Yeni başlayandan sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OmerERTURK tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OmerERTURK

OmerERTURK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun aleyküm,
    17 yaşındayım. Spora başlayalı 2 hafta oldu, 2 hafta çok az bi süre olsa da toparlandım az çok. Boyum 1.73 kilom 67. Aklımda bir çok soru var hepsini araştırdım ancak herkes ayrı kafadan birşey diyor kararsız kaldım.

İlk sorum protein tozlarıyla ilgili. Spora başlayalı az bir zaman oldu, elimden geldiğince protein almaya çalışıyorum ancak okulumun tam gün olması vs protein ihttiyacımı tam karışlayamıyorum. Sizce protein tozu almalımıyım şimdi yoksa biraz daha mı beklemeyelim ? Ayrıca önümüz ramazan. Ramazanda nasıl protein ihtiyacımı karşılayacağımı düşünüyorum, ordada protein takviyesinin yardımı olur mu ?

2 arkadaş gidiyoruz spora, diğeri benden daha önce başlamıştı. Yeni başlayanlara göre baya ağır başladık pek fazla zorlanmıyorum sadece ağırlık kaldırma anında 3.sette falan gücüm tamamen tükeniyor ancak dinlenince düzeliyorum ve tekrar kaldırabiliyorum herhangi bir ağrı olmuyor. Ağrı olmaması normal birşey mi ? Bazı arkadaşlarım ağrı çekmediğim günleri saymıyorum diyor. Ayrıca bu güç tükenme olayı zamanla düzelicek bir şey mi ?

2 arkadaş gittiğimiz için sürekli dahada zorlaştırıyoruz programı, örneğin 1.set 10 kg 2.set 15 3.set 20 kg gibi. Bu yüzden yardımlı kaldırıyoruz. Böyle yapmamızın yararımı olur zararı mı ?

Sabahları iştahım pek olmuyor o yüzden 5 6 kaşık lor peynir atıyorum yanına zeytin salatalık vs, iştahımın olduğu zamanlar yumurta haşlıyorum. Saat 10-11 gibi bi tane elma yiyorum 1 gibi falan okulda olduğum için evde hazırladığım yarım ekmek lor peynirli ekmek yiyorum. (bunu yapmam zararlımı ?) akşam eve 5 6 gibi geliyorum ve çoğunlukla tavuk göğsü yiyorum ama bazen yağlı yapıyor sıkıntı o. 1-2 saat sonra spora gidiyorum geliyorum ve yine bişeyler yemeye çalışıyorum. Ayrıca spordan önce ve sonra hemen sigara yakıyorum bağımlı olduğum için bunun bi zararı olur mu ?

3 4 yıl önce ben aşırı kiloluydum daha sonra sigaradanmıdır nedir iştahsızlık oldu ve çok sağlıksız bir şekilde kilo verdim. Bilek kısmım incecik, kolum idare eder durumda ancak göğüs ve karın kısmında çok yağ var. Ben şimdi bu yağlanmayı nasıl gidericem ? Göğüs ve karına ağırlık vererek mi yoksa diyet yaparak mı. Açıkcası diyette yapmak istemiyorum çünkü vucudum çok çelimsiz gözüküyor. Özellikle kafama göre vucudum çok küçük. O yüzden biraz fit olmak için fitnisa başladım. Bu sorunum için ne yapabilirim ?

2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Protein tozu kullanabilirsin yani ben bir buçuk sene önce kullanmaya başladım. Hardline kullanıyorum başka marka denemedim. Alırken dikkat etmen gereken Whey olması kanımca. Setlerini maksimum tekrarla yapmanı öneririm belli bir sayı olmasın. Setleri zorlaştırmanız sizin yararınıza bir zararı olmaz. Sigarayı olabildiğince azalt. Sağlığına zararlı, ona vereceğin parayla kreatin alırsın protein tozu alırsın dostum.Ekmek soruna şöyle bir cevap vereyim, kesinlikle somun ekmek yememeni tavsiye ederim. Kepekli ekmek tüket. Yağlanma sorunun için direk bir çözüm yok dostum bu aziminle alakalı. Ne kadar devam edersen ne kadar pushlarsan o kadar eritirsin yağlarını. Kardiyoya asıl derim ağırlık kaldırmaktan ziyade. Kolay gelsin, sevgiler.

Sayfayı Paylaş