Yeni başladım ne yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burakrisus tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Burakrisus

Burakrisus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Spora yaklaşık 1 ay önce başladım ilk olarak spor salonunun standart verdiği programı uyguladım.(bayan erkek farketmiyor herkese aynı program)
    2 hafta önce hocadan program aldım ve onları uyguluyorum haftada 4 gün kesin olarak spora gidebiliyorum
    ilk gün göğüs-sırt, ikinci gün bacak-omuz, üçüncü gün biceps-triceps-arka kol çalışıyorum protein tozu kullanıyorum (ultimate prostar)
    beslenmeme dikkat ediyorum fakat kilo vermek için (göbek ve göğüste yağlanma var aşırı derecede) ne yapabileceğimi bilmiyorum boyum 1.80 kilom 76.5 yaşım 17(başladıgımda 78.2 kg geliyordum) .

besin programım:
    Kahvaltı (7:00): 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi + bir avuc mısır gevreği + süt. 4 adet yumurta (3 beyaz 1 sarı)
    Öğlen(13:00): öğrenci oldugum için tavuk pilav götürüyordum fakat pilavı kesmeye karar verdim (ne kadar dogru bilmiyorum yardımınızla öğreneceğim)
    Okuldan çıktıktan sonra(17:00): Tonbalığı (sadece)
    Akşam(19:00):Tavuk Pilav veya makarna sebze yemeği (ne varsa)
    sizden neleri düzeltmem gerektiğini yazmanızı rica ediyorum hepinizin iyi kötü yorumları benim için çok değerli

2. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağlanmak istemiyorsan akşamları karbonhidrat tüketimini azalt ama kilon normal bence boyuna göre zaten zamanla erir göbek.
    kışın bulk (hacimlenme)dönemi yap yaza doğru definasyona gir derim tavsiyem.

3. Burakrisus

Burakrisus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkürler yorumun için

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    rica ederim kardeşim dediğim gibi yola devam;)

5. 123Tıp

123Tıp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yeni basladigin icin 3. gün yapacagin biceps triceps yerine bi hafta karin-bacak, bi hafta karin-göğüs gibi alternatifler sana daha faydali olacaktir
    Forumda deneyimli insanlardan okuyarak ogrendigim belli bi kas kutlesine ulasmadan kucuk kas gruplarini ayri ayri ustunde yogunlasarak calistirmak pek gerekli değil
    Bölgesel zayiflama diye bisey yok ama karin calismak ordaki bag dokunun sikilasmasini ve fizyolojik ödemin atilmasini saglayarak bel cevresinden incelmeni saglayacaktir
    Nacizane soyleyebileceklerim bunlar:)

6. Burakrisus

Burakrisus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    senin yorumun içinde çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş