Yeni başlayanlarda supplement olayı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kekovich tarafından 21 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni başlayanlar ilk 3 ay whey filan kullanmasın diyorlar ama bu hangi vücut tipleri için geçerli veya istisnai durumlar var mı. Çünkü ben mezo-endo arası bir vücut tipim olduğunu düşünüyorum yaşım 18 boy 180 kilo 80. kaç kg ağırlık kaldırmak ya da bench press yapmak supplement kullanımını başlatır. Bende her çeşidi var şimdi kullanmamalıyım bir kaç aylığına yoksa ne yapmalıyım. antrenman Geceleri glutamin ve kazeini kesmelimiyim.

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Supplementin kullanmaya başlama zamanı yoktur hatta ilk aylarda supplement kullanmak daha faydalı olacaktır . Ama eksik olduğun şeyleri kullan beslenmeni iyi ayarlarsan istediğin supplementi kullan kas gelişiminde gözle görülür fark yaratmaz.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

3. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki glutamin nasil olmali, glutaminin eksikligini farkedemiyorum ve aksam normalde yatmadan birsey yememek gerekit ama kazeinin yeri ayri sence kazein almalimiyim ve bcaa ya devam etmeli miyim yeni baslamama ragmen

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    ilk başlarda zaten vücudun çalışmalarına hızlı yanıt verecek ve gözle görülür etkiyi alacaksın. daha ilk aydan supp başlamanın herhangi bir mantıksal dayanağı yok. beslenme düzeni ve antrenman trafiğini düzeltmeye çalışman daha makul.

5. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Antrenman programini kendim duzenlesem sonuc alirmiyim peki yoksa hep internetteki dogan vucut programi gibi programlari mi tercih edeyim.2 haftadir kendi bildigim her kas grubunu calistiran hareketler yapiyordum haftada 3 kez 1 saat olmak uzre ama oyle bir sonuc alamayacagim soylendi

6. FRTMSN

FRTMSN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim fikrim spora yeni başlamış bir arkadaş önce vücudunun optimum seviyesinin maksimumuna ulaşmalı daha sonra suplement kullanmaya başlamalı bu spora yeni başladığın ilk 2 3 ay vücut spora adapte olamayacağından hızlı verim alırsın daha sonra vücut dengeyi korumak acısından olaya adaptasyon sürecini bitirir ve büyüme yavaşlar yani vücut optimum seviyesinin maks. Ina ulaşmış olur o ara alacağın takviye yne vücudunu şaşırtır ve büyüme yine bir miktar hızlanır ( ayrıca ilk aylarda suplement kullanılmaması tavsiyesinin 2. Bi sebebi spora başlayıp ilk ayın sonunda bırakma olasıgıdır. )

elezar bunu beğendi.
  7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Supplementlerin besin takviyesi oldugu yeterli besin alinamayinca kullanilmasi gerektigi yoksa besinlerin her zaman bir adim onde olduğunu unutmamak gerek diye düşünüyorum

8. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki glutamin,kreatin bcaa gibi disardan kolay kolay alinamayan supplementler yeni baslayanlarda kullanilmali mi yoksa sadece ileri seviye sporcular icin mi, mezo vucut tiplerinde kullanilbilir diye duymustum

9. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Tabiki kullanilabilir lakin 100 gr fazlada karbonhidrat almanin size yansitacagi güç performans etkidiyle kreatin glutamin gibi amino asitlerin yansitacagi etki ayni olmaz karbonhidrat cok daha fazla olur dogal olarak

10. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Antrenman gunlerimde normal besleniyorum 300 gram filan aliyorum karbonhidrat antrenman oncesi 20gr protein 1300mg kreatin 1gr bcaa sirasinda 3gr bcaa sonrasi 44gr kompleks protein(35gr protein iceriyor ve 3gr kreatin) 2 saat sonrada 2gr bcaa daha aliyorum peki yatarken kazein lazim mi simdi yeni basladim ama cokta hafif degil egzersizim ne onerirsiniz bazilari ilk 2-3 ay hicbirsey kullanma diyor ama ozamanda kas agrisi yapiyor icmeyince supplementleri yani iki arada bi derede kaldim su an

11. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Iki arada bir derede kalinacak birsey yok kas ağrısı sizi mutlu etmeli o bolgeyi iyi calistirdiginiza isaret benim fikrim ilk 1 yil bu is ogrenilmeli hicbirsey kullanilmanali zamanim yok ogun goturemem yanımda is yerindeyim diyenler haric ilk oncelik beslenme ve antrenman olmali supplement sonraki evre ancak beslenmem iyi ki sizin anlattiginiz kadariyla belli seylerin farkindaliginda oldugunuz belli supplement de kullanirim derseniz bu size kalmış

12. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki bu halde glutamin protein kreatin bcaa kazein kullansam faydasini ya da zararini gorurmuyum?

13. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Zarari bosuna verilmiş paralar olabilir yarariysa eksik amino asitlerin gelmesi durumunda beslenme kotuyse o da bir nebze olabilir

14. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tamam tesekkurler

15. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Whey protein tozu sadece sporcar icin uretilmis bir urun degildir. Yanlis bilgilendirme yapmayin lutfen burda. Spor yapan yapmayan herkes belirli olceklerde bu urunleri kullanabilir.

16. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Onu biliyorum her halükarda protein eksikligimiz onla karsiliyorum ama biz burda kreatin bcaa ve kazeini sormustuk aslinda

17. Kekovich

Kekovich Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Birde antrenman gunlerinde daha cok kalori alin deniyor ama bu sistemde benim 3500 kalori gibi bir miktar almam lazim o kadar kaloriyide alamiyorum acikcasi.Antrenman gunleri kalori almanin onemi sadece enerji bakimindan mi yoksa daha ne gibi etkileri mevcut

Sayfayı Paylaş