Yeni başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BuZZ3r tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BuZZ3r

BuZZ3r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar sayın bodyforumtr ailesi,

Bilmiyorum daha önceden benzer konu açan oldumu bundan dolayı sizden özür dilerim varsa eğer...(Çünkü hesabı yeni açtım)

Kendimce internetten araştırdığım,tanıdığım bodycilere sorduğum,biyoloji dersinden öğrendiğim kadarıyla kendime bir diyet programı yaptım.Ayrıca öğrenciyim, yurtta kalıyorum çıkan yemekler fix değiştirme imkanım da yok bunları da göz önünde bulundurarak elimden geldiğince uyarlayıp uymaya çalıştım.Ve şunu söylemeliyim ki yakınlarda bir fitness salonu ne yazıkki yok,bü yüzden yurt odamda ve yurdun etrafındaki alanı kullanarak elimden gelenin maksimumunu yapmaya çalıştım.

-Her sabah ekmeksiz bir şekilde avuc içi kadar tam yağlı peynir,8-10 zeytin,8-10 dilim domates,8-10 dilim salatalık.
    -Kahvaltı ve öğle yemeği arası tam yağlı 200ml ayran
    -Öğle yemeği okulda çıkan yemeğe göre az ama öz yiyorum tabağı bitirmiyorum, suyuna ekmek banmıyorum.Genelde et ve pilav tarzı çıkıyor pilav çıkmassa da makarna oluyor yağını peçeteye sürtmek vesilesiyle azaltarak yiyorum.
    -Öğle yemeği akşam yemeği arası meyve, ya da form bisküvi
    -Akşam yemeği salata malzemesi alıp doğruyorum yiyorum kendimce.
    -Yatmadan 3-4 saat önce yine bir meyve

-Yemeklerde tuz yok,ekmek yok,yağ olabildiğince az,çatalla çok çiğneyerek yiyorum.10 günde bir de tam tahıllı ekmek alıp yarısını gün boyunca dağıtılmış halde yiyorum(vücudu tek düzelikten kurtarmak için)
    -"Cabbage Pow" isminde beyaz lahana çorbası özütü kapsülü kullandım her gün 3 ana öğünden 20 dk önce 1 ay boyunca
    -Abur cuburu tamamen kestim.Kaçamak dahi yok.
    -Her sabah 1 bardak ılık su içiyorum.Gün boyu minimum 3-4 lt.
    -Her gün 40 dk tempolu yürüdüm,3-4 günde bir halı saha maçı,30*6 düz mekik yaptım,15*6 şınav yaptım,egzersizlerden sonra mutlaka her gün 1 lt yağsız süt içtim.
    -Her gün mutlaka en az 7 en çok 8.5 saat uyudum.( ne yazık ki vize dönemleri hariç :D:D )

Daha yazmadığım pek çok diyet altın kuralına dikkat ettim.Boyum 189cm.Başlangıçta 90 kiloydum,44 günde 8 kilo verdim,eve gittiğimde herkes çok ciddi kilo verdiğimi ve omuzlarımın dikleştiğini söyledi.Ancak hala aynaya baktığımda ne kadar azalma da olsa istediğim göğüs ve göbek yağı azlığına ulaşamıyorum.Göbek yumuşadı göğüs de ama hala var,zaten bu yüzden mekik ve şınav yaptım azalsınlar diye ,ne yazikki yetmedi.

Ayrıca yurtta bulunan bi boksör abiye de danıştım,ek ağırlık almamı tavsiye etti,kilo verirken adele kaybım olmaması adına (ayrıca ona kilo verirken az da olsa kas yapmak istediğimi söyledim),söyledikleri doğrultusunda 1 adet 150cm 2 adet 36cm bar ve 4*5kg demir flanş aldım.(Ancak param buna yetti)

Sizlerden ricam bundan sonra bu ağırlık setleri bu diyet programına uyarken yaptıklarımı daha iler götürme adına ne yapmalı ne yapmamalıyım,ya da neyi değiştirmeliyim bunlar öğrenmek isterim.:confused::confused::confused:

Sayfayı Paylaş