Yeni başladım Programım Nasıl ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kadir Tuncel tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kadir Tuncel

Kadir Tuncel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar Vücut geliştirme sporuna yeni başladım. Kilom 81 Boy 1,73 Salondaki hocam şöyle bir program yazdı;
    1.Gün
    Squat 5 Set 10 Tekarar
    Overhead Press 5-8
    Lateral Raise 5-8
    Bench Press 5-8
    Side Bend Dumbell 2-Max
    Plank 1-Max
    2.Gün
    İncline Press 5-8
    Dumbell Upright Row 5-8
    Renegade Row 4-8
    Dumbell Curl 5-8
    Dumbell Push To Jerk 4-8
    Barbell Reverse Curl 5-8
    Hammer Curl 5-8
    Crunch 2-Max
    Hyperextention 2-12
    3.Gün
    Deadlift 5-8
    Lat Pull Down 4-8
    Face Pull 5-8
    Triceps Push Down 5-8
    Straight arm push down 4-8
    Leg Raise 4-Max

Program bu şekilde Spora başlayalı 2 hafta oldu. Şu şekilde yapıyorum Pazartesi 1.Gün antrenman yapıp salı dinleniyorum çarşamba 2.Gün antrenmanı yapıyorum. Biraz göbeğim var ve zafıylamak istiyorum.
    Sorularım : Program sizce iyi mi ?
    Program günlerine nasıl gideyim.
    Kardiyo hangi zamanlar yapmalıyım.

2. Aliriiiza93

Aliriiiza93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Girne
    Dostum programın yeni başlayana göre ideal bölgesel çalışma yeterli , öncelikle ne yapmak istediğini karar ver bulk ( yani biraz yağ biraz kas alarak hacimlenme) mu yoksa diğer bulk çeşitleri mi , clean Dirty vs hacım kazanmak istiyorsan bunlara yükleneceksin . Ben ilk göbek gitsin yağlarım gitsin diyorsan protein dayanıklı definasyon yapacaksın ki ben tavsiye etmem şöyle bir 4 -5 -6 ay yağlı proteinli bi dur bi hacimlen bakalım ondan sonra 1 1 ay 10 günde eritirsin zaten kardiyo ile , illa kardiyo yapıcam diyorsan haftada 2 defa girmeni tavsiye ederim en kötü, çalışman bittikten sonra gir tabiki , yapabiliyorsan uyanınca biraz yürüyüş koşu dene , göbek mutfakta eritilir , hacim mutfakta alınır. Kolay gelsin :)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir Tuncel bunu beğendi.
  3. Kadir Tuncel

Kadir Tuncel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    eyvallah hocam saol

4. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    ben çok beğendim. hepsi güzel hareketler.özellikle squat , bench press , overhead press gibi compound hareketlerin olması güçlenmen açısından çok yararlı olacaktır. eğer bu programı güzel uygularsan epey bir değişim olacağına inanıyorum. fakat küçük bir uyarım var. ısınmadan çalışma. 10 dklık bir kardiyo ısınman için yeterli değil. her harekete başlamadan önce normalde kullandığın ağırlığın yarısı ya da üçde biri ile aynı hareketi çok tekrarlı 1-2 set çalış. böylecek sakatlanma olmayacaktır. özellikle omuzlar için bu şart.iyi sporlar dilerim.

Sayfayı Paylaş