Yeni başlayan biri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dangerousman tarafından 19 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dangerousman

Dangerousman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. Öncelikle spora başlayalı 2 hafta gibi bir vakit oldu. 1.73 boyunda, 64.5 kiloyum. Yaşım 22 arkadaşlar. Haftanın 3 günü spora gidiyorum. Pazartesi gidiyorum salı gitmiyorum. 1 gün aralıklarla dinleniyorum. Göbeğim ve bel simitim mevcut. Antrenörümün tavsiyesi ile 6 öğün yiyorum. Şeker, yağ gibi çoğu şeyi hayatımdan kestim. Çift bölge programı uyguluyorum. ( 6 aylık bir spor geçmişim mevcut. ) Sorum şu ki; Bana tavsiyeleriniz nelerdir? ( Her bölge için yapılacak hareket sayısı, tekrar, set, beslenme, karın kası kaç gün çalışılmalı, göbeğim nasıl gider? vs.) Teşekkürler şimdiden!

2. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Kas hipertrofisi için 8-12 tekrar söyleniyor. Omuzlar icin 10-12 yap bence. Biraz yüzelsel olmus baslık, sen net bir şey sor,söyle biz cevap verelim. Programın nasıl,antrenman süren ne kadar mesela?Göbek ve simitler için kardio şart. Eğer mümkünse 4. Günü kardioya ayır veya dışarda koş.

3. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Üstteki arkadaşın aksine ben tekrar saymayı biraz saçma buluyorum. Dediği doğru 8-12 arası hipertrofi olarak geçer ama ne yani ben 14 tekrar yapınca kas " ovv 14 yapti hipertrofi yapamam yağ yakmam lazim" mi diyecek ;) Yapabileceğin en yüksek ağırlığı belirle ve bunun %80 iyle çalış. Bu %80 de aslında kesin bisey degil 70 diyen var 75 diyen var 80 diyen var ;) Ama ne kadar ağır o kadar iyidir. Tükenene kadar gitmen lazım. Ister 20 tekrar çıksın ister 4 tekrar o kasa stresi verebiliyorsan gelişirsin. Program olarak bence suanlik bir fullbody ile baslasan güzel olabilir. 1 2 ay sonra da push pull legs öneririm

4. bahceci

bahceci Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    3
    haftada 3 gidiyorsanız muhtemelen en uygun program full body olacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2019 ---
    tekrar aralıklarıyla ilgili videomu izlemenizi öneririm

5. Dangerousman

Dangerousman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fakat full body artık kolay geliyor fazlaca

6. bahceci

bahceci Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    3
    eğer kolaysa muhtemelen düşük intensity ile çalışıyorsunuz demektir. tekniği bozmadan yükü artırın.

Sayfayı Paylaş