Yeni Başladim önerileriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gobbo tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler,

Ben yirmibeş yaşında 182 boyunda 68 kilo bir kişiyim. Bu gün vücut geliştirme salonuna başladım. Gittiğim salonda ki hocam spor akademisi mezunu falan değil bu işi uzun yıllardır yapan biri sanırım böyle diyorum çünkü bu gün birlikte çalışmamıza rağmen kendisini çok fazla göremedim.Lafı uzatmadan bana verilen programa geçmek istiyorum.

1. grup
    crunch(yarım mekik)(3 set 15 tekrar)
    hanging\leg raise(ayakları kaldırıp indirme) (3set 15 tekrar)
    dumbel side bent(dumbell yanlara esneme) (2set 1dakika)
    twist (2 set 1 dakika)

2. grup
    chest press machine (3 set 10 8 6 tekrar)
    polaris(kelebek)( 3 set 10 8 6 tekrar)

3.grup
    shoulder press machine (3 set 10 8 6 tekrar)
    side lateral(yana açılış) (3 set 10 tekrar)

4. grup
    lat pull down(göğüse çekiş) (3 set 12 10 8 tekarar)

5. grup
    dumbell arm extension ( 3 set 12 10 8 tekrar )

6.grup
    ıncline dumbell curl ( 3 set 10 8 6 tekrar)

7.grup
    leg curl(yatarak geriya çekiş ( 3 set 15 tekrar)
    leg extansion (yukarı itiş) (3 set 15 tekrar)
    sitting calf raise (oturarak) ( 3 set 15 tekrar)

Umarım yazdıklarımı anlayabilirsiniz zira ben bu terimlerden pek anlamıyorum. kısaca vücut geliştirmeye başlama nedenimden de bahsedersem daha fazla yardımcı olabilirsiniz sanırım. Amacım öncelikle sağlıklı bir vücuda sahip olmak, ardından boyuma göre çok da kilolu olmamama rağmen yağlı bir vücut yapısına sahibim yani bu görüntüden uzaklaşıp zayıf ama kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

2. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    gobbo ilk olarak beslenmene dikkat etmelisin. Beslenme çok önemli. Forumu biraz araştır , örnek beslenme programları bulabilirsin.

3. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ama benim amacım kilo almak değil çünkü gayet yağlı bir vücuda sahibim beslenmekten kastetiğiniz buysa bunu istemiyorum zaten. Ama spora başladığımdan beri düzenli beslenmeye çalışıyorum özellikle protein alımımda bir artışa gittim aynı şekilde karbonhidrat alımımı da yağsız ve dengeli besinlerle sağlamaya çalışıyorum ayrıca omega 3 omega 6 içeren doğal bir keten tohumlu yeşil çay besin eksteresi kullanıyorum diyebilirim.

4. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada hemen hemen hergün yüzüyorum yukarıda yazdığım çalışma programım birer gün ara ile yaptığım bir çalışma. Yani spora gittiğim günlerde de bir saat yüzüyorum. Acaba her gün bir saat yüzmemin , spora gittiğim günlerde dahil bana negatif bir etkisi olur mu? Çünkü forumda okuduğum kadarıyla kasların çok fazla yorulması gelişmesine değil tam tersine küçülmesine yol açıyormuş ve kaslar dinlenirken gelişirmiş. Beni bu konu hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.
    teşekkürler:)

5. gobbo

gobbo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba bana cevap verecek bir profesyonel yok mu?

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş