Yeni Program için yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zenapax tarafından 3 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli Arkadaşlar
    Yeni bir programa başladım bu program hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Saygılarımla

Antreman 1 er gün ara ile yapılıyor haftada 3 defa yapıyoruz maksımum kilonun %60 ile yapılıyor kuvvet ve çabukluk üzerine dayalı bir sistem yapmaya çalışıyoruz

suquat 15 tekrar
    Leg Raise 15 tekrar
    Bench pres 15 tekrar
    rowıng machıne 15 tekrar
    Yana açış 15 tekrar
    alna triceps 15 tekrar
    barbell curl 15 tekrar
    yerde silecek 25 tekrar
    ters mekik 20 tekrar
    alt mide 15 tekrar

bunların hepsi peşpeşe hızlı bir şekilde yapılıyor aralarda dinlenme olmadan toplamı 1 set oluyor arada 5 dakika dinlenme var bunun 2. ve 4. dakikalarında nabız alıyoruz nabız 100 indiğinde (dün denedik nabız 4.dakikada 100 indi) son 1 dakikada gerdirme yapıp devam ediyoruz genel toplamda 3 set yapıyoruz. yorumlarınız bekliyorum.

2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bu program body building programı değil daha çok dövüş sanatları ile ilgili bu programla kas inşa etmeyi hayal bile edemessin :evil: :D

ama eğer hareketleri çok yavaş yaparsan H.I.T sistemine benzeyecek gibi

kolay gelsin

3. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Neo kardeşim
    Bu programı neden dövüş sanatları ile ilgilendirdim anlamadım.
    Zaten programdaki amacımız kuvvet ve çabuklugu artırma yönünde ve mevcut kas kütlesini korumak amaçlı.
    Birde H.I.T sistemi hakkında biraz bilgi verirsen ve bu programda nasıl uygulayabilirim anlatırsan sevinirim.

Kolay gelsin

4. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bodybuilding sporu bilindiği gibi daha çok show ve gösteriş amaçlı sanatsal nitelikli bir spordur kuvvet ve çabukluğu arttırma sporu değildir tabiiki kuvveti arttırdığı kesin ama şunu belirteyim ağırlıkçılık: kaslarınla ağırlığa ne yaptığın, bodybuilding ise ağırlıkla kaslarına ne yaptığındır. yani bizim amacımız daha çok kaslarımızı geliştirmektir daha ağırını kaldırmak değildir.

H.I.T sistemini sana şöyle anlatıyim bu sistemin adı yüksek şiddetli çalışma dır örnek olarak barbell curl hareketinde bir ısınma setinden sonra ana sete geçilir bu ana sette maximum kaldıracağımız ağırlığın altında bir ağırlık seçip (maximum 50 kg ise 40 kg civarı) 4 sn kaldırış 2 sn maximumda kasma 4 sn de indiriş şeklinde uygulanır yani baya yavaş ve kontrollü bir şekilde ve tükenme noktasına kadar (tahmini 8-10 tekrar çıkması lazım uygularsan ne demek istediğimi anlarsın :evil: ) tekrarlarımızı yapıyoruz ve buradaki amacımız çok yüksek bir şiddeti bir sette verip mevcut rezervleri minimum şekilde kullanmak ve kasın anabolik döneme girmesini hızlandırmaktır yani vur ve çık, kasın dinlenirlen gelişmesine dayalı bir sistem

5. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    h.i.t. sisteminin en meşhur uygulayıcısı6kere mr olympia olmuş;Dorian yates dir.1991 de çıktığı mr.olympia da 103kg iken 1992 de 115kg dı.tabiki sistemi h.i.t.di.
    bu sistemin bulucusunun mike mentzher olduğu yönünde söylentiler var.ben böyle kesin bir bilgi bulamadım ama..mike mentzherin heavy duty sisteminede benzerlik gösteriyor...
    ayrıca zanapaxın idmanı v.g. idmanı değil...bide bu programı hangi amaçla yapıyorsunuz? dersenki hocam hacim için yapıyoruz olmaz :)
    definisyon desem hiç değil :) ...amaç nedir???

6. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    H.I.T sisteminin babası Arthur Jones tur Mike Mentzer ise H.I.T sistemini ondan öğrenmiştir mike mentzerin Heavy duty'si kesinlikle bir H.I.T. sistemidir ve dediğine katılıyorum mastertrainer Dorian da HIT sistemini kullanmış ve muazzam sonuçlar almıştır Jay Cutler de HIT ve Volume sistemini birlikte kullanıyor hepsinin iyi yönleri var tabiiki iyi yönlerini birleştirerek bi çalışma yapıyor

saygılar

Sayfayı Paylaş