Yeni Başlayanlara Vücut Geliştirme Kuralları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BulkHulk tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vücut geliştirme yapan hemen hemen herkesin kendine göre belirlediği bazı kurallar vardır.Bu kuralları uygulamak herkesi başarıya götürmeyebilir.Ancak bazı kurallarda vardır ki bu sporun olmazsa olmazlarındandır.Şimdi size başarıya götürecek belkide birçoğunuzun bildiği ama uygulamadığı altın kurallardan bahsedeceğim;

• Ağır Çalışın; Evet bu kural birçok kişi tarafından bilinen ama genelde uygulanmayan bir kuraldır.Eğer gerçekten istediğiniz gelişime ulaşmak istiyorsanız azda olsa ağırlık arttırmanız gerekmektedir.Yapacağınız bir sonraki antrenmanlarda bir öncekinden 1 kilo bile olsa daha fazla kaldırın.Belki bu durum sizi çok zorlayacaktır ama kaslarınız bir süre sonra o ağırlığı kaldırmak için gerekli kuvveti kazanacaktır.
    • Isınmaya Özen Gösterin; Yapılması pek sevilmeyen bir kural daha, evet ısınmak.Birçok kişi tarafından zaman kaybı olarak görünsede iyi bir ısınma ile antrenmana başlamak sizi olası sakatlıklardan koruyacak ve sağlıklı bir antrenman geçirmenizi sağlayacaktır.
    • Doğru Formu Yakalayın; Bu kuralda gelişim için önemli olan kurallardan birisidir.Yukarıda ağır kaldırmanız gerektiğini belirtmiştik ancak bu durum aşırı olmamak ve kapasitenizin çok çok üstünde olmayacak şekilde belirtmiştik.Bunu söylememizin sebebi ise doğru formu bozmamanız, kaldırdığınız ağırlığın ve çalışmalarınızın boşa gitmemesi için mümkün olduğunca hareketleri doğru yapmaya özen gösterin.
    • Vücudunuzu Tanıyın; Bu kuralda pek bilinmesede altın kurallardan birisidir.Kendinizi tanımak vücudunuzu tanımak doğru olanı yapmanızda size yardımcı olacaktır.Birçok konuda; beslenme, antrenman programı gibi konularda vücudunuza istediğini vermek sizi başarıya götürecektir.
    • İyi Beslen, İyi Dinlen; Vücut geliştirmeyi sadece antrenman ve supplementten ibaret olarak görenlerin sayısı küçümsenemeyecek kadar çoktur.Bu durum yapılabilcek en büyük hatalardan birisidir.Çünkü kaslarınızı ağır ve yoğun geçen antrenmanların ardından yeterinnce beslememek ve dinlendirmemek çalışmalarınızdan yeterince verim alamamanıza neden olacaktır.

Vücut geliştirmenin altın kuralları bunlar arkadaşlar,güçlü kalın :)

Bozo-Baku bunu beğendi.
  2. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlığı artırınca form bozuluyor. Form bozulunca da fayda olmuyor. Ee ağırlığı artırmayınca da faydası yok. Bu ikilemden bir türlü çıkamadım. Belki de bu yüzden yavaş gelişiyorum. Gerçi bunda gittiğim salonun da payı var. Minimum 5 kilo artırmak zorundayız salonda. 1,25'lik 2,5'luk plaka yok...

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Buyuk eksiklik direk 10 kg 10 kg artiramassinki
    Kaynak ; http://www.vu cutcu.com/vucut-gelistirme-kurallari.html

Flynn bunu beğendi.
  4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Ben geçmişte ona şöyle bir çözüm bulmuştum.
    Yarım kiloluk dökme plakalardan alırdım. (4 tane) O sayede, her uçta yarımşar kilo artıra artıra giderdim. Yanımda getirir, yanımda götürürdüm ağırlıklarımı.

Flynn bunu beğendi.
  5. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Belki de bu yüzden 5x5 programımdan verim alamıyorum. Mesela bench'te 50 kiloda takıldım. Şimdi bunu artırmaya kalksam ordaki ağırlıklarla en az 55 kilo yapabilirim. Onu da tövbe kaldıramam.

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    En az 5 kg plaka varsa 60 yapman gerekicek :)

7. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    5, 7.5, 10, 15, 25'lik plakalar var. 10-10-7.5 takarım sağlı sollu. 55 eder ustam. Yine de bir anda 5 kilo artıramıyorum. Hele bench'te...

BulkHulk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş