Yeniden hayata tutunmak için yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve wiccan tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. wiccan

wiccan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 40 lı yaşlara yaklaşmış bir bayanım. 4 yıl önce bi kanser hastalığı atlattım. Tedavi sürecinde çok hızlı kilo verdim. Boyum 169 48 kiloya kadar çok ani düştüanki vücudumda tek bir kas kalmamış gibi. Sonraki tedavi sürecinde ise fazla kilo aldım 96 ya kadar çıktım. Krndi iradem ve çabamla şuan 76 kiloyum. Ama vücudumda inanılmaz sarkmalar oluştu. Kendime güvenim kalmadığı için hayatımı toparlayamıyorum. Psikolojik bir çöküş yaşıyorum. Powerplate başladım. haftanın 3 günü. Evde de slim in 6 programı uyguluyorum. Siteyi bayağı dolaşıp inceledim. Ama çok karışık geldi kendme göre bir şey bulamadım. Çünkü yardımınıza ihtiyacım var. Sarkmalarım yüzünden mahvolmuşsun sen diyen sevgilimemi beni bu hale getiren hastalığamı kızayım bilemedim.

Herkes burada çok bilgili. Hayata tutanabilmek için sizden yardım istiyorum. Protein tozu yada kilo verdici ne kullanmalıyım hiiç bilmiyorum. Bir sürü alternatif var. Tek bildiğim 3-4 ay içerisinde kendimde değişiklik görüp moral bulmak.

Gene eskisi gibi güzel alımlı ve kendine güvenen biri olmak istiyorum.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle büyük geçmiş olsun. Öncelikle herhangi bir destek almayı hemen düşünmemeniz sizin için yararlı olacaktır. Bunlar daha sonra olabilir. Şimdi ilk oalrak yapmanız gereken kendinize güzel bir beslenme programı hazırlamanı olacaktır. Bu işin temeli beslenmedir. Beslenmeyi düzenledikten sonra hayatınıza mutlaka sporu eklemeniz gerekir. İkisini sabırlı bir şekilde uygularsanız sonuçlarını çok net bir şekilde göreceksiniz.

3. wiccan

wiccan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim.Beslenme ve sporla alakalı uyguladığım programlarım var. Aslında en çok merak ettiğim. Bu kadar büyük bir deformasyonu cerrahi müdahale olmadan halledebilirmiyim. Benim açımdan riskli olabilir çünkü. Birde besin takviyelerinde yardım istiyorum. Animal cuts diye birşey duydum mesela et yemediğim için de protein takviyesi olabilir.

4. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Animal cuts gibi ürünleri şimdilik kullanmanızı önermem. Et hiçmi yemiyorsunuz ?

5. wiccan

wiccan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok büyük bir çabayla haftada 1 yiyebiliyorum. Yumurta tüketmeye çalışıyorum genelde. Ama ne yesem et ve et ürünlerinde çok zorlanıyorum. Çok iştahhlı biri değilim. Hatta hiç yemesem acıkmam. Yemekten zevkte almadığım için. Ne yesem zor geliyor bana.

6. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Shaq ın dediği gibi takviye edici gıdalara, amino vb bu ürünlere hemen sarilmanizi ben de önermem. Bu ürünler mucize ürün değil öncelikle forum da biraz beslenme orneklerini incelemenizi tavsiye ederim. Daha sonra bunlara benzer proteini tam karbonhidratı ve yağı az bir liste oluşturup bunu düzenli ve iradeli bir sekilde uygulamanızı tavsiye ederim.

7. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Vegan arkadaşlar var forumda onlar mesela protein ihtiyaçları et ürünleri harici karşılıyorlar

8. wiccan

wiccan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Peki spora teşvik eden enerji bileşimi ürünlere ne diyorsunuz?

9. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence spor bir motivasyon işi onlara gerek yok :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun şimdi forumda nasıl beslenme programı çıkarmayla ilgili konu mevcut beslenmenizi düzenlemelisiniz protein tozu ekbesinlere girer adı üzerinde şöyle yardımcı olur beslenmene çok dikkat ediyorsunuzdur ama iş yada okul yoğunluğu dolayısıyla az eksikler var işte o zaman işe yararlar yoksa beslenmeniz kötü ise protein tozu ile dolu bir havuza düşseniz işe yaramazlar motivasyonunuz devamlı yüksek olmalı stres üzüntü kaygı insanı yer bitirir fitnessı tavsiye ederim tabi beslenmenizi düzenlemeniz şartıyla zamanla daha güçlü olursunuz ve moraliniz yerine gelir iyi sporlar

dishiwelet ve serdar2 bunu beğendi.
  11. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    İlk olarak sarkmalari simdilik unutun, o en son is. Vucudunuz tamamen fit duruma geldiginde gerekirse sarkik derileri kolay bir operasyonla aldirirsiniz ki sizin kilonuza gore cok asiri bir deri sarkmasi olmayip zamanla deri kendini toparlayabilir antremana devam ettikce.

