Yeni başlayacağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Heilstar tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Heilstar

Heilstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaş 18 boyum 1.84 kilom 75. Birkaç yıldır stres ve hareketsizlik yüzünden kendimi kötü hissediyorum. Yüzüm çöktü, zayıf duruyorum ve hafif kamburluk var.

Kilo almak ve vücudumu dengelemek istiyorum bunun için 1 yıl spor salonuna gitmeye karar verdim. Muhtemelen bu hafta spora başlayacağım ama şu çekingenliği üstümden atamadım.

Şimdi bana verilecek program ilk başta nasıl olacak, haftada kaç kere gitmeliyim, nasıl beslenmeliyim takviye almalı mıyım, nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz ?

Ayrıca salon sabah mı yoksa akşam üzeri mi daha boş olur :)

Son düzenleme: 12 Ekim 2016
  2. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Genellikle salonlar hafta içleri 17-21 arası dolu olur. Hafta sonlarıda 13-16 arası. Tabi bu salona göre degişir.
    İlkkez başlıyorsan full body program (10 dk ısınma amacıyla cardio sonrası ağırlık )yazıyorlar.Eğer vücut yağ oranın fazlaysa en sonada 20 dk bisiklet vs koyabiliyorlar. (Bende yeni başladim ordan biliyorum ) Haftada 4 gün ideal.
    Kesinlikle başlar başlamaz supp alma diyorlar.
    Dikkat etmen gereken en önemli şey beslenme ve sana yazılan programdan fazlasını yapmaman sakatlanmaya hiç gerek yok.

Yeni başlayan biri olarak tavsiyem kesinlikle hocalarla iyi muhabbet kur ve her aletin nasıl kullanıldığını en ufak ayrıntısına kadar sorarak öğren.

Sayfayı Paylaş