Yeni başladım Yaptığım hatalar varsa düzeltir misiniz .

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BurakBtr tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BurakBtr

BurakBtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Merhaba ,
    1 ay önce spora başladım 16-20 yaş arası yüzme ve güreşle ilgilendiğim için alt yapımın olduğunu düşünüyorum. Sizlere günlük yemek programımı ve antrenman larım hakkında bilgi vericem yanlış yaptığım bir yer varsa yardımcı olurmusunuz .
    Öncelikle 25 yaşındayım boy 1,80 kilo 94 %20 yağ oranım var.
    Vcüt ölçülerim omuz 131, göğüs 116 ,bel 95, kol 39 cm
    Beslenme programım
    Sabah 4 yumurta akı 100 gram süzme peynir 2 dilim tam buğday ekmek 1 yeşil çay(200 ml su ve 30 gram protein tozu alıyorum Net 24 gram protein içeriyor %100 whey düşük karbonhidratlı)
    öğlen 150 gram tavuk 1 kase bulgur + salata ( bu öğünü günlere göre 160 gram ton balığı ile değiştirebiliyorum bazende beyaz pirinç yiyorum) günde 3-4 bardak yeşil çay içiyorum .
    Yukarıdaki öğünü 12 ,00 15,00 18,00 de hemen hemen aynı şekilde tüketiyorum genelde 4 gün saat 20,00 ile 22,30 arası spor yapıyorum Antrenmanım 20 dk kardiyo içeriyor ağırlık çalışmalarım ise 15-12-10 setler şeklinde mümkün olduğunca ağır kaldırmaya çalışıyorum. ( daha 1 ay olduğu için ilerki dönemlerde süper set içeren antrenman programlarımda olucak şuan için kendi isteğim ile 1. gün göğüs 2. gün ön arka kol 3. gün omuz .4 gün sırt kanat ve bacak çalışıyorum + her antrenmanda bel bölgesi var .
    Spordan 30 dk önce 30 gram protein tozu yanında bcaa ve L- Carnitine alıyorum spordan sonra 30 gram protein tozu 1 kase içinde ( kuru üzüm badem kuru kayısı ) olan kurutulmuş besin ve 100 gram tavuk tüketiyorum bazende yanında 1 kase lor peyniri ile karışmış yoğurt yiyorum.
    Spor salonuna 1 yıl üyelik yaptırdım geçici bir heves değil hayatımın bir parçası olmasını istiyorum lütfen önerdiğiniz yada yanlış yaptığımı düşündüğünüz bir yer varsa benimle paylaşın şimdiden Teşekkürler

Sayfayı Paylaş