Haftada 5 gun kardiyo antremanlarina baslayin. Tempolu yuruyus, kosu, ziplama hareketleri, yumusak bez yumruk toplarina vurma, karin hareketleri, ufak agirliklarla hareketler... Zamanla hareketleri de cesitlendirin...

Sadece spor saatleri ile kendinizi sinirlamayin. Hayatin icinde de hareketli olmaya calisin. Asansor kullanmayarak buna baslayabilirsiniz. Kendimden ornek verecek olursam ben her oglen yemek yemek icin 30 dakika mesafedeki yere tempolu yurur, yemegimi yer,sonra geri donerim isyerine. İlk baslarda sıkıntili gelirdi simdi ofiste yemek yedigim gunler kendimi iyi hissetmiyorum yuruyemedim diye...

Beslenme olarak, madem yemekle araniz yok whey protein tozu kullanin. Spordan sonra takviye amacli... Antremanlardan 1 saat oncede yulaf ezmesi tuketin enerji ihtiyacinizi en yagsiz sekilde almis olursunuz. Bunun disinda light beyaz peynir, lor peyniri, yumurta beyazi(sari yok), tavuk gogus eti, light ton baligi, yogurt gibi seyleri de tuketmeye gayret edin.

Cay kahveyi sekersiz icmeye, yemeklerde ekmek kullanmamaya, yatmadan 3-4 saat oncesinden sonra beslenmeyi kesmeye, bol su tuketmeye, alkol kullanmamaya kendinizi alistirmaya calisin...

Bu seyler ilk baslarda zor gibi gelir, fakat vucut bu saglikli hayata alisinca zamanla siz de mental olarak cok daha iyi hissetmeye baslayacaksiniz. Bu sekilde orta vadede gorunum olarak zaten sonuc almamaniz imkansiz...

Gecmis olsun, ve bir yerden tutunmaya calistiginiz icin sizi tebrik ederim. Motivasyon icin aylik resim cekip farki insanlarla paylasmayi da kullanabilirsiniz...

Son düzenleme: 6 Kasım 2012
    gülay bunu beğendi.
  12. wiccan

wiccan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için çok teşekkür ederim. Egzersizlerime başladım. Beslenme listemide oluşturdum. Güçlü motive ve de umutluyum resimleride sizinle paylaşacağım. Daha sağlıklı ve güzel günler için.

13. sthammer

sthammer Guest

maklub, mehmetanil, dishiwelet ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle sizi tebrik ediyorum hastalığı yendiğiniz için bu en güzel hediye :)
    Sizin mutluluğunuz insanlar ve çevreniz olmamalı.Kilolu olmak hayattan zevk alamamak ve itici bişey değil bunu bu şekilde beyniniz algılıyor sizin tek beslenme noktanız sizi her anlamda seven insanlar olmalı.Benim tavsiyem öncelikle masaj ve bilinçaltı terapisi görmeniz ruhunuzu rahatlatmanız daha sonra evinize yaptığınız beslenme alışveriş listesi dışında hiç bir şey almamanız bi tane not defteri buraya alış verişe çıkmadan almanız gereknler yazılacak dışına çıkılmayak daha sonra her gün aynı saatte yapılan egzersiz programları.Gideceğiniz salondaki hocanız isteklerinizi söyleyin size ona göre program çıkartsın tabiki takviye ürünler gerekiyor forumda hepsi mevcut size uygun olanları edinmeniz gerekiyo.Aşk sevgi konusuna gelince gerekirse ondan ayrılın ve iletişimi kesin kendinizi dinleyin biraz sevgi aşk değerlerinizi değiştirin.Nerde yaşadığınızı bilmiyorum ama sizinle tanışıp yardımcı olmak isterim gerekirse telefondanda görüşebiliriz sevgiler öpücükler :)

15. sthammer

sthammer Guest

bu noktaya katılmıyorum, Saygilar. :)

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Aralık 2012
    rockybalboa7 ve dishiwelet bunu beğendi.
  16. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Şu takviye vs vs, vitamin dahil doktorunuza danışmadan sakın kullanmayın.

17. sthammer

sthammer Guest

Ben ve benim gibi birçok kişi takviye ürünlerle değil, doğal yollardan ve spor yaparak zayıfladık ve kilo vermek için de mucize bir besin veya takviye ürün yok, bu vesileyle sayın wiccan'ı da doğru yönlendirmiş oluruz. İmzamda bulunani En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları 6. post 'Kilo verme' bölümünün bir kısmından alıntı yapıyorum, saygılar...

