Yeni Başlayanlar Için Supplement Önerileri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve frezpack976 tarafından 14 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar spora başlayalı 1 ay oldu ve hiçbir supplement kullanmadım. yaş 18 boy 180 kilom ise 55 civarında. Spor hocamla görüştüm ve kilo almak istediğimi söyledim. Protein tozu + kreatin önerdi. Ayrıca enerjimin çok çabuk tükendiğini söyledim (mesela bench pressde boş barda 6 tekrar çıkarabiliyorum) bcaa önerdi. Ve bana kendisi satmaya çalışıyor nakit para karşılığında daha ucuza gelir falan dedi. Ne yapmalıyım?

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Hemen suplemente sarılmak yerine günde 2 tabak fazladan makarna yiyip kalori arttırsan da faydalı olur

3. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkes gibi bende hızlı gelişmek istediğim için supplement almayı düşünüyorum. Bcaa ve creatine gereksiz mi sizce bu kilo için bir yerde kas kütlen azsa işe yaramaz diye okumuştum. Ayrıca protein tozu yerine gainer mı tercih etmeliyim?

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ilk önce günlük ne yemen ne içmen ne kadar kalori alman gerek onları bir öğren, ondan sonra biraz zaman geçsin, ilk 6 ay zaten gelişimin güzel olucak özenli yaparsan, 6 ay sonra filan başlıcaksan başla suplemente, ilk etapta cidden hiç gerek yok , adam gibi yemek ye faydalı yemek ye etini sütünü tavuğunu pilavını makarnanı eksik etme zaten gelişiceksin

frezpack976 bunu beğendi.
  5. frezpack976

frezpack976 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük almam gereken kalori miktarı ne kadardır acaba? Ayrıca dediğim gibi hocaya hızlı gelişmek istediğimi söyledim bu supplementleri önerdi. Alırsam fazla etkisini görmez miyim?

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Al kardeşim alda rahatla sen

ShreddedLion ve ulaire bunu beğendi.
  7. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yorum on numara :D

mrthr35 bunu beğendi.
  8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Etkisi kanıtlanmış tek destek ürünü kreatin, o da %2-3 civarı. Yeni başlayan biri için hissedilebilecek bir etkisi olmaz. Destek ürünleri yerine forumdaki beslenme bölümünü oku ve beslenmeyi öğren. Hızlı gelişim peşinde de koşma, çabuk gelen aynı hızda gider.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. beko225

beko225 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bursa
    Eğer bir supplement ürün almayı kesin kafaya koyarsan hocandan yada herhangi birinden değil internet üzeriden güvenilir ve ucuz sitelerden alışveriş yapmanı öneririm.Spor salonu hocanı tanımamakla birlikte öğrencisine bu kadar hızlı ve kendisinin bir ürünü satmaya çalışması bende bir şüphe uyandırmadı değil.Eğer ben kullanmak istiyorum dersen kilo almak amacıyla gainer kullanımına başlayabilirsin ancak bu günlük yemen gereken kalori miktarını yemek ile doldurmakta zorlanıyorsan geçerli olabilir.Kreatin kullanmak mantıklı olabilir sonuç olarak kreatinin forum altında ne amaçlı kullanıldığı makaleler ile güzelce anlatılmış enerji vermesi ve gelişime yardımcı olması kaba taslak amacı olabilir.Protein tozu ve bcaa ise kaslarımızın gelişmesi için gerekli olan besinler olarak yine kabaca isimlendirirsek kullanımı yararına olur.Protein tozu nedir ne zaman kullanılır neden kullanmalıyız gibi konularda sabit bir şekilde forumda mevcut bulabilirsin.Şimdi sonuç olarak sorunun şahsi düşüncem ile karşılığı daha ek besin takviyesi(supplement) kullanman için erken neden yukarda arkadaşlarımızın da dediği üzere ilk 6 ay 1 sene vücudun ve kasların gelişime açık olucaktır.Gerekli besinleri tükettiğin müddetçe başlangıç olarak ek besine ihtiyaç duymayacaksın.Bu saydığım ek besinleri kullandığın takdirde muhakkak normalden daha fazla bir gelişim görüceksin ancak bu gün itibari ile aylık olarak bu besin takviyelerinin orta ve üst kalite olarak tabir edebileceğimiz markalarla bir tanesi yada kombinasyonu pahalı olacaktır.Aradan 6-12 ay gibi bir süre geçip vücudun artık ilerlemeyi daha az ve yavaş yaptığı vakitlerde cebinde bu meblaları bulamayabilirsin,eğer benim için para mühim değil ben her zaman kullanabiirim diyorsan tabiki de almakta özgürsün ancak gelişim olarak malesef 2 katı yada %50 fazlasını beklemek hatalı olucaktır.Vücudunu geliştirmek isteyen bir bireyin supplement hayatında yer alan bir kısım olucaktır buna karşıt değilim ancak bunu bir piramit gibi düşünürsen beslenme en alt en büyük kısım antreman ortadaki ikinci büyüklükte, diğer kısım supplementler ise en üstte ki küçük kısım da kalıcaklardır.Tavsiyem enerji ve kendini geliştirmek için zaman,beslenme ve antreman programı ile uzun soluklu ilerlemen kısa süreli alınan sonuçlar istenilen gibi hiçbir zaman olmayabilir.Tavsiyesim bu yöndedir daha uzun uzun yazmak isterim ancak bir yerden sonra okuması bile sıkıcı olucaktır.Kafana yinede takılan bir soru olursa her zaman foruma yazabilir yada cevabını açılmış konularda arayabilirsin.Umarım bir nebze yardımcı olabilmişimdir.

Levi bunu beğendi.
  10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    haklı adam ama. cidden almak istiyor arkadaş.

11. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    hocanı dinleme forumu araştır

Sayfayı Paylaş