et. " pek yemek yiyemiyorum ve hızlı şekildede yiyemiyorum malum bir insanın 2 3 katı yememiz gerektiği için" demişsin. proteinden bahsetmemişsin. ekran alıntısı da yaptım. aksini de iddia edemezsin. he protein diyorsan o öyle değil. kilonun 1,2 ve 1,5 katıdır. x3ü o biçim kürlere giren adamlar yapıyor. 400 gram yer fıstığını bir günde tüketirsen bel bölgende yağlanma olacağı kesin. 100 gram fıstıkta 600 kalori var. protein değeri 103. yani 400 gram fıstık tüketeceksen yağlanmamak için başka bir şey tüketmemen gerekiyor. ki o kadar fıstıkta bile 180 gram yağ var.

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Sadece süt ve yer fıstığı ile enerjiyi ve proteini karşılamak yeterli olacak mı sence? Diyeti yoğun olarak tek bir besin üzerine kurmamamız gerekiyor. Bu besin ne kadar sağlıklı olursa olsun, çeşit gerekli. Ayrıca gereksinimin üzerine çıkılırsa yüksek yağ alımından dolayı hem yağ kütlesi daha fazla artabilir hem de kas gelişimi sekteye uğrayabilir(kalori açığı için geçerli değil).
    Öğle yemeği için sandviç tarzı bir şey hazırlayıp götürebilirsin belki. 5 dakikanı ayırıp tüketebilirsin.
    Uygun ölçülerde shake de tüketilebilir pratiklik için ama ana öğünün yerini alamaz.
    Her ne kadar piramitin tabanında makro besin öğeleri, kalori alımı olsa da; besin seçimleri, çeşit, öğün tüketim saati gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalı.

Lie bunu beğendi.
  7. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Sana cevap yok once saygılı ol. Bu yeni nesil neden böyle arkadaş?Kardeşim dediği kişi de kendinden 10 yaş büyük belki de.

8. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Tek tip beslenme ile bir yere kadar ilerlenir. Hayatımızda birçok farklı besin ve içeriklerinde de farklı oranlarda makro ve mikro değerleri var. Her ne kadar koşullar zorlasa bile farklı kaynaklardan olabildiğince bu değerler tamamlanmaya çalışılmalı. Ayrıca vücut duyarlılık sahibi bir yapıya sahiptir. Sürekli olarak aynı şekilde ve tek tip beslenme hele de aynı kaynaklardan olunca ters etki bile yapabilir. O yüzden imkan olan herşeyden yeteri miktarda tüketilmeli diye düşünüyorum. Yoksa olay sadece proteini(rakamsal olarak) karşılamaktan ibaret değil.

9. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    hem 10 yaş büyüğüm hem de kendi sorusunu kendisi yanlış yazmış. sonra da protein diyor.

Sayfayı Paylaş