Yeni spora başladım nasıl beslenmeliyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GYMBRO tarafından 12 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. GYMBRO

GYMBRO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spora 2 hafta önce başladım boyum 183 ve 77 kilo civarıyım ama yağ oranım %17-18 civarı ve benim kafamı karıştıran çok fazla yemek yiyip kilo almaya mı çalışmalıyım yoksa diyet yapıp yağ yakmam gerektiğimi

not : Yağ oranımı herhangi biryerde hesaplamadım sadece internette gördüğüm resimlerden gördüğüm kadarıyla düşündüğüm oran öyle

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Bulk ve Cut çok daha üst segment sporcuların düşünmesi gereken şeylerken, spora başlayan herkesin kafasında bu sorunun oluşuyor olması çok ilginç... Şu an kilonu sabit tutarak -hatta hafif hafif üstüne koyarak- da ciddi manada kas kütlesi kazanabilirsin. Abur cubur, gereksiz tatlılar, ekmek türevleri tüketme. Mümkün olduğunca protein buldukça ye. Bu kadar.

3. GYMBRO

GYMBRO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aslında en çok kafamı karıştıran şey ne kadar yemek yemem gerektiği zaten abur cümbür tatlı ve ekmek gibi şeyleri uzun zaman önce bıraktım ve artık hiç aramıyorum ama sofraya oturduğum zaman yiyebildiğim kadar yemeli miyim yoksa abartıya kaçmadan mı beslenmeliyim o kafamı karıştırıyor internette çok fazla araştırıyorum ve sadece (belki benim gözümden kaçıyor) çok sıskalar veya çok kilolular için yazılar var yardımcı olursanız sevinirim

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın. Bu değer kadar beslenmek yeterli olur.

GYMBRO bunu beğendi.
  5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kalori saymanıza gerek olup olmadığı seviyeniz ve amacınıza göre değişir. Aktif kişiler, sporcular ve müsabıkları birbirine karıştırmamamız gerekiyor.

Eğer amacınız fit olmak ise sporcu beslenmesi ile ilgili temel şeyleri öğrenip, sağlıklı, yeterli, dengeli ve çeşitli beslenmeye çalışın. Bu yeterli olacaktır..

Sayfayı Paylaş