yeni başlayanlara yardım amaçlı beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 14 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle bu yazıyı bazı kardeşlerimize faydam belki olur diye yazıyorum bilgimi göstermeye çalışmak yada ukalalık değil.
    Arkadaşlar uzun zamandır bu sporun içindeyim hakkıyla bulk dönemlerimide definsyon dönemlerimi de geçirdim ve müsabık olan bir çok arkadaşımla birlikte bu sporu yaparak doğru yerlerden doğru bilgiler edindim 5 yıldır da içindeyim. burada gördüğüm ve uyarmadan geçemeyeceğim bi iki yanlış noktalara değinicem katılan olur katılmayan olur ancak bahsedeceğim şeylerden adım kadar eminim farazi muhabbet yapmayacağım

bir çok arkadaşımı görüyorum forumda 1.85 boy kilo 65 spora başladım ve beslenme programım diyor ve ekliyorum 300 gr kırmızı et 100 gr pirinç 500 gr tavuk 100 gr peynir 5 yumurta beyazı 50 gr yulaf vs. protein protein takılı kalmış herkes proteine bu sporda karbonhidratın protein kadar önemli oldugunu hacim döneminde proteinden daha önemli hal aldıgını kimse bilmiyor mu bilmezden mi geliyor ?

arkadaşlar adele eklemek istiyorsanız 1 kiloda tavuk yeseniz karbonhidrat alımını yeterli seviyeye çekmezseniz işe yaramaz öncelikle şu gram hesaplarından kurtulun çok erken giriyosunuz tartı terazi işlerine definasyonda yaparsınız o gram hesaplarını

kütle isteyen adam karbonhidrat alımına dikkat edecek protein tozlarına yada gainar a boğmasın kendini boşuna size sabah yapabileceğiniz ektomorflar için birde shake önereyim

sürahi tipi blendirınıza

yarım litre light süt 0.1 yağ
    1 adet muz
    200 gr sade yulaf ezmesi
    100 gr lor peyniri (atın içine çektirin 30 saiyede için kahvaltı yapmaya vaktiniz yoksa)

özetle boşuna kendinizi yırtıyorsunuz proteine takılmış gidiyosunuz lütfen pilavınızı makarnanızı bulgurunuzu ve yulafınızı yiyin :) bende
    1.85 boyunda 68 kilo başladım bu spora kahvaltıda 200 gr yulaf yiyordum süte katıp peynirimiz zeytinimi yiyordum adette saymıyordum günde 1 paket makarna bitiriyordum ton balığıımı etimi tavugumu ayırt etmeden yerdim çok ince eleyip sık dokuyorsunuz 3 yılllık sporcunun takıldıgı noktalara yersiz takılıyorsunuz

kolay gelsin

Sayfayı Paylaş