supplement önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve EnesBey60 tarafından 10 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. EnesBey60

EnesBey60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar ben kilo alma dönemindeyim 1.80 62kg yum günlük kalorimi alabiliyorum fakat protein ihtiyacimi karsilayamiyorum bazi günlerde bunun icin mass gainere gerek yok degil mi onun yerine protein tozu alsam mi

2. johnkeloff

johnkeloff Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Selam Dostum
    Sana kendimden ornek vericegim. Bu sordugun soru genelde kisiden kisiye degisiyor bazilari gainer in gereksiz oldugunu ve bosa para oldugunu soyluyor. Gainera verilicek parayla alicagin yemege vererek daha cok karb ve protein alabilirsin diyorlar. Benim boyum 1.95 kilom 68 di yaklasik 48 gun once. 2.5 kilo gainer aldim 2 tane toplamda 20 gun falan goturdu beni. Ilk 14 gunde 68 den 72 oldum ve gunde 4 olcek kullaniyordum 2 olcek sabah kalkinca 2 olcek antrenman sonrasi. Eger 2 kasik alirsam 520 kalori veriyordu 4 kasikta 1020 kalori yapiyordu. Gainerimi kullanirken beslenmeme son derece dikkat ettim ve halada ediyorum. Gainer dedigimiz sey zaten yuksek kalorili protein tozu oluyor. Gainer kullanirken beslenmeni hic bir sekilde aksatmaman gerekiyor gainer iciyorum diyip yemek yemeden olmuyor. Son derece saglikli beslenip sporunu yapip gaineri tuketmen gerekiyor neyse cok geveledim ben ilk 20 gunden sonra normal protein tozuna gectim. Sahsen normal protein tozunu daha yararli buluyorum. Ama gainerin basta verdigi etki guzeldi. Arastirmani biraz derinlestirip farklarina bakabilirsin. Ilk 30 gunden sonra cok gaineri aramiyorsun eger beslenmen, uyku duzenin ve sporunu duzenli yaparsan. Ben haftada 6 gun spor yapiyorum. Bu arada gunluk kalorini alirken saglikli almaya bak. Gainerlar bu arada biraz pahali oluyorlar ve cabuk bitiyorlar. Yardimci olabildiysem sevindim.

bodbodt ve EnesBey60 bunu beğendi.
  3. EnesBey60

EnesBey60 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tesekkurler

Sayfayı Paylaş