S- Kilo vermek için mucize diyet ve mucize besinler var mıdır?

C- Sanırım her gün yeni bir rejim ismi ile karşılaşır hale geldik, değil mi? Sarı-yeşil rejim, kan grubuna göre rejim, burçlara göre rejim, ananas suyu rejimi ve daha niceleri... Peki, bu rejimlerin bilinçsizce yapıldıklarında metabolizmayı yavaşlatıp kilo vermekten çok kilo almaya neden olduklarını biliyor muydunuz? Ya, yavaşlayan metabolizmayı tekrar hızlandırmanın ne kadar güç olduğunu?
    Ilık limonlu su, greyfurt suyu, keten tohumu yağları eritmemektedir. Yağları eritmede ve kilo vermede mucize bir besin bulunmamaktır.
    Bu sebeple çözümü daha basit ve temel yöntemlerde aramalıyız.Bazı şekerli ve yağlı gıdalardan kaçınarak aldığımızdan daha fazla kalori harcamalıyız ve hareketli bir yaşam sürmeliyiz..

S - Kilo vermenin en iyi yolu nedir?

C –Kaç kilo olduğunuzla pek fazla ilgilenmemelisiniz. Esas ilgilenmeniz gereken bu kiloların ne kadarının yağ olduğudur. Spor yaparak kilo vermek istediğinizde, kilo kaybınız kas ve su kaybederek olmamalı ve aldığınız toplam kalori verdiğiniz kaloriden daha az olmalıdır. Bunun en verimli ve kalıcı yolu, günlük yaşamınızın bir parçası haline gelecek olan şu üç adımdan geçmektedir.

Bir aerobik çalışma programına başlayın:
    Bu yapmaktan hoşlandığınız bir aktivite olmalıdır. Bunun mutlaka bir spor tesisinde bir aerobik gurubuna katılma olması gerekmez. Yürüyüş, bisiklet, yüzme, paten, dans, ip atlama vs.de bunun yerini tutabilir. Kalp atım frekansını arttırabilecek ve faydalı egzersiz sınırında (en az 12 dakika) tutabilecek herhangi bir aktivite de olabilir. Bu çalışmada süre ne kadar uzun olursa o kadar çok fayda sağlarsınız.

Yediklerinizi değiştiriniz:
    Daha çok, meyve, sebze, tavuk eti, pirinç, patates yemeniz daha uygun olur. l gr.yağ = 9 kaloridir, l gr. karbonhidrat ya da protein = 4 kaloridir. Bazı yiyecekler için yapılan "% 95 YAĞSIZ" sloganı sizi şaşırtmasın, kalorinin ne kadarının yağdan geldiğine dikkat ediniz. 120 kalorilik bir gıda maddesinin az kalorili olduğu düşünülebilir ama 9 gr. yağ, 5 gr.protein ve 5 gr. karbonhidrat içeriyorsa, bu ürünün % 70'inin yağ olduğu anlamına gelir.
    Ayrıca gün boyunca küçük miktarlarda ve sıkça alınan öğünler, metabolizmayı hızlandırarak "Açlığa Mahkûmluk" duygusunu ortadan kaldıracaktır.

Direnç Antrenmanı:
    Kaslarınızın belirli programlarla çalıştırılarak hem form ve hem de kuvvet kazanmaları, size aynı zamanda günlük yakmanız gereken kalorinin vücut tarafından daha çabuk ve kolay yakılmasını sağlar. Bu amaçla düzenlenen "Vücut Geliştirme" ve "Fitness " programlan, sizi amacınıza ulaştıran en bilimsel ve sağlıklı yoldur.

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Aralık 2012
    1 kişi bunu beğeniyor.
  18. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Takviye ürünler ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan yiyecekler yemelisiniz bu şart.

19. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    öncelikle cok gecmis olsun nasıl bir hastalıktır cok iyi bilirim 5 yıldır annem tedavi görüyor cok zor bir hastalık anneme ben bakıyorum acınızı cok iyi anlıyorum atlattıgınız icinde cok sanslısınız saglıklı bir beslenme programı ve disiplinli bir egzersiz programıyla istediginize kavusursubuz sadece biraz emek sabır ve basarmayı istemek bu kadar :) takviye ürünlere hic gerek yok ben yıllardır hic bir sey kullanmadım bayan oldugum halde zor kaslanma sagladıgımız halde hatırı sayılır bir kas kütlesi insa ettim sizde yapabilirsiniz unutmayın ne kadar cok kas o kadar yag yakımı demektir basarılar diliyorum):

rockybalboa7, sthammer ve (silinen üye bunu beğendi.
  20. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

Sayfayı Paylaş