Yeni başlayanlar nasıl çalışmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 250 üye.
  1. Denizzyl

Denizzyl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba
    Ben 52 kilogramdan 67kilograma cıktım. 3 yıl icinde. Sonra spora basladım. Fakat dizimdeki sorun nedeni ile neyazık ki devam edemedim. Uzerine kendi agırlıgımı dahi veremiyorum. İc ve yan baglarda sorun olusmus. Bu yuzden ketojenik diyete basladım. Fakat protein yag olayını oranlayamadım. Sonucta 600 kalori civarı alıyorum gunde ya da maksimum 800 kalori. Karbonhidratı sadece peynirden, domates ve biberden alıyorum o da 5 mg civarı falan. Onun dısında et veyumurta yiyorum bir de balık. Tabii ki zaman zaman sersemliyorum. Bunun yanında desteklemesi icin hardline burner kullanacagım. biraz mekik biraz da hafif seviye pilates yapmaya basladım. Dizim zorluyor cunku.
    Bu sekilde kilo verir miyim bilmiyorum. Amacım vucudumun yag yakmaya baslaması enerji icin. İse yarar mı?
    Bu cok saglıksız bir sey diyeceksiniz, metabolizman yavasladı diyeceksiniz ama spor yapamıyorum ve sanki kilom azaldıkca dizlerim daha rahatlıyor gibi. Istedigim kiloya dusunce tabii ki saglıklı beslenme ve bir sekilde sporla desteklemeye devam edecegim. Bu arada boyum 172 ve 32 yasımdayım.

2. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    doktorunuz ne diyor bu duruma, fizik tedavi falan? beslenmede kendinizi fazlasıyla kısmışsınız ama hayatınıza bir nebze hareket ekleyebilseniz keşke
    dışarıda yürüyüş yapmakta dizleri zorluyor mu? yürüyüş engel olmuyorsa sabah aç karnına 1 saatlik yürüyüş şeklinde başlayabilirsiniz mesela hareket etmeye

3. Denizzyl

Denizzyl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yuruyus yapabiliyorum. 1 saat kadar yuruyorum her gun. Onda cok sorun yok. Squat yapamıyorum mesela. Hafif esneme haraketleri verdi doktor gunluk ama onlar spor degil tabii. Yemekten kısmazsam bu kilo gitmeyecekti. Hareket de cok kısıtlı oldugu icin mecbur yemekten vazgeciyorum. Ama sıkıntı olmasın diye iste pilates mekik. Sizlerin yaptıgı gibi degil tabii komik geliyorumdur kesin.

4. 15necati15

15necati15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar ben başlayalı 1 hafta oldu benle ilgilenen hoca 1 ay boyunca 4 set 10 tekrar olucak sekılde sholuder pres bench pres incline bench pres triceps push down pull down barbel curl oturarak karna çekiş squat çift dambıl çök kalk ve son olarak ta 3 set 15 tekrar mekik yapmamı söyledi 1 gün araylada dinlenmemi sizce doğrumudur yardımcı olabilirmisiniz

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    503
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başlayanlara vücudu adapte etmek için böyle program verebiliyorlar. Yinede biraz ağır geldi ama ağırlıkların hafif olduğunu düşünerek sorun olacağını sanmıyorum. İlerde programı değiştirirler zaten np :)

15necati15 bunu beğendi.
  6. 15necati15

15necati15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ağırlık hafif olarak başladım gecen hafta 2.5 2.5 5 bu hafta 3.75 3.75 7.5 kg olacak şekilde çalısıyorum cevabınız içinde teşekkür ederim :)

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    503
    Ödül Puanları:
    123
    Ne demek :) Ağırlıklar başlangıç için güzel. Siz spora devam ettikce ağırlıklarında Devamı gelecektir :)

8. sosgezbir

sosgezbir Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Daha yoğun çalışabilirsiniz. Bölge bölge çalışıp ara vermeye gerek yok. Tam çalışanlar ara veriyor genelde. Haftada 6 gün çalış

Sent from my ZUK Z1 using Tapatalk

9. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    p90x gibi sürekli ve yoğun çalıştıran programlara benziyor, hocanız izleyip feyz almış olabilir :D

10. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.Ben tekrar dan vg ye başladım ilk 2 hafta düzenli olarak antremanlara gittim. Açma germe çalıştım.
    şuanda hastalığımdan ötürü 6 gün ara verdim yarın tekrardan gideceğim.
    Bana tavsiyeniz nedir nasıl çalışayım.

11. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı şekilde bence yeni başladım bugün motivasyonu yakalamışken full body çalışmayı düşünüyorum 2 ay sınra split bakalım

12. bhcn

bhcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    herkese merhaba.yaşım 27 boyum 1.82 ve kilom 140 bugün spor salonuna yazıldım.sadece kardiyo verdiler böyle olması normal mi ? kiloluyken kas yapsam sıkıntı olur mu?

13. barisgull

barisgull Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba

İlk programa başladı 2 hafta üstüste 3 gün süre ile gittim bu hafta bazı sorunlardan dolayı gidemedim haftaya hergün yapsam etki olur mu

Sayfayı Paylaş