Yeni Başlayacağım bilgili abilerim kardeşlerim önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kaimer413 tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kaimer413

Kaimer413 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abilerim kardeşlerim foruma yeni kaydoldum ve ilk defa spora başlayacağım hayatımda öncelikle kendimden bahsedeyim
    Ben 19 yaşında bir kardeşinizim 183 boyunda 90 95 kg arasında biriyim göbek var bacaklarım çok kalın
    Pek sporla hatta hiç sporla uğraşmamış birisi olarak spor salonuna yazılmaya karar verdim ve en büyük düşmanım sigarayı bıraktım ilk adım olarak :D
    nerden nasıl başlıyacağımı bilmediğim için buraya tavsiye, öneri, fikir artık nasıl adlandırırsanız almaya geldim.
    Amacım öyle 1 2 ayda terminatöre dönüşmek değil çok hantal oldugum için biraz vücüdumu toparlayayım sağlıklı bir vücuda sahip olayım
    diye başlamak istedim
    Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim :)

iyi forumlar

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar zaten istesek de 1-2 ay da terminatöre dönüşemiyoruz ne yazık ki:D.
    Yeni başlayacaksan özellikle temel egzersizler üzerinde uzmanlaşmanı öneririm. 5x5 Strong Lifts programını 4-5 ay uygulayarak çok büyük kazanımlar elde edebilirsin.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ops...

4. Kaimer413

Kaimer413 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Deggerli yorumun icin cok tesekkur ederim dediginiz programa baktim muhtemelen dediginiz gibi baslayabilirim ama amacim yag yakmak oldugundan pek emin olamadim

5. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Tabi amacınız yağ yakmak olduğu için en mükmmel program bu olmayacaktır.Ancak ileriyi düşünrseniz 5*5 ile büyük kas gurublarında iyi bir kas kütlesi elde edersiniz.Ne kadar kas o kadar kalori yakımı.(Her kas hücresi kalori harcadıpı için kas miktarı ile bazalt metabolizma arasında doğru orantı vardır.)Bu programa ek olarak karın egzersizleri ve kardiyo da eklediğiniz zaman amacanıza ulaşacağınza eminim.

6. Kaimer413

Kaimer413 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cok tesekkur ederim yorumun icin gayet aciklayici olmus

7. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    bu işe ilk başladığımda sadece cardio yapmak gibi bir gaflete düştüm evet yağ yakımı oldu fakat incecik kaldım. sakın ola sende bu şekil yapma ve acele etme emin ol yağ yakımı kadar kolay bir şey yok önemli olan hacim yapmak. forumdaki arkadaşların dediği gibi ikisini birden götürmelisin. ağırlık+cardio senin icin biraz zor olabilir ilk başlarda ama '' No pain No gain '' :D ayrıca şunu belirtmeliyim ki diyet bu işin en önemli parçası. diyet olmazsa sonuç alamazsın.

Kaimer413 bunu beğendi.
  8. Kaimer413

Kaimer413 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Degerli yorumun icin tesekkur ederim bir cok yerde okudum bu diyet olayini sanirim en bastan siki tutucam oyle pek dayanamayan bi tip degilim protein agirlikli beslenme yapicagim agirlik+cardio gozume biraz korkutucu geliyor ama ins basaricam :D

Sayfayı Paylaş