Yeni ve hiç bir şey bilmeyen ben için yardim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emred2700 tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese selamlar. Vücut işine girişeli 1 hafta oldu. Şu ana kadar 3 gün gittim. Bu bilgilerden yola çıkarak hiç bir şey bilmediğimi anlamışsınızdır.
    Asıl mevzuya gelince 1 haftadır salona gidiyorum ama başımızdaki hoca hiç ilgili değil. Program dahi vermedi şundan şunda yap filan dedi geçiştirdi. Ben de kendim bir program arayışına girdim. Özellikle sizin sitenizde bol ve diğerlerine göre daha tutarlı bilgiler bulduğum için burada kalmaya devam edeceğim. Yeni başlayanlar için program önerilerinde bulunmuşsunuz ama altında aynı program ile ilgili tartışmalar, değiştirmeler filan dönmüş. Misal bir yerde yeni başlayana bir hareket söylenmiş aşağida sayfalarca o hareketin olup olmaması gerektirdiği tartışılmış. Tüm bunlar benim kafamı karıştırdı açıkçası.
    Dediğim gibi hiç bir bilgim yok. Hoca da ilgisiz. Kendi kendimize program yapabileceğimiz bir başlık vardı. Onu da tam kavrayamadım açıkçası. En iyisi bu işin erbablarından yardım almak galiba.
    İsmim Emre. Merhabalar tekrardan. Yaşım 19. Kilo 60(aşırı cılız olduğumu kabul ediyorum) Bana tüm vücudu geliştirecek bir program lazım. Bu işleri yüzyüze halledebileceğim kimse yok. Kendi kafama göre bir şey yapıp kendimi sakatlama riskine de giremiyorum açıkçası. Program konusunda boş vakti olan bir bilen yardımcı olursa çok yardımcı olmuş olur. Zira kafam bulklarla, definasyonlarla, protein tozlarıyla allak bullak durumda. Ayrıca ekstradan el ve ayak bileklerimin çok ince olduğunu söylemeliyim. Onun için yapabileceğim ekstra şeyler var mıdır?
    Şimdiden teşekkürler. Bu yazıyı yazmadan önce günlerce siteyi taradığımı şimdiden belirteyim. Kafam karışmasa, kendi programımı oluşturabilsem zaten başlığı açmazdım.

engin sadri bunu beğendi.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kafanı niye bulklarla definasyonlarla protein tozlarıyla allak bullak ediyorsun ki? en son bakacağın konulara sen en baştan bakmışsın . o yüzden kafan karışık

3. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Araştirirken çikti hepsi karşima. Şimdi program için yardimci olabilecek kimse yok mü?

4. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Sitede yeni baslayanlar icin tum vucut amtrenmanlari vs var simdi sen 1-2 ay alisma antrenmanlari yapmman lazim hareketleri falan iyice kavramaan lazim.

5. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    yeni başlayan biri için verilecek program aşağı yukarı bellidir
    siteden bulup temize çekip burayada yazabilirsin program
    yeni başlayanlara protein tozu gerek yok deniliyor beslenme işini sağlam yap onuda araştır
    boyun kaç bu arada ?

6. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Boy:178 cm Kilo:60 Normalin çok altında bir kilom var. Zaten o yüzden başladım da denilebilir bu spora. Yağ olarak kilo alacağıma kas olarak filan alırım sağlıklı olurum diye düşünüyorum. Bu arada aşırı hızlı bir metabolizmaya sahibim. Yediğim hiç yaramıyor desem yeridir. Daha önce de sormuştum bileklerim çok zayıf. Onlar için yapılabilecek ekstra bir şey var mıdır?

7. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bende senin gibiyim spora başlama nedenlerimiz bile aynı :) 174 boy 57 kilo ile başladım , 2 ay oldu biraz toparladım 62 kiloyum şuan . Bu sporda sabır çok önemli ve yapılacak çoğu şey için gerçekten zaman lazım . Beslenme olayı zaten bu sporun herşeyi onu forumda iyi araştır baya bilgi var :rolleyes:

8. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    yediğim hiç yaramıyor olmaz muhtemelen çok yediğini sanıp yeterli yemek yemiyorsun

9. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    İnsan hemen her şeyi hap gibi öğrenmek istiyor fakat bu mümkün değil her yeni başlayan aynı yollardan geçiyor zamanla tecrübe ve pratik kazanıyor bu işte.Senin salonuna özel bir durum değil hoca ilgisizliği bire bir ilgilenmesini istiyorsun ama bir dolu öğrencisi var hocanın orada o kadar vakit bulamaz.Ben de senin gibi çok aceleciydim bedelini kendimi 1 sene kolumu kaldıramayacak derece sakatlayarak ödedim.

10. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
  11. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    başlayalı 3 gün olmuş hocan sana program vermediyse bütün kas gruplarını aynı günde çalıştırmak kaslarındaki hamlıgı atmak içindir program 10 günden sonra veya gidişatına göre yazaktır

12. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    2 hafta oldu hamlık mı kaldı? söylediği aletler ve 3 dambıl hareketini 4*12 yapıyorum zaten. Bugun gittim, program konusunu halletmeye öyle başı kalabalık filan da değildi facede takılıyordu. sen aletlere devam et dedi yolladı yine. Aceleci olduğumu düşünmüyorum bu arada. gidip de halterin altına yatmaya z bara yapışmaya çalışmıyorum. sadece programım belli olsun ona göre hareket edeyim istiyorum. bu arada buradaki bir abinin bir sözünü okumuştum:"hiç bir şey sağlığından değerli değil, bir tane omurgan var, onu koru." diyordu. harbiden bu söz doğrultusunda kendime dikkat ediyorum.

13. emred2700

emred2700 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Son düzenleme: 5 Ocak 2015
  14. engin sadri

engin sadri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Gitarist
    Yer:
    Istanbul
    Emre ben de seninle aynı dertten mustarip oldum maalesef. Ben de 5 ay önce başladım. Spor salonundaki iri kaslı hocalar ilgilenmeyince ben de aradım bir program senin sonradan verdiğin programa da bakmıştım ancak spor salonundaki arkadaş olduğum 18 yaşındaki bir çocuk bana onu uygulamamı ve bana daha iyi bir program vereceğini söyledi. İlk başta ben önyargı ile yaklaşmıştım. Sonra bana 6 ay önceki resmini gösterdi bir de o anki halini gördüm. Çocuk resmen coşmuştu deyim yerindeyse. Şu programı http://www.kalitelibeslenme.com/yeni-baslayanlar-icin-vucut-gelistirme-programi/ önerdi bana. Ben de 1 ay o programda bahsedilen aşamaları uyguladım. Yani önce uyum programı varmış onu uyguladım. Bu aşama 1 ay sürdü. Sonra ikinci aşamaya geçtim. O da 1 ay sürdü. İkinci aşamada full body programı uyguladım. Aradan iki ay geçtikten sonra verdiğim programı da 3 ay uyguladım. 5 ay öncesinde kilom 63 idi. Şimdi kilom 73 ve kaslandım. Eğer merak edersen sana önceki ve sonraki hallerimi gösteren fotolarımı yollayabilirim. Kısa sürede bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim. Ben aynaya bakınca çok şükür mutlu olabiliyorum. Şimdiki hedefim 83 kilo olmak o nedenle aynı programı ağırlıkları artırarak yapmayı düşünüyorum. Sizce doğru yolda mıyım? Yoksa başka bir program mı denemeliyim? Senin gelişimin nasıl oldu program işe yaradı mı?

Sayfayı Paylaş