Yeni başladım, nasıl beslenmeliyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve MMurdock tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MMurdock

MMurdock Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,

Boy: 1.78
    Kilo: 75
    Not: Göbek ve göğüs bölümünde yağlanma mevcut.

Vücut geliştirmeye başlayalı 4 gün oldu ve bu 4 günde 3 kez gittim. Göğüs, karın ve kollarımda inanılmaz bir ağrı vardı ancak yavaş yavaş geçtiğini hissedebiliyorum.

Gittiğim spor salonunda çalışan hocamın verdiği ''adaptasyon'' programına devam ediyorum. 1 seansımın 30 dakikasını koşu ve bisiklete ayırıyorum. Vücut geliştirme hakkında pek fazla bilgiye sahip olmadığım için yaptığım diğer hareketlerin isimlerini net bir şekilde belirtemeyeceğim ancak yaklaşık bir buçuk saat falan kas çalışması yapıyorum.

Şuan için bir beslenme düzenim yok. Sabahları normal bir kahvaltı, öğlen ve akşam ise annem ne hazırlamışsa onu yiyorum. Ek olarak her seanstan sonra 500ml süt tüketiyorum.

Sormak istediğim 2 şey var. 30 dakikalık koşu ve bisiklet yağ yakmam için yeterli mi?
    Yağ yakımı ve kas yapmak için nasıl beslenmem gerekiyor? Tavsiylerinizi bekliyorum.

2. tolgabaris

tolgabaris Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Adaptasyon surecini gectikten sonra haftada 4 gun agirlik 2 gun kardiyo ve bir gun tatil yapmani oneririm. Beslenme konusunda antrenmanda 1.5-2 saat once max 25-30 gr sindirimi kolay protein kaynaklari ve fazla abartmadan karbonhidrat, antrenmandan sonra kaliteli proteinlerle gene max 30 gr protein ve idman bittikten 45dk-60dk sonra gene abartmadan karbonhidrat
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2015 ---
    Sabah 30 gr protein, araogun 25 gr protein, oglen 30 gr protein, araogun 25 gr protein aksam 30 gr protein dediklerine gore yag yakarken kas yapmak istiyorsan hiit seklindeki kardiyoyu uygalamali ve proteini arttirmalisin karbonhidrati ve yagi azaltmalisin sana dedigim degerleri kafana gorede degistirebilirsin ama bir ogunde 90 gr protein almaya kalkmamalisin bence

3. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş