Yeni başlayan için takviye, kaslanma ve yağ yakımı. (beslenme program herşey yazılı)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve car_26 tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar herkese
    bugün spora başlayalı 2 hafta oluyor 1 yıl önce gitmiştim fakat kısa sürede bırakmıştım okul yüzünden geçmişim var yani.o zamandan bu zamana kadar evde hep çalıştım kendi çapımda şınav mekik 5lik dambıllar felan buradaki hareketlerle..neyse bugün hocam protein tozu kullanmamı önerdi ama salonda çok uzun süredir bu sporu yapan bi kaç kişi gerek yok daha dedi.benim beslenmem şöyle;
    sabah normal kahvaltı 2 dilim kepeksiz ekmek (yıllardır böyle) yağ yok peynir nane kekik domates zeytinyağı günlük kahvaltı..öğlen genelde ev yemeği yine yersem 1 dilim ekmek.akşamda hafif şeyler meyve süt tarzı.haftada bir gün makarna pilav tarzı karbonhidrat besinleri yine haftada bir gün et olarak balık.günde 3-4 kez yumurta yerim.
    evet genel olarak beslenmem bu şekilde diyet programım yok yani olsunda istemem açıkçası sabah 100gr tavuk felan dengeli beslenmekten çok uzak benim için :)
    vücut ölçülerim ise;
    Omuz 116
    Göğüs 96,5
    Kol 31.5
    Bel 88
    Bacak 53
    Boy 1.86 ve kilom 84.

Hedefim ise göbeği eritip güzelce yapılanmak.Spor programım sırasıyla şöyle;
    bench press > enseye indirip kaldırma :) > incline press > dumbell > triceps ve bacak press.her set 4x12 den oluşuyor sondada 4x25 olarak mekik yapıyorum.

2 hafta sonra programım değişecek.özet olarak buyum :) protein tozu alsam ne almamı önerirsiniz bir sürü çeşidi varmış.benim hoca beli eriten aynı zamanda kas yapandan bahsetti ikisini bir arada yapıyormuş.

ben son kez size sormak istedim en doğru bilgi burada var çünkü.

2. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    beli eriten bi protein tozu duymadım zaten bölgesel yağ yakamazsın.Protein tozu için en az 3 ay diyorum 3 ay bekle çok erken daha vücut adapte bile olamamış protein tozu paranı çöpe atarsın

iyi akşamlar
    saygılarımla...

3. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim dostum :)
    diğer yorumlarıda bekliyorum..

4. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    hocan "beli eriten" i "kilo veren" demek icin kullanmis. kilo, yag olarak verilip ayni zamanda kas insa edilebilir. bazi insanlarda yag alimi vucudun anabolik durumuna cok destek oluyor ve kas almasini cok hizlandirabiliyor. bunyeden bunyeye gore degisir. mumkun ama nispeten daha zor.
    protein tozuna gerek yok. simdilik dogal yollardan gunde 140-160 gram protein alabilirsen super olur. sabah tavuk yemek dengeli beslenme degil demissin, kimse aksini iddia etmiyor ancak soyle dusun 150 gramlara cikabilmen icin:
    1 adet keskinoglunun large yumurtasinda 8.4 gram protein var. sadece beyazini yedigini dusunursen 35 gram proteinlik bir kahvalti icin illa 4-5 yumurta beyazi tuketmek durumundasin.
    80 gram konserve ton baliginda 25 gram protein, 1 porsiyon tavuk gogusunde 30 gram protein var. alacagin saglikli karbonhidrat kaynaklarinin yuz graminda yaklasik 10-15 gram kadar protein bulunur (eriste, makarna, yulaf) 200 gramlarda kalmaya calis karbonhidrat olarak da zaten. inanilmaz bir seker ihtiyaci cektigin zamanlar bol lifli meyvelere yonel. artik matematigi sen yap. formulde butun bunlari yaptiktan sonra eksik kalirsa yine de protein tozu kullanma, once vucuduna dogal kaynaklari kullanmasini bi ogret. zaten enzimlerin 2-3 ayda yuksek proteinli bir diyeti kaldirabilecek kadar sekillenmeye baslar. tuketebildigin kadar buharda bol lifli sebze tuketmeyi asla ihmal etme. supplement olarak sadece multivitamin kullan simdilik.

protein tozu alacagin zaman nitrotech hardcore oneririm. kisisel tercihim, baskalari baska markalar tavsiye edebilirler.

Sayfayı Paylaş