Yeni başlayan kalp sorunları

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SemihhCoskunn tarafından 15 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SemihhCoskunn

SemihhCoskunn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba, ailemde dedemde kalp hastalığı var. Doktorum bana kalbinin damarlarında hafif incelme var dedi. Pilot ve dalgıç olamazsın ama başka birşey olmaz dedi. Ben yeni başlayacağım koşarken birden kriz geçiririm diye korkuyorum ne yapmalıyım teşekkürler.

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Yüksek basınçtan ve ani basınç değişikliklerinden uzak duracaksın yani. Açıkçası doktorun birşey yok diyorsa bize laf düşmez ama spor yaparken nefes alışverişlerine dikkat et, çok yüksek binalardaki hızlı asansörlere binme. Ani basınç değişikliklerine maruz kalırsın.
    Bu arada damarları besleyecek bir beslenme programı uygulaman faydalı olur.
    Spor yaparken diyelim koştun, ondan sonra hemen durma, tempolu yürüyüş yap ve ağır ağır nabzını düşür.
    Spor bilimi ile içli dışı bir kalp damar cerrahi uzmanı bulabilirsen sana yardımcı olur.
    Ayrıca artık yapay damarlar üretilmeye ve hastalara nakledilmeye başlandı.İleride istersen ve doktorlar uygun görürse, böyle bir operasyon geçirip tam olarak sağlığına kavuşabilirssin.

Biz şu anda laboratuvarlarda yapay doku üretimi üzerine çalışıyoruz ve yakın gelecekte tüm organların yapay olarak ürereceğiz. Az kaldı...Yapay dediysek, plastik falan değil.Kişinin kendi dokularından üretiliyor. Böylece vücuda uyumu tam oluyor.

Yani Genetik ve Tıp çok ilerledi.İlerlemeye devam ediyor.

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    çinli halter kitabı noldu usta

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşın konu dağılan gibi olacak ama,
    Videonun çevirisinin ortalarındayım, kitaptan ise 35 sayfa kadar kaldı.
    Seminerler için Amerikaya gidip geliyorum, bazen 1 hafta kalıyorum orada. Bu yüzden zaman buldukça çeviri işine bakıyorum.

Sayfayı Paylaş