Yeni başladım yardım ! Gainer mi Protein mi ? Yağlanma ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve asafslhv tarafından 6 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. asafslhv

asafslhv Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Vücut geliştirmeye tam 1 aydır başladım. Boyum 180, kilom 76.
    Belirli bir programla haftada 3 kez çalışıyorum. 1 ay daha aynı programla devam etmeyi düşünüyorum tabiki ağırlık miktarı kolay gelmeye başlayana kadar.
    Benim karaciğerimde yağlanma sorunum var. Bu sorun yüzünden cildimde de sivilce ve kabuk sorunları oluyor. Tedavisini almıştım, 1 sene düzeldi sonra yeniden başladı. Kısacası net bir tedavisi yok.

İstediğim vücut modeli resimdeki gibi plaj vücudu. Yani aman aman iri olayım, kapılardan geçemeyeyim gibi bir derdim yok. Yapmak istediğim sadece güzel görünmek. Giysilerin içinde güzel durmak ve sayre.
    Beslenmeme dikkat ediyiorum. Çavdar ekmeği tüketiyorum spora başladığımdan beri. Süt ürünleri tüketiyorum. Şeker neredeyse hayatımdan çıktı. Sadece meyvelerde alıyorum şekeri. Kızartma yemiyorum, hep haşlama yiyorum. Tavuk, yumurta, peynir, sabahları sütle fitness gevrekleri tüketiyorum.

Neyse, esas sorularımı soruyorum:
    - Bu boy ve kiloda ben Gainer mı almalıyım Protein mi almalıyım ? Hedefim biraz irileşip kas yapmak. Fazla irileşmeyi istemiyorum. Kollarım ve bileklerim ince olduğu için, omuzlarım geniş olmadığı için hacim kazanmak istiyorum. Yazın falan tshirt giyince içini doldurmak istiyorum. Amele gibi gözükmek istemiyorum açıkcası :)
    - Kafama takılan bir diğer şey ise. Gainer alacaksam bu bende yağlanma yapacak mı ? Yani Gainer karaciğerde yağlanmayı çoğaltarak mı yapacak bu işi ? Eğer öyleyse, karaciğerimde zaten fazla yağlanma var bu da eklenirse neler olur bilemiyorum. Ayrıca göbek falan yapıyor mu Gainer ? Çok az bir göbeğim var ama çıkıntılı falan değil. Pek belli olmayan türden.
    - Eğer Protein alacaksam onun da karaciğere ve yağlanmaya etkisi olacak mı ?
    - Sizce ben bu boy ve kiloda yukarda bahsettiğim durumda Gainer mi almalıyım Protein mi ? Yoksa karaciğerimden dolayı hiç birini almamalımıyım ?
    - Hiç bir takviye almadan sadece spor yaparsam sonuç alır mıyım ? Veya ne kadar bir süreye alırım ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli Dosyalar:

• plaj.jpg
      plaj.jpg
      Dosya Boyutu:
      49,5 KB
      Görüntüleme:
      266
  2. johnkeloff

johnkeloff Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları: