Yeni başladım sorum var, Resimli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TRTeta tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, daha önceden 2-3 ay bodye gidip bırakmıştım. Şimdi tekrar başladım. Amacım okul kapanana kadar ( 8 ay ) düzenli olarak bodye gidip düzgün bir vücut yapmak. Şuan ki halim resimlerde görüldüğü gibi, karın ve kalça bölgesinde biraz yağ var. 8 ay düzenli bodye giderek yağları eritip karın kaslarını ve diğer bölgeleri düzgün bir şekle sokmam mümkün mü ? 8 Ayda ne gibi bir gelişim gerçekleştirebilirim bu vücut ile resimli örnek verirseniz sevinirim.

Birde spor salonundaki hoca başlar başlamaz protein tozu alabileceğimi , Bir protein tozu markası satış hattını aradığımda ise en az 4 aydan sonra kullanmamı söylediler. Sizce hangisi daha iyidir şuan kullanmaya başlayayım mı ? Önerdiğiniz protein tozları var mı ?

Yaş Ocakta 18 dolacak şuan 17 , Kilo 64 , Boy 1.70

2. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    ++ cevap lütfen

3. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Müneccimlik bekliyorsun. konu kitlenir.

4. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    8 ay sonra birakicagin spora hic baslama. Bu sporu biraktiginda kilo alirsin daha kotu olursun basladigindan. O yuzden ya basla ve hayatina yay bu sporu ya da hic baslama.

5. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş ben bodye başlayayım mı başlamayayım mı demedim, ayrıca her başlayan hiç bırakmasa tüm gidenler dünya şampiyonalarına giden insanlar gibi olurdu. Saçmalamışsın, istediğim kadar giderim oda benim kararım alakasız cevaplar yazmayın

firestorm13 bunu beğendi.
  6. eLvin

eLvin Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ilk baslayanlar icin protein tozu onermiyorlar onun yerine proteini yumurtadan karsila toza vericegin parayi spor salonuna verirsin

7. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Bisey demedim zaten. Sadece dusuncenin yanlis oldugunu soyledim. Bu is boyledir, istersen baskalarina da sorabilirdin keyfin bilir.

ali5771 bunu beğendi.
  8. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yine üslupsuz tartışmalar olmuş. Adam öneri yapmış diğeri atarlanmış forum kurallarını okumalısınız.

9. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Benim 8 ay gidebilme şansım var ondan sonra zamanım olmayacak olduğu zamanlar tekrar devam ederim. Sorum 8 ayda ne derece gelişebilirim 8 ay gideceğim başlayayım mı değil, sorumla alakalı cevaplar verirseniz sevinirim

10. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Hocam 8 ayda ne kadar gelişebileceğini nasıl bilebiliriz? Senin genetiğini, çalışmanı, yediğin besini, uyku düzenini, uyku kaliteni (uyuduğun ortamın karanlık mı ışıklı mı, sesli mi sessiz mi...vs) bunun gibi birçok değişken senin gelişimini ciddia anlamda etkiler ve bunlar hakkında net bir bilgi sende veremezsin bizde bu durumda bilemeyiz. Müneccim değiliz güzel kardeşim.

11. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Sende 2 haftada bırakacak tip var. Tahammül bile edemiyorsun yorumlara.

--- ERA ---

CASSER bunu beğendi.
  12. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    2 haftada birakacaksin yada 4 - 5 ay gidip verim alamayinca birakacaksin bence hic baslama en iyisi senin hakkinda

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    8 ayda herşeyi doğru yaparsan yaklaşık olarak 7-8 kg kas kütlesi edinebilirsin. Fakat muhtemelen herşeyi doğru yapmayacağın için (Türkiye'de birkaç ay sonra göğüs-biceps, sırt-triceps şeklinde giden ileri seviye programlara geçiliyor ve çok az kişi kalori hesabı yapıyor) bunun yarısı gerçekçi olur. Şimdiden protein tozu soruşturmaya başlaman da beslenme hakkında bilgin olmadığını gösteriyor. Eğer potansiyelini zorlamak istersen Starting Strength, Stronglifts, Allpro, Fierce 5 gibi etkinliği kanıtlanmış bir programa girip 8 ay boyunca bırakma, günlük kalori miktarını hesaplayıp %20 üzerinde beslen, yağlanmaktan korkma. Veya konuyu çok ciddiye alma, gidip hareketleri öğren, eğlenmene bak, çok belirgin olmasa da belli bir kütle ve güç artışı yakalarsın, ileride daha bilinçli başladığında kas hafızası sayesinde başlangıçta daha hızlı ilerlersin, hem de ne yapman gerektiğini biraz daha bilerek başlamış olursun.

Protein tozuna uzun süre ihtiyacın olmaz. Beslenmeyi öğrenmeye bak.

CASSER bunu beğendi.
  14. TRTeta

TRTeta Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tşk doxux, ayrıca şu alakasız yorumları yapanları anlamıyorum, yok 2 haftada bırakacak tip var sende bilmem ne , sorduğum soruyla verdiğin cevabın ne alakası var kardeş boş yorum yapıp insanın sinirini bozmayın

firestorm13 bunu beğendi.
  15. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    7-8 kilo kas hemde 8 ayda :) hangi gezegende mümkün bu rica etsem paylaşırmısın ?

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kement1988 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş